Wiek a lek na nadciśnienie

napisał/a: Mx250 2012-03-28 16:24
Witam,

Byłem w końcu ostatnio u kardiologa z moim nadciśnieniem i wiecznym osłabieniem. Moje przeciętne ciśnienie oscyluje w granicach 140/60. Druga wartość jest co najmniej dwa razy niższa niż pierwsza. Obecnie czekam na USG tętnic nerkowych, wyniki badań z krwi, echo serca itp. Od lekarza dostałem lek na nadciśnienie "Inhibace" 0,5 mg. Cały czas mam co do niego obawy.

Po pierwsze: jak to jest z tym mitem, że jak zacznie się brać leki na nadciśnienie to bierze się je do końca życia? Na czym to polega? Czy jeśli przestanę go brać np. za dwa miesiące to coś się stanie? Co jeśli nie będę brał go regularnie? Mam dopiero 22 lata i mam wątpliwości czy w ogóle zaczynać to brać.

Po drugie: jak taki lek ma się do ciśnienia rozkurczowego? Już i tak mam je dość niskie (tak mi się wydaje). Czy wobec tego taki lek mi nie zaszkodzi?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
napisał/a: augustyn888 2012-03-29 10:14
Mx250 napisal(a):Witam,

Byłem w końcu ostatnio u kardiologa z moim nadciśnieniem i wiecznym osłabieniem. Moje przeciętne ciśnienie oscyluje w granicach 140/60. Druga wartość jest co najmniej dwa razy niższa niż pierwsza. Obecnie czekam na USG tętnic nerkowych, wyniki badań z krwi, echo serca itp. Od lekarza dostałem lek na nadciśnienie "Inhibace" 0,5 mg. Cały czas mam co do niego obawy.

Po pierwsze: jak to jest z tym mitem, że jak zacznie się brać leki na nadciśnienie to bierze się je do końca życia? Na czym to polega? Czy jeśli przestanę go brać np. za dwa miesiące to coś się stanie? Co jeśli nie będę brał go regularnie? Mam dopiero 22 lata i mam wątpliwości czy w ogóle zaczynać to brać.

Po drugie: jak taki lek ma się do ciśnienia rozkurczowego? Już i tak mam je dość niskie (tak mi się wydaje). Czy wobec tego taki lek mi nie zaszkodzi?

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.



Nadciśnienie tętnicze jest chorobą układu krążenia, która charakteryzuje się stale lub okresowo podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi.Nadciśnienie pierwotne występujące u blisko 90% chorych osób,nie jest do końca zdefiniowane,co jest jego przyczyną,a więc również nie da się go do końca wyleczyć środkami, którymi dysponuje dzisiejsza medycyna.Dlatego przy takim nadciśnieniu zaleca się regularne zażywanie leków nadciśnieniowych, z uwagi na to, że mogą występować okresowe zmiany wartości tego ciśnienia,mogące być niejednokrotnie zagrożeniem dla życia.Nieleczone nadciśnienie, powoduje wiele komplikacji w układzie krążenia,zwiększenie wagi i masy mięśnia sercowego,chorobę wieńcową,zagrożenie zawałem i udarem.Dlatego przy takim nadciśnieniu należy bezwzględnie zażywać regularnie leki.Inna sprawą jest nadciśnienie związane z określoną chorobą np.w jednym z naszych narządów wewnętrznych.Często przyczyną nadciśnienia, jest choroba właśnie nerek,po wyleczeniu której, to nadciśnienie może powrócić do wartości prawidłowych, nie wymagających leczenia środkami farmakologicznymi.Ale to należy potwierdzić lub wykluczyć odpowiednimi badaniami lekarskimi.
Pozdrawiam:)
napisał/a: szara_mysza 2012-07-10 17:29
Ja na umiarkowane nadcisnienie proponuję dobry komplekser argininowy, np. ProArgi 9 od SynergyClub.pl
Do tego troszkę ruchu i bedzie dobrze :)