wielkie migdały 5 antybiotyków i nic nie pomaga

napisał/a: TOOLA666 2013-04-29 13:29
Witam,mam problem z 3,5letnia córeczka.Jest chora na neurofibromatoze,ale problem to nawracajace infekcje gardła,wielkie migdały.Od stycznia mamy juz za soba5 antyboiotyków i poprawy nie widać,juz nie wiem do kogo sie zgłosić.W sytczniu miała zapalenie oskrzeli i dostalismy amotax,po zażyciu pierwszej dawki leku wszystko ustapiło,bralismy lek przez 5 dni.po 4 dniach od odtatniej dawki leku zapalenie oskrzeli wróciło i dostalismy ospamox.Leczenie przez 7 dni i kiedy sie antybiotyk skończył,mała dostała kataru(,podobno spływający katar powodował zapalenia)trafilismy do alegologa(testy robione w wieku 2 lat nic nie wykazały)p.dr.przepisała aerius.DWA tygodnie spokoju i znowy wysoka gorączka przez 3 dni ,ból gardła,bóle brzucha i ogromne migdały(katar,kaszel- brak)-diagnoza zapenie górnych dróg oddechowych-antybiotyk zinnat.5 dni spokoju ,po skończonym antybiotyku ,było dobrze 5 dni,znowu gorączka do 40st.,brak innych objawów.Lekarz zalecił badanie moczu-w ogólnym nic ,w osadzie liczne nabłonki wielokatne i nieliczne bakterie-p.dr.zapisała furagine,po dwóch dniach stan sie pogorszył ,dziecko narzekało na ból nerek,poprosiłam skierowanie do szpitala.Tam okazało sie ,że dziecko ma ogromne migdały,laryngolog stwierdził-przerost,zaczerwienienie i rozpulchnienie migdałów.po prawej stronie nad migdałem uwypuklenie mogące odpowiadać naciekowi zapalnemu.dostawaliśmy przez 6 dni w szpitalu augumentin i w domu 4 dni amotax.PO 5 dniach od ostatniej dawki antyb -lekki katar i stan podgorączkowy.pojechałam pryw. do pediatry ,przepisał immunotropine i aerius(ponownie).Po 4 dniach od wizyty temp.wzrosła do 39 st.pojechałam do laryngologa-stwierdził,że migdały tragiczne praktycznie sie zeszły były takie wielkie ,zapisał klabax przez 7 dni,dodatkowo szczepionke broncho-vaxom na czczo przez 30dni bez przerwy i immunotropine wieczorem.No cóż antybiotyk sie skończył w zeszła sobote,szczepionke podaje dalej,ale mała od dwóch dni ma stan podgorączkowy,bole brzucha wróciły i teraz jeszcze narzeka na bóle w nogach.(dodam że podaje jeszcze cały czas leki osłonowe-acidolak).Prosze o porade ,bo naprawde nie weim gdzie szukać jeszcze pomocy)Pozdrawiam-załamana mama.
napisał/a: Alio2 2013-04-29 19:41
Czy dziecko miało robione wymazy z nosa i gardła?
napisał/a: TOOLA666 2013-04-29 21:12
Witam,nie nikt mi tego nie zalecił.Nadmienie ,że własnie podałam lek przeciwgorączkowy bo mała ma zmowu ponad 38,5st.
napisał/a: Alio2 2013-04-30 16:11
W zasadzie głupio zapytałam ze swojego doświadczenia wiem, że większość lekarzy wręcz doznaje obrazy majestatu, gdy się ich poprosi o skierowania na te badania... Spróbuj załatwić skierowania na te wymazy, albo zrób prywatnie czeka się na wyniki kilka dni, ale jeśli dziecko ma jakieś bakterie chorobotwórcze jest to istotna informacja, aby zastosować trafne leczenie.