Węzły chłonne szyi.

napisał/a: Majkel190 2011-09-25 20:54
Witam :)
Mam 19 lat i taki problem z węzłami chłonnymi na szyi.
Otóż, od kilku dni czuję takie lekkie chwilowe bóle w węźle po prawej stronie. Jeśli chodzi o to czy jest on powiększony czy nie, to masując węzła z prawej i z lewej strony to jest on troszke większy (ten z prawej) niż z lewej. Nie jest on powiększony zewnętrznie, czyli po prostu w lustrze nie widać jakiś kulek na szyi, tylko pod skórą jak macam to czuję, że jest troche wiekszy niz ten z lewej. Przedwczoraj wypiłem 2 piwa i podczas przełykania śliny odczuwałem ból węzła chłonnego po prawej stronie. Trwało to jakieś 20-30min i przestało. Też mnie czasem lekko pobolewa i nie jest to jakiś silny ból, ale czuję jednak coś tam.. Ogólnie brałem 2 miesiące temu antybiotyk na górne drogi oddechowe, ponieważ mam często problem z gardłem i błoną śluzową nosa. Zawsze jak wyjdę z domu i wrócę to boli mnie gardło. A gdy jeżdżę samochodem to czuje takie zmęczenie na czole. Laryngolog niby stwierdził, że to alergia (tak bez testów) no i nie wiem czy to ma się jakoś do tej mojej sprawy(Zawsze jak wstaje rano to mam ból gardła, ale później już trochę przechodzi).
Czytałem trochę o ziarnicy i czy to może być jakiś nowotwór? Ogólnie już półtora roku temu mnie ten węzeł bolał to lekarka stwierdziła niedobór cynku..
Proszę o pomoc, pozdrawiam!
napisał/a: Breenan 2011-09-25 22:26
Ile ten węzeł mniej więcej ma?Jest ruchomy względem podłoża?Jeśli chodzi o ziarnice to myślę,że są nikłe szanse gdyż przy tej chorobie węzły chłonne są nieruchome względem podłoża duże powyżej 2 cm bolesne je czyni tylko wypicie alkoholu.Co prawda nie możesz bagatelizować tego wybierz się do lekarza na podstawową morfologię krwi.Pozdrawiam
napisał/a: Majkel190 2011-09-26 16:49
Tak myślę, że około 1cm albo 8mm. Gdy go dotykam to troszkę się rusza. Ten węzeł nie jest tak powiększony, że go widać z zewnątrz, bo z zewnątrz to szyja wygląda normalnie, dopiero po dotykaniu czuję. Właśnie po 2ch piwach mnie bolał ten węzeł przez jakieś 30min i przestał. Ogólnie raz boli a raz nie.. Morfologie miałem robioną w maju i wyszła ok. Chodziłem do laryngologa w wakacje i stwierdził, że są w normie.. Ogólnie mam taki problem, że jak wstaję rano to boli mnie gardło i dopiero jak coś ciepłego wypiję to przestaje na jakiś czas i nosem mi się trudniej oddycha(1 dziurką). Leczyłem się Dalacinem C, Beclonasal Aqua(aerozol do nosa), bo pani Laryngolog stwierdziła, że to zapalenie błon sluzowych nosa(Jakieś śluzówki alergiczne w nosie) i przez to zapalenie gardła. No i brałem też zyrtec, ale go odstawiłem, bo po nim się dziwnie czułem. Po antybiotyku było wszystko ok przez 2-3 tyg i nagle ból gardła wrócił.. Dodam, że po Dalacinie miałem jeszcze zapalenie cewki moczowej i brałem Nolicin i właśnie po tym ból gardła wrócił. Sam już nie wiem, jestem zrospaczony, bo nie chcę już brać tych leków..