Wielkość płodu w 19 tygodniu ciąży

napisał/a: ~Anonymous 2009-11-05 16:17
Witam wszystkich,
jestem w 19 tygodniu ciąży (dzisiaj się zaczął) i niepokoi mnie wielkość mojego maluszka. Według badania USG z dnia wczorajszego (18 tydz i 6 dzień) ma on zaledwie 11cm. Internet bywa zgubnym źródłem informacji a wzrost dziecka jest prawdopodobnie sprawą raczej indywidualną i zależy od tego jak matka "dba o siebie". Muszę przyznać, że dbałam średnio (mam z tego powodu niewyobrażalne wyrzuty sumienia więc proszę, nie dokładajcie mi jeszcze przy odpowiedzi) ponieważ paliłam przed ciążą i po tym jak się dowiedziałam - w 6 tygodniu - około 10 papierosów dziennie. Ponadto w 11 tygodniu trafiłam z potwornymi bólami głowy i wymiotami do szpitala (podawano mi Perfalgan co 5-6h przez 3 dni), gdzie stwierdzono dodatkowo półpaśca. Zastanawiam się, ile szkody przez te 13 tygodni mogłam wyrządzić maluchowi i czy to 11cm ma szansę się wyrównać w kolejnych tygodniach?
Być może panikuję... jest to moja pierwsza ciąża i chciałabym aby dzidziuś tam w brzuszku a także poza nim był zdrowy i szczęśliwy. Obiecałam jemu przede wszystkim, i sobie, że palenie rzucę i słowa póki co dotrzymuję - nie palę od kilku dni i trzymam się daleko od innych palących.
Z góry dziękuję za wszelkie opinie i pozdrawiam Forumowiczów:)
napisał/a: wikam2 2009-11-05 19:53
Wiesz co ....niby matka ma wpływ na dziecko ale nie przesadzajmy!!! Dziecko to też indywidualna osoba i ma prawo rozwijać się szybciej czy słabiej i tak bedzie zawsze. To tak samo ja z podobieństwem dziecka do rodziców....Ono nie musi miec wszystkiego po mamie czy po tacie! Ono ma prawo mieć też coś swojego :) Czasami dzieci rodzą się chore i co to też wina rodziców?
Ja np. w ciąży wiele nie jadłam a wszyscy wręcz darli sie na mnie, ze mam żreć bo dziecko ma też jeść. No ale ja nie mogłam....i co? Corka urodziła sie duża zdrowiutka. Parę koleżanek paliło przez CAŁĄ ciążę i pomimo naszych nacisków (otoczenia) nie przestały.....jedna urodziła dziecko przeszło 4 kilogramowe. Zdrowe.
Ty przestałaś palić i bardzo dobrze! Koniec tematu! I bez sensu jest teraz wyrzucanie sobie czegokolwiek. Pewnie, że papierochy dziecku nie służą ale Ty wcale nie wiesz czy wyrządziłaś tym jakąś krzywde.....Niby sie powtarzam ale najważniejsze, ze przestałaś :)

Dzidzia się już rusza? :)
napisał/a: ~Anonymous 2009-11-05 22:15
Dziękuję za słowa otuchy :) Najważniejsze to dobre samopoczucie teraz!
Co do ruchów... parę razy miałam wrażenie, że coś czuję ale to chyba tylko wrażenie ponieważ jestem trochę tłuściutka a ponoć waga ma znaczenie, kiedy się zaczyna wyczuwać pierwsze ruchy. Z całą pewnością już się nie mogę doczekać pierwszego kopniaka! Póki co miałam tylko przyjemność oglądać kręcącego się malucha na badaniu USG Ponoć otwierał/a i zamykał/a buźkę... jak p. doktór to dostrzegła to ja nie wiem :)
W oczekiwaniu na ruchy oglądam sobie jedyne zdjęcie "obcego" jakie mam i nie mogę przestać! Nie przypuszczałam, że brzdąc w moim brzuchu tak mnie zafascynuje :D
Pozdrawiamy, ja i maluch:)
napisał/a: wikam2 2009-11-05 22:46
No to i ja WAS gorącą pozdrawiam i życzę szczęśliwego rozwiązania :))))))))))))))
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-11 08:19
[url_special=http://babyonline.pl/kalkulator-wagi-plodu.html:39oedkq3]https://mamotoja.pl/kalkulator-wagi-plodu.html[/url_special:39oedkq3]