Wirusowe zapalenie wątroby typu B a zrobienie tatuażu

napisał/a: dzej2 2012-08-26 10:22
witam,
mam 30lat i niedawno wykryto u mnie WZW typu B w związku z czym mam pytanie:

na listopad mam umówiony termin robienia tatuażu (umówiłam się i wpłaciłam zaliczkę kiedy jeszcze nie wiedziałam ze jestem chora) czy to ze mam wzw B wpłynie jakoś na jego zrobienie np gorzej się będzie goić? i czy zrobienie tatuażu może wpłynąć negatywnie na zdrowie/wątrobę?
napisał/a: Miss_Piggy 2012-08-26 10:42
A w jakim stadium WZW typu B jesteś? Jak u Ciebie do tej pory przebiegało WZW typu B? Jakie masz wyniki badań krwi, przeciwciała przeciw antygenom powierzchniowym wirusa? Wiesz, ze w takim salonie bardzo łatwo o zakażenie tym wirusem. Dostajesz jakieś leki?
napisał/a: dzej2 2012-08-26 12:21
czekam na wizytę u hepatologa, którą mam dopiero na 20.09, wtedy się dowiem wszelakich szczegółów czy muszę się leczyć czy tylko monitorować i jakie dodatkowe badania wykonać, jak na razie wyszedł mi antygen Hbs dodatni (w tej chwili nie mam wyników przy sobie, wiec nie pamiętam dokładnego wyniku - nigdy też nie byłam szczepiona na wzw) wyniki krwi są okej:
OB 12 (wart. ref. 0-15 mm/1 h)
Alat 28 (wart. ref. 0-40 U/L)
Aspat 23 (wart. ref.0-38 U/L)
Bilirubina całkowita 0.71 (wart. ref.0-1,2 mg/dl)
czekam jeszcze na wynik GGTP

studio tatuażu wybrałam renomowane i polecane, gdzie wielu moich znajomych się tatuowało i nie maja żadnych problemów ze zdrowiem (także wykonywali sobie padania pod kątem wzw) tylko się martwię, że przez zrobienie tatuażu mogę jakoś pogorszyć stan wątroby albo że będę mieć problem z wygojeniem tatuażu.
napisał/a: Miss_Piggy 2012-08-26 12:30
Nie wydaje mi się, aby wykonanie tatuażu miało źle wpłynąć na kondycję wątroby.Skóra też raczej powinna się goić dobrze. Miałaś kiedyś robiony tatuaż? Nie masz skłonności do bliznowców(nie ma to związku z wątrobą)?
napisał/a: dzej2 2012-09-05 21:08
tak miałam już robione tatuaże skłonności do bliznowców nie posiadam jak bede po wizycie u hepatologa dam znać co powiedział:)