Wczesny objaw raka krtani ?

napisał/a: Przemoo18 2013-01-05 20:41
WItam. Mam 24 lata i od ponad miesiaca chrypke )szczegolnie rano) a w dzien caly czas uciska mnie cos w gardle , szyji. Trudnosci w polykaniu raczej nie mam ani bolow. Poprostu czuje straszny dyskomfort. Sprawa mnie bardzo niepokoi bo trwa to juz dlugo. Wszystko zaczelo sie w listopadie gdziie wyladowalem z bolem w klatce piersiowej na ratyunkowym. Bole sie nadal utrzymuja choc nie zawsze. Bywa dzien ze boli , kolejny juz nie. Dodatkowo przy tych objawach towarzyszą mi "napady oslabienia" poty nawet gdy przebywa, w zimnie.

WYkonalem mase badan by cos wykluczyc. Wykonalem RTG pluc , bylem z 5 razy osluchiwany. Wszystko wyglada wporzadku.

Zrobilem kilka razy EKg , bylem na echo serca oraz na probie wysilkowej. Serducho mam zdrowe.

BOle w klatce nie sa juz tak intensywne ale ucisk i dyskomfort w szyji mam caly czas.
Myslalem ze to jakas infekcja grypowa ale nie przechodzi mi to juz od listopada i sie boje.
DODAM ZE rano po przebudzeiu czesto mam krew w slinie (tylko rano) nie wiem od czego. Nie wykluczam dziasel bo lubia mi krwawic ale nie chce tego zlekcewarzyc dopoki nie bede pewny.

Bardzo sie obawiam , ze moze to byc cos z krtania a konkretnie nowotwor.

CChcialem zadac tylko pare pytan:

1. czy badanie ENdoskopia Krtani jest badanie skutecznym i gdyby okazalo sie ze mam jakas powazna chorobe tak jak raka to byloby to widoczne . Zamierzem wykonac profilaktycznie to badanie ale czy ono jest skuteczne czy lepiej wykonac usg krtani ?
2.czy podczas raka krtani wystepuja bole w klatce piersiowej ?
3. czym jeszcze najczesciej objawia sie rak krtain i czy jest mozliwy w tym wieku ?


BARDZo prosze o pomoc
napisał/a: Przemoo18 2013-01-06 18:15
ktos moze sie wypowiedziec i pomoc ?