Wędrujące bóle stawówi drżenie mięśni

napisał/a: sole4 2015-01-01 16:52
Witam

Mam 43 lata. Od właściwie roku problem zdrowotny. W marcu delikatnie rozcięłam sobie na kartonie rękę. Nacięcie było minimalne,krwi kropelka nawet nie przyszło mi na myśl aby to odkazić. Po dwóch dniach ręka zaczęła mnie mocno boleć,rana zaropiała. Udałam się do mojej znajomej pani doktor, która stwierdziła że to zakażenie. Nie musiałam długo czekać, na następny dzień trzy pręgi na ręce dochodziły aż pod samą pachę. Cała ręka bolała ponad tydzień, w tym staw łokciowy i nadgarstkowy. Rana się zagoiła, antybiotyk skończył, myślałam że ból w stawach minie. Raz był mniejszy,raz większy nie zwracałam na to dużej uwagi do momentu aż zaczęłam się dziwnie czuć ,osłabiona, rozdrażniona,nic mi się nie chciało. Wtedy zwróciłam już uwagę,że bolą mnie wszystkie,ale to wszystkie stawy,nie jednocześnie ,ale raz jeden za chwile drugi,trzeci itd. Bardziej są to takie ukłucia,świdrowania,wędrujące po całym ciele, z czasem doszło do tego również w różnych miejscach drżenie mięśni. Zrobiłam badania. Morfologia z rozmazem,aspat,alat,kreatynina,cukier,kwas moczowy ,aso w normie, natomiast CRP 22 i OB 40.Lekarz przepisywał mi kolejno antybiotyki próbowałam 2 rodzaje, sterydy na krótko,ze względu na moją nadwagę Pani doktor stwierdziła że nie wskazane, leki przeciwzapalne i nic nie pomagało. Było tylko tyle lepiej,ze nie byłam już taka słaba i rozdrażniona.
Zaczęłam szukać w necie czy ktoś nie ma podobnego problemu i jedynie znalazłam osobę z podobnymi bólami, ale trochę się to różniło,zresztą ta osoba w wynikach które podawała nie miała stanu zapalnego. Jednak podchwyciłam temat jednego z antybiotyków o którym pisała że pomaga jej na kilka miesięcy. Był to Zinnat. Poszłam z tym do mojej doktorki i wyszłam z receptą na Zinnat. Jakże się cieszyłam po antybiotyku wszystko minęło. Niestety tylko na 5 miesięcy
Nawet nie przyszłoby mi na myśl że to wszystko wróci i nie wiem dlaczego,przez 5 miesięcy czułam się super ,pełna energii, ja zawsze muszę być w ruchu i coś robić, nie umiem odpoczywać.
Pierwsze zaczął mnie boleć duży palec w stopie. Myślałam ,że coś naciągnęłam bo dzień wcześniej się wywróciłam uderzając kolanem i palce też się troch wywinęły. W Wigilię staw w tym palcu u nogi tak mocno napuchnął i wokół niego też,że nie byłam w stanie założyć kapcia. Ból niesamowity,myślałam że go odetnę,przeciwbólowe nie pomagały. Na drugi dzień było trochę lepiej, na trzeci zeszła opuchlizna i wtedy zaczęły się ukłucia we wszystkich stawach,osłabienie znowu wróciło. Zrobiłam badania. Morfologia ok, w rozmazie podwyższone segmenty 71, OB -40,CRP-20,5.Kwas moczowy ok. Moja doktor na urlopie,czekam aż wróci i pójdę z wynikami,ale co teraz. Może ktoś mógłby mi coś podpowiedzieć,pomóc w jakiś sposób. Nie mam pojęcia co to może być. W nocy kiedy się przebudzę nie czuję ukłuć i bólu,zaczyna się rano w momencie do pół godziny po przebudzeniu. Może jest też istotne to,że w styczniu dwa miesiące przed tym nacięciem dostałam strasznego ,ale to strasznego zapalenia spojówek,oczy były zalane krwawo,opuchlizna aż po same policzki, do tego stan zapalny w uchu i w nosie. Okulistka jak mnie zobaczyła to się przestraszyła. Brałam antybiotyki doustne, do oczu i leki przeciwwirusowe. Trwało to ponad tydzień ,ale przeszło. Ostatnio nie byłam chora,nie mam nawet kataru. Jedyne co to lubię chodzić w domu na bosaka, pomimo że płytki są zimne,ale mnie to nie przeszkadza i tak myślę czy ten chłód nie miał wpływu na te stawy. Proszę o jakieś sugestie.Moja Pani doktor na pewno się nie obrazi jak przyjdę z kolejną podpowiedzią .Pozdrawiam
napisał/a: Andzrej 2015-01-01 20:11
Jest to zakażenie jakimś pierwotniakiem np toksoplazmoza
napisał/a: Megalia 2015-01-01 22:54
Zrobiłabym jeszcze ASO skoro stan zapalny ucha i nosa wystąpił. Zinnat dobrze działa na Paciorkowce które są notabene również odpowiedzialne za odczynowe zapalenie stawów. :)
napisał/a: sole4 2015-01-02 05:39
Dziękuje za odpowiedzi.

Na wynik z ASO i ANA1 czekam jeszcze.Za pierwszym razem robiłam ASO i wynik był dobry.
Jeżeli jest takie prawdopodobieństwo że jest to pierwotniak, to jakie badania w tym kierunku mogłabym jeszcze wykonać ?