Widzę ciemną plamkę i żyłki w oczach.

napisał/a: beq1993 2011-10-09 14:12
Mam pewien problem z wzrokiem w prawym oku widzę ciemną plamkę i krotką żyłkę, a w lewym jedną dłuższą cienką żyłkę. Czarną plamkę widzę gdy patrzę w jasne światło, a te żyłki jak leżę to najbardziej są widoczne. Byłem u okulisty i powiedział mi że nie mam nadciśnienia i żadnej wady wzroku. Mam 40 lat i dobrze widzę bez okularów. Prosiłbym o pomoc w diagnozie mojego problemu bo trochę mnie to martwi.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-11 00:56
Nie bardzo rozumiem, co ma Pan na myśli - czy wspomniane żyłki i plamy są widoczne w Pana polu widzenia czy widzi Pan je w lustrze na gałce ocznej? Jeśli to pierwsze, to czy są podobne do:

http://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%99ty_ ... szklistego

jeśli to drugie, to proszę o zdjęcie
napisał/a: beq1993 2011-10-14 18:09
Te żyłki są bardzo drobne i nie widać ich na oku tylko w polu widzenia. Te żyłki się nie poruszają. I od czasu do czasu powstają nowe. Czy może to być powód cukrzycy bo mój ojciec chorował na cukrzycę, a ja się boję bo mam kilka innych drobnych objawów cukrzycy.
Przykładowo pieczą mnie stopy, a wyczytałem że może być to powód cukrzycy i często boli mnie serce. Proszę o odpowiedź czy to poważne.

PS. Jak sprawdzić czy mam cukrzycę bo wyczytałem gdzieś że istnieje cukrzyca bez objawowa która dopiero ujawnia się w wieku ok. 60 lat i nie leczona jest bardzo szkodliwa.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-10-17 19:50
Bardzo prosto - mierząc poziom cukru we krwi na czczo (pobierając krew 8h po ostatnim posiłku). Proszę zapisać się do lekaza pierwszego kontaktu, on wypisze skierowanie.