Wezły chłonne zwłókniałe

napisał/a: Timodil 2009-09-24 19:18
Witam, jestem tu nowy.

Od jakiegoś miesiące zauważyłem u siebie 2 zgrubienia po obu stronach szyi.
Zrobiłem sobie badania krwi (morfologie, opad i wymaz) wszystko w jak najlepszym porządku, po czym udałem się do lekarza pierwszego kontaktu.
Usłyszałem że są to węzły chłonne, ale już uległy zwłóknieniu i żebym je obserwował. Od tej wizyty minęły 3 tygodnie, nic się nie zmieniło. Jednak martwi mnie to co wy o tym sądzicie?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dodam jeszcze że jestem alergikiem oraz często przechodzę zapalenie uszu.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-09-24 20:22
Zrób USG jak faktycznie są zwłókniałe-nie masz powodu do niepokoju!
napisał/a: Timodil 2009-09-24 20:41
djfafa napisal(a):Zrób USG jak faktycznie są zwłókniałe-nie masz powodu do niepokoju!


Poproszę o skierowanie przy następnej wizycie, dzięki za odpowiedź. Lekarz mi powiedział żeby USG zrobić jakby się powiększyły ale narazie wszystko jest w takim samym stanie.
napisał/a: 19latek 2009-09-28 12:17
Witam. Ja mam takie małe wezly w 3 miejscach na szyi, od polroku sie nie powiekszyly, lekarz powiedzial, ze sa to jakies zwloknienia. Jak pytalem o skierowanie na usg szyi- to powiedzial po co i ze albo on jest glupi i sie nie zna na medycynie, albo cos ja wymyslam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-09-28 12:43
19latek napisal(a):Witam. Ja mam takie małe wezly w 3 miejscach na szyi, od polroku sie nie powiekszyly, lekarz powiedzial, ze sa to jakies zwloknienia. Jak pytalem o skierowanie na usg szyi- to powiedzial po co i ze albo on jest glupi i sie nie zna na medycynie, albo cos ja wymyslam.


Bo za USG trzeba płacić i tu leży "problem".
napisał/a: 19latek 2009-09-28 12:56
Ale jeśli owe kulki sie nie powiekszaja od pol roku i sa wielkosci kilku milimetrow, to chyba nic powaznego?? A poza tym za skierowanie na badania sie przeciez nie placi.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-09-28 13:14
19latek napisal(a):Ale jeśli owe kulki sie nie powiekszaja od pol roku i sa wielkosci kilku milimetrow, to chyba nic powaznego?? A poza tym za skierowanie na badania sie przeciez nie placi.


Jak się nie powiększają od pół roku to np. ziarnicę można wykluczyć, co nie zmienia faktu, że zawsze warto potwierdzić diagnozę o zwłóknieniu.
Za badanie z jego skierowania oczywiście płaci on (jego przychodnia).
napisał/a: Timodil 2009-10-05 16:59
Witam ponownie.

Dostałem od lekarza rodzinnego skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej i usg brzucha. Sam prywatnie w szpitalu zrobiłem USG węzłów szyjnych.

Prześwietlenie nie wykazało jakikolwiek zmian :), natomiast opis usg węzłów: "Pojedyńczy węzeł chłonny 1 cm po stronie prawej. Pozostałe węzły chłonne szyjne niepowiększone- do 8mm." Dodatkowo radiolog powiedział mi że węzły te nie tworzą pakietów i nie wyglądają na zmiany nowotworowe.
Na usg brzucha mam termin dopiero na 20 października.

Wiec chyba wszystko jest ok?
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-06 07:26
Timodil napisal(a):Witam ponownie.

Dostałem od lekarza rodzinnego skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej i usg brzucha. Sam prywatnie w szpitalu zrobiłem USG węzłów szyjnych.

Prześwietlenie nie wykazało jakikolwiek zmian :), natomiast opis usg węzłów: "Pojedyńczy węzeł chłonny 1 cm po stronie prawej. Pozostałe węzły chłonne szyjne niepowiększone- do 8mm." Dodatkowo radiolog powiedział mi że węzły te nie tworzą pakietów i nie wyglądają na zmiany nowotworowe.
Na usg brzucha mam termin dopiero na 20 października.

Wiec chyba wszystko jest ok?


Tylko jeden? A pisałeś że masz więcej. Skonsultuj to z lekarzem, ale na 99% powie Ci że wszystko jest ok.
ps. Dobrze ze zrobiłeś badania.
napisał/a: Timodil 2009-10-06 08:08
djfafa napisal(a):
Timodil napisal(a):Witam ponownie.

Dostałem od lekarza rodzinnego skierowanie na prześwietlenie klatki piersiowej i usg brzucha. Sam prywatnie w szpitalu zrobiłem USG węzłów szyjnych.

Prześwietlenie nie wykazało jakikolwiek zmian :), natomiast opis usg węzłów: "Pojedyńczy węzeł chłonny 1 cm po stronie prawej. Pozostałe węzły chłonne szyjne niepowiększone- do 8mm." Dodatkowo radiolog powiedział mi że węzły te nie tworzą pakietów i nie wyglądają na zmiany nowotworowe.
Na usg brzucha mam termin dopiero na 20 października.

Wiec chyba wszystko jest ok?


Tylko jeden? A pisałeś że masz więcej. Skonsultuj to z lekarzem, ale na 99% powie Ci że wszystko jest ok.
ps. Dobrze ze zrobiłeś badania.


Tak tylko jeden, tamte też są trochę wyczuwalne ale po sprawdzeniu okazało się że nie mają one więcej niż 6-8 mm.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-10-06 08:45
Jak nie powiedział radiolog że są reaktywne czyli odczynowe to nie masz powodu do niepokoju. Ale jak wyżej napisałem, zawsze trzeba skonsultować do z lekarzem w gabinecie.
Pozdr.
napisał/a: Timodil 2009-10-06 09:00
djfafa napisal(a):Jak nie powiedział radiolog że są reaktywne czyli odczynowe to nie masz powodu do niepokoju. Ale jak wyżej napisałem, zawsze trzeba skonsultować do z lekarzem w gabinecie.
Pozdr.


Nic takiego nie mówił, tylko to co napisałem 2 posty wyżej. Lekarzowi pokaże wyniki w piątek moja mama bo pracuje w szpitalu,
a do swojego pójdę dopiero 20 października jak zrobię USG brzucha.