Wino a żołądek

napisał/a: Kymss 2014-12-29 18:27
Rok temu nabawiłem się problemów żołądkowych i borykałem się z nimi długie parę miesięcy a dokładniej z zapaleniem błony śluzowej. Po stosowaniu Helicidu, który aktualnie biorę sobie po 3 dzień i przestrzeganiu w miarę diety problemy ustąpiły. Jak twierdził Gastrolog, stanu zapalnego nie ma ale żołądek jest wrażliwszy co reaguje nie raz na ostrzejsze jedzenie.

Wiem, że z reguły alkohol nie jest za dobry dla żołądka. Czasami zdarzy się napić piwa raz na jakiś czas i nic się po tym nie dzieje ale jak wygląda sprawa z Czerwonym Winem ? Czytałem, że jego właściwości są dobre dla żołądka tylko czy faktycznie tak jest ? Spożywanie czerwonego wina przy problemach żołądkowych typu wrzody, błona śluzowa itp nie jest szkodzące ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-29 19:10
Ale nie łatwiej po prostu spróbować?
napisał/a: Kymss 2014-12-29 21:56
No tak, zapomniałem, że na doświadczenie innych z tego zakresu już nie można liczyć tylko trzeba samemu próbować, żeby później słuchać, że się ewentualnie źle zrobilo :)

Temat do zamknięcia
napisał/a: Konstans 2014-12-30 20:58
Nie do zamknięcia ale do podzielenia sie własnym doświadczeniem :)
Uwierz,na każdego co innego działa.
Dla mnie wino czy to białe czy ciemne jest jak piorun w lesie ! ;)
Boli mnie żołądek,choćbym nie wiem jak wczesniej o niego dbała. Ale lubię,wiec mimo to co jakis czas,piję.
Moja koleżanka,ktora ma zdiagnozowane wrzody,żłopie wino na kieliszki :) Serio! Sama bym nie uwierzyła,gdybym nie znała historii jej choroby i gdybym nie widziała,jak opróżnia mi butelkę :)))
Tak wiec sam widzisz- musisz empirycznie sprawdzić.
A tak pytać,by pytać to trochę .....szkoda czasu.
Pozdrawiam kolegę:)