wieloodlamowe zlamanie kosci udowej + zlamanie szyjki kosci

napisał/a: siedzinadrzewie 2011-05-16 23:24
witam. mam 26 lat i 18 stycznia mialem wypadek samochodowy, w ktorym doznalem wieloodlamowego zlamania kosci udowej prawej, zlamania szyjki kosci udowej prawej, otwartego zlamania obu kosci przedramienia prawego, zlamania zeber.

19 01 2011 – Zespolenie prawej kości udowej za pomocą gwoździa śródszpikowego blokowanego
24 01 2011 – Zespolepie szyjki kości udowej prawej za pomocą 3 śrub kaniulowanych. Zespolenie obu kości przedramienia prawego za pomocą 2 płytek rekonstrukcyjnych. Unieruchomienie w szynie gipsowej ramiennej.

po dwoch tygodniach od wypadku wypisali mnie ze szpitala. kilku lekarzy chirurgow zaznajomilo sie z moim przypadkiem jednak kazdy mial inne zdanie co do leczenia. Lekarz, ktory operowal noge od razu powiedzial, ze nie ma szans, zeby sie to zroslo i za jakis czas trzeba bedzie robic endoplastyke. drugi z kolei zauwazyl martwice kosci szyjki i po prawie 4 miesiacach od operacji chcial mnie wsadzic w gips na kilka miesiecy i zrobic endoplastyke. powiedzial, ze jesli to kiedys sie zroscnie to bedzie trzymalo sie na slowo honoru. trzeci, ktoryoperowal mi reke i obecnie mnie prowadzi, robi kontrole co 2 miesiace. na ostatniej kilka tygodni temu nie zauwazono zadnego zrostu kosci udowej i za 1,5 miesiaca chce wyprobowac jakichs nowych metod zrastania kosci.

noga boli praktycznie caly czas w stopniu umiarkowanym, ale do tego juz przywyklem, kazda wizyta u lekarza nie wnosi zupelnie nic nowego.

czy ktos mial/ma podobna sytuacje i moglby w jakikolwiek sposob pomoc, gdyz nie ukrywam, ze juz mnie to troche denerwuje:)