Wiele objawów - co jest ze mną?

napisał/a: Capriolo-1 2013-10-23 11:56
Witam!

Mam sporo różnych objawów. Nie potrafię sama zidentyfikować, co mi jest, dlatego założyłam wątek właśnie w tym dziele. Do lekarza nie wybiorę się z taką listą objawów, gdyż już kiedyś próbowałam przedstawić bodajże 4 objawy, a pani doktor, zamiast zastanowić się, co te wszystkie objawy mogą znaczyć, prosiła mnie kilka razy o wybranie jednego najsilniejszego objawu, bo przy jednej wizycie, wg niej, powinno się skupić na jednej rzeczy, a nie wszystkim na raz. Dodam, że byłam u niej dwa razy i nie pomogła mi.
Mam 21 lat, jestem studentką, wysoka (179 cm), szczupła (54 kg). Teraz podam moje objawy z różnych obszarów ciała i proszę, aby ktoś mi pomógł, nakierował, co mam badać w sobie, do jakich lekarzy się udać.

Oto one:
- trudności w koncentracji (problemy w nauce)
- bardzo częste zmęczenie, senność w trakcie dnia
- niechęć do życia (czasami mam ochotę wszystko zostawić, wyjechać; czasami myślę, że lepiej byłoby, gdyby mnie nie było; bardzo często myślę o tym, jak beznadziejny jest świat (ludzie, którzy go tworzą), co za tym idzie - mam słabe zaufanie do ludzi, mimo wszystko często się na kimś zawodzę; pesymistyczne myślenie o przyszłości, teraźniejszości i przeszłości, boję się przyszłości, nie lubię teraźniejszości i przeszłości; i dużo innych)
- czasami ciężko jest mi nabrać powietrze (muszę wtedy nabrać je tak silnie, że czuję ucisk na klatce piersiowej)
- zaburzenia snu (ciężko jest mi zasnąć, czasami budzę się w nocy, wstaję niewyspana - czy śpię 6, czy 8, czy 10 godzin)
- zimne stopy i ręce (zawsze)
- obniżony nastrój, rozdrażnienie, niska samoocena
- ból kręgosłupa (możliwe, że od dźwigania mebli w przeszłości i od złej postawy obecnie)
- zaburzenia apetytu (czasami mam nudności rano, które mogą trwać nawet pół dnia - jestem głodna, ale na nic nie mam ochoty; czasami po prostu nie mam ochoty nic jeść; innym razem normalnie jem, bez żadnych problemów; zawsze jednak jem śniadanie, obiad i kolację, ale w zmiennej wielkości porcjach)
- ból nerek (miałam zapalenie pęcherza ok. 2 lata temu, przyjmowałam jakiś antybiotyk - nie pamiętam, jaki - badałam nerki po tym zapaleniu, ale lekarz nic nie znalazł - prześwietlenie; przy masażu czuję delikatny ból oraz kiedy jest mi zimno, albo kiedy niewłaściwie siedzę)
- swędzenie odbytu na zewnątrz (średnie nasilenie swędzenia, zdarza się czasami - trwa kilka dni chwilowo - następnie jest przerwa, np. kilka tygodni i znowu za jakiś czas wraca)
- ból żołądka (boli od kiedy pamiętam; codziennie boli przy każdym dotyku żołądka; czasami - kilka razy w miesiącu - ból ściskający, ssący)
- bóle głowy (bardzo często - prawie codziennie - skronie + gałki oczne + promieniuje mi na szczękę; często - kilka razy w tygodniu tył głowy; czasami - kilka razy w miesiącu - uciskający ból jednej części głowy, np. prawej)
- bóle prawego kolana (pulsowanie - np. wieczorem; boli, gdy dużo chodzę; prawą stopę stawiam inaczej - palce kieruję ku zewnętrznej stronie znacznie bardziej, niż w lewej stopie, a kostkę ku środkowi; ok. 3 lata temu p. doktor wykryła u mnie, że mam lekko jedno biodro wyżej od drugiego)
- reumatyzm (głównie nóg, rzadko rąk; nasilenie lekkie lub średnie)
- wypadające włosy (jest ich pełno na szczotce, podłodze, ubraniach)
- gazy
- trądzik na twarzy i na górnej części pleców

Dodam, że:
- miałam torbiela na jajniku wykrytego ponad roku temu, nie był on wg lekarza wcale groźny, ale nie byłam od tamtej pory u ginekologa, żeby mnie ponownie przebadał. Wyniki z badania dnia 12 września '12 r.: macica w przodopochyleniu jednorodna echogenicznie AP - 3,75 cm. Endometrium grubości 0,72 cm - z wyraźnym echem środkowym. W rzucie przydatków lewych przestrzeń o nieco podwyższonej echogeniczności o średnicy - 5,22. jajnik prawy: 3,16 x 1,81. Zatoka Gouglasa wolna.
- mam w życiu dużo stresu (sprawy rodzinne głównie).
- zawsze przy robieniu badań mam dobre wyniki. Badałam: helicobacter pyroli (ujemny), morfologia (wszystko w normie), badanie ogólne moczu (wszystko w normie), tyreotropina TSH (w normie). Co prawda ostatnie badania wykonywałam rok temu, ale większość objawów mam kilka ładnych lat.
napisał/a: jamesbt 2013-10-27 17:01
Wypisałaś 18 myślników. 9 (a może nawet więcej) z nich pasuje do szeroko pojętej depresji. Powinnaś to wykluczyć.

Cała reszta jest dość mocno rozrzucona po całym organizmie... Reumatyzm może być "rodzinny", jakkolwiek to nie jest zadowalające. Ból kolana i kręgosłupa może być spowodowany wadą budowy ciała. Możesz mieć jedną nogę krótszą od drugiej. Wykrzywia to miednicę, ta z kolei kręgosłup. Źle rozkłada się ciężar ciała i może dojść do czegoś takiego.

Wypadanie włosów i trądzik może być spowodowany niewielkim upośledzeniem funkcji jajników. Pewne hormony przez nie wytwarzane tak działają. Więc wizyta u ginekologa na badanie kontrolne by się przydała.

Niewyjaśniony logicznie ból może być bólem psychogennym. Osobiście znam mnóstwo ludzi, których ręka zaczyna boleć dopiero jak jadą do pracy, bądź są już przed budynkiem, a bo to stres, a bo to coś tam...

Pomyśl nad tym co napisałem i odpisz.
napisał/a: joannanr1 2013-10-27 17:41
Powinnaś moim zdaniem wykluczyć boreliozę.Zastanawiam się jeszcze nad celiakią ewentualnie przerostem candida.Dobrze byłoby gdybyś zrobiła posiewy mykologiczne z jamy ustnej i kału.
pozdrawiam
napisał/a: joannanr1 2013-10-27 18:14
Zrobiłabym jeszcze badania w kierunku pasożytów , najlepiej z krwi bo z kału często wychodzą fałszywie ujemne.
napisał/a: Capriolo-1 2013-10-30 20:40
Dziękuję bardzo wszystkim za odpowiedzi.

Jamesbt:
Czemu mam wykluczyć depresję?
Reumatyzm, owszem, może być u mnie rodzinny (moja babcia go ma). Co do długości moich kończyn - nie stwierdzono u mnie nigdy, żebym miała jedną dłuższą od drugiej... Sugerowano mi raczej, że krzywo stoję, tzn., że podpieram się często na jednej nodze (to prawda). Ale czy można coś z tym zrobić?
Co do jajników - przy pierwszej wizycie lekarz nie wykrył u mnie nic złego poza torbielem na jajniku, a wypadające włosy i trądzik miałam już wtedy. Czy lekarz mógł coś przeoczyć?
Czy pisząc o "niewyjaśnionym bólu" masz na myśli opisany przeze mnie ból głowy? Jeśli tak, to odpowiem, że od podstawówki jeździłam po lekarzach (nawet do innego miasta) w poszukiwaniu przyczyny i słyszałam tylko "stres, stres...". Ale czy można tak żyć? Ciągłe bóle głowy i częste migreny?


Joannanr1:
Czemu napisałaś o boleriozie?
Jak mogę sprawdzić, czy mam celiakię lub przerost Candida?
napisał/a: joannanr1 2013-10-31 09:50
Napisałam borelioza ponieważ wiele objawów wskazuje na boreliozę.Jak zbadać przerost candida napisałam.Celiakię można zdiagnozować badaniami krwi.pozdrawiam
napisał/a: Capriolo-1 2013-10-31 22:24
Joannanr1, czy badania pod kątem tych chorób są płatne? A jeśli tak, to czy ze skierowaniem są darmowe?
napisał/a: Capriolo-1 2013-10-31 23:07
Jamesbt, pisząc o wykluczeniu depresji, myślałam, że masz na myśli, żeby się nią nie przejmować. :) Źle chyba Cię zrozumiałam. Co mam zrobić z tym, skoro nie chcę leczyć się u psychologa - byłam u dwóch, po jednej wizycie i nie spełniało to moich oczekiwań? Nie chcę "spowiadać" się obcemu człowiekowi ze swoich problemów, żalów, przemyśleń itp. Ja po prostu nie widzę sensu w życiu i wkurza mnie ta cała niesprawiedliwość, fałszywi ludzie itd. Sporo przeszłam w życiu, pomimo swojego wieku i pewnie dlatego straciłam chęć na to całe życie.
napisał/a: joannanr1 2013-11-01 08:33
Niestety ale wszystkie te badania są płatne.Możliwe ,że gastrolog z NFZ da skierowanie na badania w kierunku celiakii ale to już od lekarza zależy.Jesteś bardzo szczupła przy swoim wzroście.Dość dużo wskazuje , że możesz chorować na celiakię.Może najlepiej byłoby zrobić gastroskopię z pobraniem wycinków z jelita cienkiego.Pogadaj ze swoim lekarzem rodzinnym , moim zdaniem przy Twoich objawach powinien dać Ci skierowanie na gastroskopię.
napisał/a: Capriolo-1 2013-11-04 22:12
Lekarz chyba by się złapał za głowę, gdybym przedstawiła mu te wszystkie objawy. Które więc powinny wystarczyć, żebym dostała skierowanie na gastroskopię? I czy to badanie wystarczy, żeby stwierdzić, czy któraś z tych dwóch chorób mi dolega?
napisał/a: joannanr1 2013-11-05 09:30
Dolegliwości wskazujące na celiakię:
-trądzik
-niska waga
-wypadające włosy
-bóle stawów
-zmęczenie
-depresja
Ból żołądka , zaburzenia apetytu też są wskazaniem do gastroskopii.
Koniecznie trzeba też wykluczyć Helikobakter Pylori (można podczas gastroskopii)

Zrób może na razie badanie na owsiki (swędzenie odbytu).Robale też dają wiele nieprzyjemnych dolegliwości.Zauważ czy to swędzenie pojawia się podczas pełni księżyca.Brzmi to śmiesznie ale takie są zalecenia lekarzy żeby właśnie podczas pełni robić badania na pasożyty.
Moim zdaniem koniecznie powinnaś się wybrać do psychologa lub psychiatry.Jeżeli nie możesz spać , powinnaś brać coś na spanie.Wiele objawów bierze się z powodu braku snu.
Musisz popracować nad postrzeganiem siebie i świata(psychoterapia).
Zmień lekarza i zmieniaj tak długo aż znajdziesz tego odpowiedniego.Zrób podstawowe badania krwi z rozmazem +badanie na czynnik reumatoidalny(to są bezpłatne badania).Świat nie jest taki zły a i ludzie też nie wszyscy są źli:)
Sporo tego ale też sporo masz dolegliwości.
pozdrawiam
Z jakiego miasta jesteś?
napisał/a: Capriolo-1 2013-11-05 09:56
Dziękuję za pomoc.
Jestem z miejscowości kawałek od Olsztyna, niedługo przeprowadzam się do Olsztyna.
Badania na obecność Helikobakter Pylori robiłam ok. rok temu i nie wykryto nic. A co do niskiej wagi, to ja tak mam od dzieciństwa. Moi bracia też, rodzice też byli tacy szczupli w dzieciństwie. Pewnie to genetyczne... Ale mimo wszystko wolałabym więcej ważyć. Rok temu ważyłam 59-60 kg, ale przez rozwód rodziców schudłam do 54 kg i waha się ona między 53-54 kg.
Pozdrawiam