wirusowe zapalenie opon mózgowych

napisał/a: ania234 2006-11-02 10:12
Witam! Jestem właśnie po przebytej chorobie wirusowego zapaleniea opon mózgowych.
2 tygodnie leżałam w szpitalu od 4 dni jestem w domu. Kontrolne nakłucie lędzwiowe dało wynik cytozy 20. Czuję sie już dobrze moje pytanie brzmi czy mogę teraz bez obaw o zdrowie współżyć z mężem oraz wychodzić na dwór i pracować przy komputerze.
Z góry dziękuję za odpowiedz jest ona dla mnie bardzo ważna.
napisał/a: Peter 2006-11-02 10:26
Po tak poważnym schorzeniu układ immunologiczny jest bardzo "wyczerpany". Co najmniej przez okres 3 miesięcy powinnaś zdecydowanie na siebie uważać (myślę o pracy fizycznej, stresie, wychodzeniu na zewnątrz przy obecnej pogodzie). Radziłbym co najmniej przez 10-14 dni unikać wychodzenia na zewnątrz, a jeśli już koniecznie, to bardzo krótko, czapka jest szczególnie wskazana). Jeśli chodzi o współżycie, to nie ma problemu (nawet wskazane). Co do komputera, to nie zadługo (sama ocenisz, jakie masz możliwości). Bezpośrednio praca przy komputerze nie zagraża Twojemu organizmowi, jednakże możesz mieć dolegliwośći typu: ból oczu, głowy, zawroty itp.
napisał/a: Robert 17 2007-07-03 17:31
moj brat ma 18 lat i ma zapalenie opon mozgowych wczoraj nie bylo z nim kontaktu ale wieczorem sie obudzil jest troszke lepiej niz wczesniej, jak sie do niego mowi to odpowie pare slow ale i tak patrzy sie na sciany i nie do konca wie co sie wokol niego dzieje, napiszcie mi czy to sa normalne obiawy podczas zapalenia opon mozgowych bede bardzo wdzieczny. Napiszcie
napisał/a: zelazo91 2007-07-04 10:05
na zapalenie opon mozgowych zachorowalem w sierpniu 2006 i nadal boli mnie glowa.
czy to jest normalne???
napisał/a: ewas1 2007-11-25 18:03
Moj syn ma obecnie 4 miesiace i juz dwa razy chorowal na wirusowe zapalenie opon mozgowych. Pierwszy raz gdy mial 5 tygodni i wlasnie teraz gdy ma 4 miesiace. Skad u tak malego dziecko tak czesto pojawia sie taka infekcja? Czy na pewno te przebyte choroby nie maja wplywu na jego dalszy rozwoj?
napisał/a: Gosia39 2008-11-05 12:33
Mój brat leży od tygodnia w szpitalu na wirusowe zapalenie opon mózgowych.Bardzo źle się czuje wymiotuje lekarze są bez silni,traci pamięć,drętwieją mu nogi.Co możemy jeszcze dla niego zrobić.Proszę o bardzo pilną odpowiedź.
napisał/a: mońcia 2009-01-06 13:08
Dzień dobry.Ja też przeszłam wirusowe zapalenie opon mózgowych.Leżałam w szpitalu 2 tygodnie.lekarz powiadomił mnie że bóle głowy mogą pojawiać sie jeszcze przez 6 tygodni a od tego czasu minęło już9 miesiecy i nadal występują i to w takim samym nasileniu jak na początku> mam problemy z koncentracją i czesto zdarza mi sie zapominać.nigdy wcześniej nie miałam z tym problemów.co mam zrobić?lekarze odsyłają jeden do drugiego
napisał/a: kasienka921 2009-01-15 04:07
Mój chłopak właśnie umiera ... jego mózg już całkiem nie funkcjonuje poprostu juz jest martwy nie ma dla niego już żadnej nadzieji chybaże Bóg jedynie może zesłać cud...
Aparatury i rózne lekarstwa utrzymują jego serce ... najgorsze jest to że stało się to z dalek od domu w Anglii jego mama właśnie dzisiaj przyjechała ale on już jest nieprzytomny jego mózg całkiem przestał funkcjonować... lekarze do tej pory nie mogą sie dowiedzieć co to jest jedyną rzeczą jaką podejrzewaja jest właśnie zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych chociaż też nie są pewni ciągle pracują w labolatorium nad tym jaka to bakteria czy tez wirus opanował jego mózg a umarł w kilka godzin od przyjazdu do szpitala[*] Straciłam go i wiem że już nigdy nie będzie sie ze mna smiał miał takie plany a miał tylko 18 lat...!!!
napisał/a: Alicja85 2009-10-03 23:25
Moja przyjaciolka zmarla miesiac temu na wirusowe zapalenie opon muzgowych...Po przyjezdzie do szpitala przeszla rutynowe badanie ,polozono ja do lozka i podano kroplowke, po 5 godz zmarla. To byl okropny szok, wczesniej tego samego dnia smiala sie, poszla na zakupy i plywala w jeziorze. Obiawami byl silny bol glowy i silna 'wewnetrzna' goraczka. Mieszkala w Anglii, ale akurat przyjechala na krotkie wakacje do Polski, gdy zaczela sie ta tragedia...
napisał/a: kowal95 2009-11-02 20:55
Elo!!Ja chorowalem jak mialem 10 miesiecy i dowiedzialem sie o tym niedawno przez przypadek.I chcialem sie dowiedziec czy sa tej choroby jakies skutki w przyslosci np:opuznienie czy cos taiego.
napisał/a: Evak78 2011-07-29 21:11
Mialam wirusowe zapalenie opon mozgowych w wieku dwoch lat. Nie jestem pewna ale przypuszczam ze przyczyna mojej slabej pamieci jest ta choroba. Na lecytyne juz za pozno ha ha, choc mam dopiero 33 lata wiem ze cos z moim mozgiem jest nie w porzadku.
napisał/a: mondziaczek 2011-11-04 10:32
Witam, wczoraj wyszłam po 16 dniach ze szpitala. Miałam wirusowe zapalenie opon mózgowych. Miałam silne bóle glowy, wymioty, dwa razy zemdlałam w nocy, ale głupia nie przyznałam się, bo uważałam, że to tylko przeziębienie i przejdzie. Teraz czuję się już dobrze, wynik kontrolny z płynu wyszedł 47, ale jeśli objawy nie wrócą nie będą mnie nakłówac trzeci raz. Kazali mi prowadzic oszczędzający tryb życia, przez kilka tygodni nigdzie nie wyjeżdżac itp. Napiszcie proszę po jakim czasie zaczeliście wychodzic z domu? Ja mam chorego przewlekle synka, nie mogę sobie pozwolic na taki "oszczędny" tryb życia, raz w miesiacu jeździmy do Centrum Zdrowia Dziecka, za 2 tygodnie kolejna kontrola. Mam cudownego męża, ale nie wyobrażam sobie żebym miała nie pojechac z synkiem na badania. Jeśli możecie napiszcie jak długo dochodziliście do siebie? Ja czuję się gorzej niż w szpitalu, tzn. czuję większe zmęczenie, jakiś chaos w głowie, cieżko mi jest się skoncentrowac. No ale to dopiero pierwszy dzien w domu. pozdrawiam serdecznie i czekam z niecierpliowścią na odpowiedź.