Wina nadnercza czy uszkodzone serce

napisał/a: domuzyn 2010-05-09 20:03
Witam Serdecznie
Chciałem zapytać o poradę medyczną, do jakiego lekarza się skierować, endokrynologa lub kardiologa ? Oraz jakie ewentualnie badania wykonać ?
Moim problemem jest bardzo silna reakcja organizmu na stres. Mogą państwo powiedzieć, że to normalne, ale mi się wydaje, że to jest związane z nadprodukcją adrenaliny w moim organizmie w czasie takich sytuacji lub reakcja serca na zbyt dużą ilość hormonu. Skąd takie przepuszczenia.
Otóż gdy wydarzy się coś wokół mnie, nawet sprawa niedotycząca mnie, stresowa, to czuje od razu chęć ucieczki, moje tętno i oddech szybko rosną. Czuje jak pocą mi się dłonie, czuje zimny pot na sobie. Kiedy jest sytuacja bardziej stresowa,to pojawiają się identyczne objawy oraz dodatkowy-serce. Serce bije bardzo szybko, odczuwam wtedy ból w klatce piersiowej i wrażenie, jak by miało mi klatkę rozerwać. Wtedy bardzo mocno się pocę, czuje ucisk w klatce piersiowej, ciężko mi się oddycha. Po kilkunastu minutach to mi przechodzi, i czuje się bardzo wtedy zmęczony. W czasie sytuacji stresowych mniejszych lub większych zawsze mam uczucie ucieczki. Zawsze się boję.
Druga sprawa, gdy wypiję mocniejszą kawę, to mój organizm zachowuje się w identyczny sposób pomimo tego, że nie ma sytuacji stresowej. Gdy wypijam lekka kawę nie ma problemu.

Proszę o porady
Dziękuje
Dominik
napisał/a: lala31 2010-05-11 22:53
Chęć ucieczki,kołotanie serca,wrażenie że się dusisz,pocenie dłoni,ból w klatce piersiowej(najprawdopodobniej nerwoból) to typowe objawy lęku.Tak reagujesz na sytuacje stresowe,których nie lubisz(kto je lubi?)Doradzam wizytę u psychologa.Lecz PRZYCZYNĘ lęków a nie objawy.Pij słabszą kawkę,może twój organizm nie lubi dużej ilości kofeiny:)