Witaminy i minerały

napisał/a: xPride 2012-10-03 21:51
Mam 16 lat jestem w wieku dorastania. Ćwiczę we wtorek, środę, czwartek, piątek na w-f(mamy bardzo intensywne ćwiczenia po których nie obejdzie się bez zakwasów ud) i krav magę (sztukę samoobrony). Jako że robiłem sobie morfologie wyszło mi że mam nieduże niedobory witamin. Do tego łatwo choruję, mam słabe kości i mieśnie. Czy branie tych witamin i tego wapnia byłoby dla mnie odpowiednie ? Jakie będą wady i zalety brania ich ? Jeść czegoś więcej/czegoś mniej ? Będę pił także yerba mate(herbata zawierająca dużo witamin i nie mająca skutków ubocznych).

Witaminy: http://www.apte.pl/kategoria/witaminy-i-mineraly/produkt/olimp-vita-min-multiple-sport-x60-kapsulek/18372.html
Minerały: http://www.apte.pl/product/id/7524,s

Pozdrawiam :)
napisał/a: xPride 2012-10-03 21:53
Dodam jeszcze że często wypadają mi włosy, skóra rąk łatwo się niszczy, i usta pękają/powstają zajady.
napisał/a: moongrow 2012-10-04 01:09
Tą morfologię zlecił lekarz? Jeśli nie, udaj się najpierw do niego. Nie wiadomo, czy to tylko zwykły niedobór witamin, czy coś poważniejszego.
Źródłem witamin i minerałów powinno być u Ciebie przede wszystkim zdrowe, naturalne i jak najmniej przetworzone jedzenie. Poczytaj co nieco o podstawach prawidłowego żywienia oraz o żywieniu w sporcie @ google.
Sztuczne witaminy i minerały raczej zbędne (chyba, że z zalecenia lekarza). Yerba mate pij śmiało, ale nie przesadzaj z nią, bo to jednak bogate źródło kofeiny.

Również pozdrawiam.
napisał/a: xPride 2012-10-04 06:40
Nie morfologie mi nikt nie zlecał sam dla siebie robiłem. Miałem tam tylko nieduże niedobory. Chodzi o fakt że chodzę na treningi gdzie używam siły i biję się i czuje po prostu jak moje kości miałyby zaraz popękać od prostych uderzeń. Nie mam pieniędzy narazie na dietę ale staram się jeść owoce/warzywa codziennie. Nie pozostaje mi inny wybór jak branie właśnie takich rzeczy. Chciałem się dowiedzieć tylko czy nie będzie tu negatywnych skutków...
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-04 07:46
A jakim cudem niedobory witamin wyszły Ci w morfologii? Jedyne co to może Ci wyjść anemia z niedoboru żelaza, inne rzeczy nie, bo niby jakie?
Jeżeli często chorujesz to Multiple Sport możesz sobie zakupić i sprawdzisz czy po miesiącu stosowania nie odczujesz poprawy.