Wirus z przedszkola plus S.Pneumoniae u 3- latka

napisał/a: kasztanowa1 2013-11-22 14:14
Jest 22 listopad. Na początku października mój 3 letni synek wrócił z przedszkola z wirusem. Katar+kaszel+słabsze samopoczucie. Bez gorączki. Trwało to 2 dni i było po wszystkim. Leczenie zastosowałam objawowe. Został suchy kaszel, raz częstszy raz rzadszy ale nie tragiczny. Nawilżałam siemieniem lnianym, piciem z rumiankiem itp. Kaszel znikał i pojawiał się na przemian (już mokry). 10 października robiłam krew z CRP, wyszło 0,420 czyli brak stanu zapalnego. Przy okazji pasożyty (lamblię i ogólne) wyszło ujemnie. Osłuchowo w porządku. Kaszel się nasilał ale tez był bardzo zmienny- jeden dzień tak drugi nie, dwa kolejne tak kolejne mniej. To samo z nocami: jednej nocy kasłał aż się przyduszał, druga noc całkowicie bez kaszlu, i tak w kółko. Lekarz zalecił tylko flegaminę, więc podawałam. Kaszel był z odkrztuszeniem wydzieliny (od około tygodnia). Wobec tego, że nie ustawał poszłam kolejny raz do przychodni. Lekarka osłuchała, powiedziała że jest szmer i zaleciła antybiotyk (Klacid). Chciałam jednak uniknąć antybiotyku. Zrobiłam na drugi dzień (19 listopada) CRP. Wyszło 15, czyli podwyższony stan. Zrobiłam też antybiogram. Wyszło: Streptococcus pneumoniae, liczne. I teraz pytanie, co robić? Czy kuracja antybiotykowa jest naprawdę konieczna?
Dodam, że dziecko dostaje codziennie czosnek, syrop z cebuli o koper włoski do picia (dużo pije).