Witam.

napisał/a: Nika1019 2013-01-31 20:14
Witam.
Mam 17 lat od 6 lat trenuje Taekwon-do nigdy nie miałam problemów zdrowotnych, jakiś tydzień temu siedząc w domu nagle zaczęło mi wszystko drętwieć (klatka piersiowa, brzuch, palce u rąk , nogi) ciśnienie miałam 160/90 a tętno 114. Zabrało mnie pogotowie. Podczas pobytu w szpitalu drętwienia powtórzyły się dwukrotnie. Miałam robione badania (Krew, mocz, EKG, Echo Serca) w badaniach tych wyszła mi Tachykardia ,ale poza tym wszystko było ok. Niestety nadal nie wiem co mogło być przyczyną tych drętwień. Wczoraj miałam założony holter czekam jeszcze na wyniki.
Może ktoś tutaj mógłby mi doradzić co mam dalej z tym zrobić?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-01 16:46
Witam.
Jak najbardziej w takim przypadku trzeba skonsultować się z neurologiem i ewentualnie wykonać (na jego zlecenie oczywiście) MRI kręgosłupa szyjnego.
Rozumiem, żę badań neurologicznych nie było żadnych ?
napisał/a: Nika1019 2013-02-01 19:38
Badań neurologicznych nie miałam jeszcze robionych żadnych.
Zastanawiałam się jeszcze czy to mogło być spowodowane stresem, ale nigdy w życiu nie miałam takiej sytuacji z drętwieniem.
Mam już skierowanie do neurologa. Do zawodów zawsze miałam robione EKG , krew i mocz i EEG zawsze wszystko było w porządku. W moim sporcie dośc łatwo jest o urazy , dodam ,że nigdy w życiu nie miałam robionej tomografii komputerowej a nie raz dostałam porządnie w głowę ,ale to takie uroki tego sportu ;)
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-01 19:42
Tym bardziej wskazana dokładna diagnostyka neurologiczna i ocena struktur wewnątrzczaszkowych :)
napisał/a: Nika1019 2013-02-01 22:32
Dziękuję bardzo w takim razie muszę się szybko dostac do neurologa ;)
napisał/a: Nika1019 2013-02-06 23:22
Dzisiaj dostałam wyniki Echa serca i EKG mogłabym prosić o interpretacje tych wyników ,ponieważ kardiologa mam dopiero za miesiąc a mam niedługo zawody i nie wiem czy będę miała podbitą licencje ze względu na wyniki?

ECHO SERCA: Położenie serca prawidłowe. Wzajemne powiązanie struktur serca prawidłowe. Jamy serca w granicach normy. Serce hioperkinetyczne, tachykardia do 100-112/min. Spływ żył do przedsionków prawidłowy. Zastawki prawo-komorowe prawidłowo osadzone i ruchome. Niedomykalność dwudzielnej poniżej Ist, trójdzielnej fizjologiczna. Zastawki Aorty i tętnicy płucnej prawidłowe. Fizjologiczna niedomykalność t.płucnej. Bez cech przecieku wewnątrz serca i PDA. Tętnice wieńcowe prawidłowo odchodzą od aorty. Przepływ przez łuk aorty i tętnice laminarny. Pulsacyjny przepływ w t.brzusznej. Struna w LV. Osierdzie bez płynu.

HOLTER EKG- Dominujący rytm zatokowy o częstości śr 85/min /max-155/min min 54/min /Zarejestrowano 16 pobudzeń przedsionkowych , 6 tachykardii przedsionkowy ch /max 167, 182 niemiarowości zatakowe / max R-R 1648, 3 bradykardie / maxy brady - 46. Bez pauz.