Wielki Migdał

napisał/a: karas804 2009-07-02 21:50
Witam.
Jestem tutaj nowy i trafiłem na to forum gdy szukałem wiadomości o migdałach. Przeczytałem kilka postów ale nie mogę znaleźć odpowiedniego tematu. Otóż, przed weekendem powiększył mi się migdałz mojej lewej strony i w ciągu weekendu zatkał mi połowę gardła. Poszedłem do lekarza i był w szoku, że taki duży migdał a ja jem i piję(co prawda z bólem ale daję radę). Dodam, że mieszkam w Irlandii i wiedza lekarska pozostawia tu chyba wiele do życzenia sądząc po wypowiedziach lekarzy na polskich forach. Chyba więcej można się z internetu dowiedzieć niż od Irlandzkiego lekarza. Pani obejrzała migdał i dała mi receptę na antybiotyk po czym wypisała mi skierowanie do szpitala, żeby tam jeszcze obejrzeli zanim wykupię lek. W szpitalu obejrzeli ze zdumieniem twierdząc: "Huge tonsil". Nie bylem pewien czy chodzi o migdał czy anginę ale sprawdziłem i to migdał. Zostawili mnie w szpitalu na noc i szprycowali penicyliną co sześć godzin. Po czterech dawkach wypuścili i kazali brać antybiotyk od mojego lekarza. Minęły dwa dni i wcale nie maleje i dalej boli przy przełykaniu( w szpitalu nie bolał bo dawali dożylnie też buteleczkę paracetamolu). Czy to się leczy antybiotykiem, bo czytałem tutaj na forum, że podobno od antybiotyku migdały się powiększają. Aha, oprócz tego pobrali krew do badania. Czy ktoś może mi powiedzieć czy to jest normalne i prawidłowe leczenie?

Dziękuję i pozdrawiam