Wiarygodność testów

napisał/a: Bella2017 2016-09-08 11:25
Witam,
mam pytanie na temat testów alergicznych. Mój syn zawsze przy katarze w 2-3 dniu miał duszność, później zapalenie oskrzeli i na końcu zapalenie płuc. Zgodnie z zaleceniem lekarza zaczęłam podawać montelukast i flixotide (obecnie tylko na monelukascie). Wraz z wiekiem sposób przechodzenia zwykłych infekcji zmienił się, przy podawanych lekach obecnie nie ma duszności.

Testy alergiczne skórne wykonane 2014 - jednym lancetem drapana każda z prób i wycierany lancet w ten sam suchy gazik - wykazały uczulenie na grzyby, roztocza, trawy, brzozy i jakieś inne rośliny.
Drugie testy skórne w 2015 - jednym lancetem drapana każda z prób i wycierany lancet w ten sam suchy gazik - wykazały alergię jedynie na grzyby, na całą resztę nie.
Trzecie testy skórne wykonane już oddzielnym lancetem każdy alergen niczego nie wykazały. Testy z krwi wykonane zaraz po testach skórnych również nie wykazały alergii.
Teraz pytanie: Czy testy skórne wykonane jednym lancetem, są wiarygodne? Które testy w przypadku mojego syna są wiarygodne?

Drugi lekarz, do którego poszłam prywatnie stwierdził, że skoro syn nie ma żadnych objawów alergii tak na codzień, nie ma też obajwów astmy, nie męczy się szybciej, nie kaszle, nie ma duszności to raczej w jego przypadku jest to tzw astma infekcyjna, czyli taka gdzie kontakt z wirusem jest przyczyną duszności i że raczej z tego wyrośnie.
Nie podaję synowi żadnych leków poza montelukastem od kilku miesięcy, wcześniej jedynie jeszcze flixotide, żadnych syropów typu, Jovesto, Xyzal czy innych, bo uważam, że przy jego braku jakichkolwiek objawów nie ma to sensu.

Wiem, że nic wiem :
Czy mój syn jest alergikiem? Które testy są wiarygodne? Czy może wyleczył się z alergii? Czy to jest astma infekcyjna? Czy powinnam zmienić lekarza alergologa? - bo nadal chodzę do tego pierwszego.
Proszę o wskazówki :)
napisał/a: wacia 2017-02-23 16:01
A jakie testy alergiczne są teraz najbardziej skuteczne? Czytam sporo o testach biorezonansowych i wybiorę sie chyba u nas w łodzi takie wykonać. Ktoś miał?
napisał/a: edytawu 2017-03-16 21:03
wacia napisal(a):A jakie testy alergiczne są teraz najbardziej skuteczne? Czytam sporo o testach biorezonansowych i wybiorę sie chyba u nas w łodzi takie wykonać. Ktoś miał?


Teraz się wykonuje na przykład testy biorezonansowe np. w łódzkim novamedzie. Moim zdaniem jest to praktyczniejsze rozwiązanie i dużo bardziej wiarygodne. W kilka minut jest wszystko wiadomo. Dobrze właśnie, że są coraz skuteczniejsze metody diagnostyki i leczenia, takie które mniej obciążąją organizm.