Widzenie długich promieni

napisał/a: Pat2626 2016-01-31 16:56
Witam. Od 4 lat męczę się z widzeniem długich promieni. Promienie wyglądają mniej więcej tak;
https://imageshack.com/i/p7PJX6FZj
https://imageshack.com/i/p8qvtxrnp
i widzę je od każdego jaśniejszego źródła światła. Wszystko zaczeło się 2,3 miesiące od zabiegu laserowego(miałem ich kilka) na siatkówkę ( miałem w niej otwory),na lewe i na prawe oko. Wraz z promieniami pojawił mi sie wysyp mętów, który dokucza mi do dnia dzisiejszego oraz śnieg optyczny, iskrzenie, powidoki. Do powidoków, śniegu optycznego, iskrzenia jak i samych mętów idzie sie jakoś przyzwyczaić, ale te promienie strasznie utrudniają mi życie. Widze je zarówno w dzień jak i w nocy, najbardziej są one widoczne od świateł samochodów, latarni, monitora...wydłużają sie one w dół lub w góre. Zaobserwowałem, że gdy bardziej mruże górną powiekę, to promienie tym bardziej się wydłużają do dołu, a jak mruże dolną to promienie wydłużają się do góry. Gdy otworze szeroko oko, to mi znikają. Tak samo jak odciągnę powiekę od rogówki i zakrywa ona rogówkę ( nie dotykając jej), to promieni także nie widzę, są one widoczne gdy powieka styka się z rogówką, czyli praktycznie cały czas. Postanowiłem, że znowu powalczę i pochodzę po lekarzach. Jeden lekarz stwierdził, że mam małą ilość nieregularnego astygmatyzmu i ze powinienem to spróbować skorygować szkłami kontaktowymi. Będąc u dwóch innych lekarzy, stwierdzili oni, że tego nieregularnego astygmatyzmu nie mam, w tym jeden lekarz zasugerował, że to właśnie powieka robi nacisk na rogówke i wpadł na pomysł, żebym spróbował botoksu, przez co powieka podniesie mi sie bardziej do góry, a jeżeli to by pomogło, to abym zrobił sobie operację na powieki. Czy jest możliwe, żeby powieka wywierała nacisk na rogówke?? Najgorsze jest to, że jest troche ludzi w internecie z tym problemem i nie znalazłem jeszcze żadnego rozwiązania. U jednych ten problem pojawił się " tak poprostu" a u innych po zabiegach laserowych typu " Lasik". Wszystkie badania wychodzą dobrze, zarówno teraz jak i 4 lata temu. Jedynie jeden lekarz stwierdził na podstawie topografi rogówki, że mam nieregularny astygmatyzm, moja akomodacja osłabła i dlatego właśnie tak widze. Jestem krótkowidzem -5,5, -6, mam cukrzyce. Co powinienem zrobic??? Prosiłbym o jakieś rady.
napisał/a: Krzysiek1995 2016-02-02 23:37
Po ciemku to chyba każdy tak widzi światło lamp, latarni, bo prawie każdy ma niewielki astygmatyzm. Męty też ma chyba każdy. Jak chce, to takie zjawiska zauważam, ale jak nie zwracam uwagi , to mi to nie przeszkadza. Krótkowidzem tez jestem i tez się do tego przyzwyczaiłem :). Ale spróbowałbym na Twoim miejscu korekcji astygmatyzmu.
napisał/a: Pat2626 2016-02-03 08:56
U mnie nie da sie nie zauważyć, gdy te promienie sięgają mi od latarni do samego chodnika i zasłaniają ludzi i nie, nie każdy widzi tak światło lamp ;]. Od razu zaznaczam, że to nie jest żadne" ubzduranie sobie czegoś". Pamiętam jak widziałem przed zabiegiem i nie było takich problemów ze wzrokiem. Na męty nie narzekam, chociaż miłe to one nie są ;]. Najgorsze są te promienie.
napisał/a: Krzysiek1995 2016-02-03 18:20
Jest też taka możliwość, że laserem Ci np. trochę uszkodzili soczewkę oka. Nie dał bym za wygrana i konsultował się z innymi lekarzami. Bo równie dobrze może tak byc, że ktoś czegoś nie zauważył, a sprawa jest poważniejsza..
napisał/a: Pat2626 2016-02-05 11:28
Wczoraj będąc u lekarza, dostrzegł on, że mam wewnętrzny astygmatyzm, prawdopodobnie wywierany przez moją naturalną soczewkę w oku. Niedokonca zrozumiałem o co chodziło, ale powiedział, że problem leży raczej we wnętrzu oka, w budowie optycznej. Tak samo jak ty Krzysiek, lekarz wspomniał, że laser mógł uszkodzić w soczewce np . włókna kolagenowe, a takie zniszczenia nie będą widoczne nawet pod mikroskopem. Czyli co, wina soczewki ? Za dużo tu niewiadomych..... ;/