wieloodłamowe złamanie łokcia

napisał/a: adzi76 2007-12-21 13:08
wieloodłamowe nad i przezkłciowe złamanie nasady dalszej kości ramieniowej prawej z przemieszczeniem odłamów. leczenie operacyjne osektomia wyrostka łokciowego prawego. po opreacji..otwara repozycia złamania nad i przezkłycikciowego kości ramieniowej. wielodłamowe nad i przykłykciowe złamanie nasady dalszej kości ramieniowej odłam złamania w stawieniu prawidłowym zespolone przy pomocy śruby gwintującej i drutem Kisnera. stan po osteotomii wyrostka łokciowego prawego , odłam osteotomii w ustawieniu prawidłowym zspolenie przy pomocy popręgu Webera. Wypadek 26 luty2007. 8 tygodni gips. 01.08.2007 metal został usunięty. Od 11 maja chodze na zabiegi masaż wirowy ćwiczenia indywidalne czynno-bierne. Wypros łokcia mam 60stopni zgięcie prawie100, nagarstek nie jest w pełni sprawny. Łokiecieć doszedł do pewnego stopnia i teraz do coś trzyma i niechcepóścić . lekarz zaleci mi zastrzki OST tylko w czxym mają mi pomóc nic niewiem o tym zastzryku jeśli koś wie na co one są to niech napisze i czy sż skuteczne
napisał/a: Ania_204 2007-12-21 23:16
Witam serdecznie.

Zastrzyki z OST są to zastrzyki na bazie kwasu hiauronowego, tak jak synvisc, hyalgan itp.
Są to zastrzyki na regeneracje chrząstki stawowej.

Pozdrawiam. Życze zdrowia.