węzły chłonne

napisał/a: monikapol 2014-10-28 11:29
witam, Piszę ponieważ strasznie się boję, niedługo chyba oszaleję. Otóż moje córeczka 2 latka i 8 miesięcy od września chodzi do przedszkola i od tego czasu jest ciągle zakatarzona a na domiar złego wczoraj podczas kąpieli wyczułam jakby kulkę (myślę że to węzeł chłonny) na dole szyi po prawej stronie. Dodam jeszcze że po tej samej stronie tylko wyżej tak mniej więcej w połowie szyi ma również węzeł chłonny powiększony (tez zauważyłam gdy córeczka miała 8 miesięcy). Zgłaszałam to pediatrze ale stwierdziła że to nic niepokojącego i jeżeli się nie powiększa to jest ok. Kulki te przesuwają się pod palcami i chyba nie bolą bo córcia nic nie mówi. Ta umiejscowiona wyżej jest widoczna gdy córeczka obróci głowę a ta umiejscowiona niżej w ogóle nie jest widoczna. Naczytałam się o węzłach nadobojczykowych i teraz strasznie panikuję. Nie wiem czy ten jest nadobojczykowy czy szyjny. czy te niebezpieczne nadobojczykowe są umiejscowione w dole nad obojczykiem, bardziej z przodu czy mogą być gdzieś z boku?. czy powiększony ten węzeł jest wynikiem tego ciągłego kataru? z góry dziękuję za zainteresowanie i ewentualne odpowiedzi.
portica
napisał/a: portica 2014-11-24 13:48
Powinnaś wykonać dziecku morfologię z obrazem odsetkowym leukocytów, dzięki czemu możliwe będzie uzyskanie informacji o procentowej zawartości poszczególnych rodzajów leukocytów we krwi. Ew. kolejne badania pod kątem stanów zapalnych, infekcji wirusowych i zapalnych to oznaczenie poziomu białka C-reaktywnego, Odczyn Biernackiego czy wymaz z gardła.
napisał/a: monikapol 2014-11-24 14:57
Dziękuję za odpowiedź. byłam z córeczka u lekarza. pani doktor która pracowała również na onkologii uspokoiła mnie mówiąc ze to nie są wezelki ona jakoś to nazwała mię pamiętam jak. Ale ogólnie nic groźnego, czasami dzieci tak po prostu mają.uspokoiła mnie i juz przestałam warowach na tym punkcie.