Wieloletni problem z nieświeżym oddechem- candida?

napisał/a: nell91 2015-07-25 18:06
Mam ogromny problem z nieświeżym oddechem, który bardzo utrudnia mi kontakty międzyludzkie, boję się do kogokolwiek odezwać, bo wszyscy się zasłaniają. Leczyłam się u wielu laryngologów, miałam problemy z migdałkami i myślałam, że to od nich. Jednak laryngolog stwierdził, że są zaleczone. Mam również skrzywioną przegrodę nosową i czop ropny w jednej dziurce- stosuję sinulan w sprayu, a także pronasal. Zrobiłam także badania krwi i moczu. Lekarz ogólny stwierdził, że muszę przejść na dietę, ponieważ ALAT podwyższony i też tak zrobiłam. Czasami również spływa mi coś do gardła i czuję, że jest takie jakby ,,czymś oblepione", usta również mi się kleją. Stosuję ssanie oleju, płukanie wodą z solą, a także od kilku dni biorę cynk. Mam 24 lata. W załączniku podaję swoje wyniki badań krwi. Natomiast wyniki badań moczu to:
GLU Negative
BIL Negative
KET Negative
SG >=1.030
BLO Negative
pH 5,0
PRO TRACE
URO 0.2 E.U./dl
NIT Negative
LEU Negative
COLLOR YELLOW
CLARITY MĘTNY

NABŁONKI WIELOKĄTNE B. LICZNE
NABŁONKI OKRĄGŁE 0-1
LEUKOCYTY 0-3


Myślę, czy nie jest to drożdżyca. Chcę zrobić badanie krwi, ale nie wiem, czy wymaz z gardła, czy jamy nosowej nie byłby lepszy?
W załącznikach dodaję wyniki badań, a także stan mojego języka i gardła.
napisał/a: nell91 2015-07-25 18:07
a tutaj zdjęcie całego gardła, ponieważ nie zmieściło mi się wcześniej
napisał/a: Peter 2015-07-27 11:37
Zdecydowanie dieta ma tutaj kolosalne znaczenie. Lekarz miał rację. Język jest dość obłożony, kolor szaro-żółtawy. Możliwym czynnikiem sprawczym może być refluks. Wymaz z gardła byłby też wskazany, czy dodatkowo problem nie tkwi w niewłaściwej florze j. ustnej.
napisał/a: nell91 2015-07-27 12:50
Miałam gastroskopie robioną i wynik negatywny. Dziś byłam zrobić wymaz z gardła w kierunku grzybow, zwykły tez zrobić ? Dziękuję za odpowiedź
napisał/a: Peter 2015-07-27 12:57
Jeśli wynik gastroskopii negatywny, to należy wykonać wymaz (z tylnej ściany gardła) i okolicy migdałków. Być może to wynik spływania wydzieliny z zatok lub zmienionych zapalnie małżowin nosowych. Posiew należy wykonać w kierunku bakteriologicznym i grzybiczym.
napisał/a: nell91 2015-07-29 12:50
Właśnie jak dotkne migdałków, a zwłaszcza lewego to czuć nieprzyjemny zapach, mam skierowanie na usunięcie, ale nie wiem co robić. Za kilka dni będę miała wyniki z wymazow.
napisał/a: Peter 2015-07-31 14:56
Migdałki słabo widać na tych zdjęciach, ale mogą mieć czopy retencyjne, które mogą powodować takie właśnie prolkemy. Kwestia, czy usuwać, czy nie, to sprawa otwarta. Czasem udaje się takie migdałki doprowadzić do względnego stanu.
napisał/a: nell91 2015-08-02 16:56
Właśnie mam termin na usunięcie niedługo i wciąż się zastanawiam, czy iść czy może przesunąć żeby mieć czas jeszcze. W pon będę miała wyniki wymazow to wrzucę.
napisał/a: nell91 2015-08-04 13:06
Z bakteriologiczego niby nic nie wyszło, chociaż w 2 poprzednich wyszedł gronkowiec, może ten biseptol zadziałał, ale chyba jednak nie, bo od niedzieli boli mnie gardło. Candida jest, ale wzrost skąpy.