Wiele dolegliwości

napisał/a: Zmęczona9393 2017-03-20 18:11
Witam,

Jestem 24 letnią kobietą. Zawsze byłam pełna życia i czułam się zdrowa, niestety od dwóch miesięcy stan mojego zdrowia się pogorszył. Mam cały czas podwyższoną temperaturę od 37 do 37,8. Rozpoczęło się od tego że poczułam się strasznie słabo w drodze na uczelnię. Robiło mi się słabo, musiałam wysiąść z pociągu na świeże powietrze, miałam nudności, w końcu zwymiotowałam. Pojawiła się też jednodniowa lekka biegunka. Od tamtej pory bardzo często mam nudności, niekiedy kończą się one wymiotami, ale sporadycznie. Cały czas czuję się osłabiona, bez siły. Morfologia krwi, OB, CRP w normie. Ogólne badanie moczu w normie. Zrobiłam również gastroskopię - wynik to łagodne zapalenie żołądka. Brzuch mnie nie boli. Lekarz przypisał na to IPP20, biorę od miesiąca ale objawy nie ustąpiły. Także usg jamy brzusznej nic nie wykazało. Prześwietlenie klatki piersiowej bez zmian. TSH, FT4 w normie. Badanie kału na lambliozę - wynik ujemny. Stawy ani nic mnie nie boli. Po prostu czuję się bardzo słaba, nie jeżdżę na zajęcia, cały czas praktycznie leże. Czuję że policzki mi płoną.

Proszę o jakiekolwiek informacje co to może być, do jakiego lekarza powinnam się udać gdyż lekarze rodzinni z którymi się kontaktowałam rozkładają ręcę i nie wiedzą jak mi pomóc. Jeden lekarz wypisał mi skierowanie do szpitala na obserwację pod kątem choroby obwodowej - nie zostałam przyjęta.

Proszę o jakąkolwiek pomoc gdyż nie mogę normalnie funkcjonować a lekarze rodzinni nie są w stanie mi pomóc.
napisał/a: joannanr1 2017-03-22 20:37
Kleszcz był ?
napisał/a: Zmęczona9393 2017-03-23 09:24
Nie przypominam sobie ugryzienia kleszcza w ciagu ostantnich kilka lat, jednak wykonalam również test na boreliozę - igg i igm w normie. Objawy nie ustępują :/
napisał/a: joannanr1 2017-03-23 09:52
Ukąszenie mogło być nawet dawniej niż kilka lat temu.Jakie badanie było wykonane ?
napisał/a: Zmęczona9393 2017-03-23 20:11
Nazwa badania "P-ciała p/Borrelia IgG" wynik badania 8,28 RU/ml
także "P-ciała p/Borrelia IgM" wynik badania 9,32 RU/ml
Badanie wykonane testem przesiewowym.
napisał/a: joannanr1 2017-03-23 21:08
Jestem przekonana , że to badanie Elisa.Niestety najgorszy test na boreliozę.Trzeba zrobić co najmniej Western Blot paskowy po prowokacji.
napisał/a: Zmęczona9393 2017-03-23 21:15
Jestem w trakcie wykonywania badania na pasożyty z kału. Czy moje objawy pasują do tej choroby?
napisał/a: joannanr1 2017-03-23 21:29
Tak , pasują do boreliozy.U mnie było tak samo.
napisał/a: Zmęczona9393 2017-03-23 21:34
Dziękuję za pomoc zrobię dokladniejszy test w kierunku boreliozy.
napisał/a: joannanr1 2017-03-23 22:13
Western Blot musi być koniecznie paskowy i po prowokacji Citrogreptem.
Badanie po 2-3 tygodniach prowokacji - Citrogrept w ilości : Twoja waga = ilość kropli w trzech dawkach dziennie.
Np. przy wadze 60kg - 3x20 kropli.