wczesne objawy ciąży

napisał/a: jeeves 2007-02-12 12:30
Witam,
Czy to ciąża?
Od około 2 tygodni mam obrzmiałe i bolesne piersi, wciąż jestem senna, miewam momenty takiego osłabienia, że natychmiast muszę usiąść, a od tygodnia dodatkowo pojawiły sie bóle w podbrzuszu (jak w czasie miesiączki). Czuję się jakbym miała grypę, tylko bez objawów ze strony dróg oddechowych. Miesiączkę powinnam mieć 09.02. - jak dotąd nie mam. W ciągu ostatnich siedmiu dni zrobiłam dwa testy tyłkowe (róznych firm) - jeden dziś, jeden w ostatni wtorek - oba negatywne.
Ginekolog nie może stwierdzić niczego bez usg - za tydzień.
napisał/a: Nati1 2007-02-12 12:38
spokojnie, nie denerwuj się bo to tylko potęguje objawy
nie myśl o tym na siłe bo wtedy znajdujesz w sobie wszystkie objawy ciąży
przed okresem ma się nabrzmiałe piersi, boli w okolicach brzuszka, więc się nie martw to normalne
nie znam się na testach tyłkowych, ale najlepiej by bylo jakbyś zrobiła sobie test ten na mocz, dostaniesz go w każdej aptece, koszt to ok 15 zł a wykrywa wczesną ciąże
to fakt ginekolog nie wykaże Ci tak szybko ciąży, bo jeszcze nic tam nie ma, chyba że cytologicznie, z sondą dopochwową, czy jakoś tak to się nazywa
ale mówię Ci, narazie nie panikuj, może to pod wpływem stresu, pogody, przeziębienia okres się przesunął
a kochałaś się z partnerem bez zabezpieczeń czy z ? no i kiedy mniej więcej
no i najwazniejsze pytanie, masz regularny okres?
napisał/a: jeeves 2007-02-12 17:37
test pyłkowy to właśnie test z apteki (są dwa rodzaje pyłkowy - mocz wkrapla się pipetą i strumieniowy - siusia sie wprost na pasek)
Od 5 miesięcy nie przyjmuję tabletek i nie stosujemy innych zabezpieczeń. A okres regularny co do godziny.
napisał/a: gosiami 2007-02-25 20:07
dziewczyny a myślicie że po 8 tyg od prawdopodobnego zapłodnienia wynik powinien wyjsc prawidłowo ?
Aqaba
napisał/a: Aqaba 2007-02-27 15:02
gosiami napisal(a):dziewczyny a myślicie że po 8 tyg od prawdopodobnego zapłodnienia wynik powinien wyjsc prawidłowo ?


obecnie testy domowe wykrywaja juz 7 dniowa ciaze:)
napisał/a: mloda_mama1 2009-02-12 23:09
Hej:) mam mały problem...mam podobnie jak u mojej przedmówczyni... Ostatni okres miałam 20 grudnia. Teraz boje się,że jestem w ciąży:( Mam nieregularny okres,a czasami nawet bardzo. Przez ostatnie dni mam nabrzmiałe i obolałe piersi i czasami czuję się jak bym była przeziębiona... zawsze zabepieczamy się z moim chłopakiem,ale na sylwestra pozwoliliśmy sobie na stosunek przerywany. Niby za każdym razem udało mu się zdąrzyć,ale ja jednak boje się,że zaszłam w ciąże:( Co o tym sądzicie?? z góry dzieki
napisał/a: ewelina2320 2009-02-13 14:14
witam mam mały problem a mianowicie chodzi o temperature w pierwszych dniach ciąży jak narazie mam tylko podejrzenia oczywiscie ale mierze temp.codziennie rano raczej o tej samej porze termometrem cyfrowym w ustach i jednego dnia mialam 37.4 pózniej37.2 37,6 38,0 dzisiaj znów spadła do 37,4 dodam jeszcze ze przy takim pomiarze normalna tem.to 37,00 oprucz podwyzszonej temp.odczuwam jakby brzuch był nabrzmiały ostatni raz kochałam sie z moim narzeczonym w poniedziałek a przedostatni raz tydzien wczesniej dodam jescze ze mam bardzo nieregularny okres bo ostatni miałam w listopadzie 2008 a mamy juz luty 2009 biore cały czas tzn brałam tabletki antykoncepcyjne na uregulowanie okresu ale odstawiłam je w sierpniu 2008 i od wrzesnia cały czas próbuje zajsc w ciaze.pomóżcie co mam o tym myślec kiedy zrobic test ???
napisał/a: Madonna 2009-02-16 21:44
Jak długo mierzysz temperaturę? Cały cykl? Wg jakiej metody ją interpretujesz?
napisał/a: ewelina2320 2009-02-17 13:47
witam niestety wzrost temp. nie oznaczał ciąży temp. znowu spadła do normalniej i juz sie utrzymuje od kilku dni wiec papa dzidziusiu :( :(
napisał/a: butterfly3 2009-03-07 12:20
Witam
Już nie wiem sama co mam o tym myśleć. Okres spóźnia mi się 13 dni (dodam, że nigdy wcześniej mi się to nie zdążyło). Zrobiłam 3 testy, 2 z nich po spodziewanym dniu okresu a trzeci po 6 dniach. Wszystkie wyszły pozytywne, ale ten ostatni najmocniejszy. Tempka moja utrzymuje już się ponad 20 dni na poziomie 37,1-37,3, mierzę ją zawsze regularnie, codziennie rano. Byłam już u lekarza, i pani ginekolog po zbadaniu mnie stwierdziła że jeszcze jest za wcześnie aby cokolwiek stwierdzić, zrobiła mi wymaz na badania cytologiczne i kazała powtórzyć ten trzeci test właśnie po 6 dniach bo te pierwsze moglyby byc w granicach błędu i może pojawić się jeszcze okres. Ale okresu nadal nie ma, jestem stale śpiąca, rano mam nie raz lekkie mdłości i zmiany nastrojów oraz bolące piersi. Dodam jeszcze, że staramy się z mężem o bobaska dopiero od miesiąca :P. Co Wy o ty myślicie? Pozdrawiam serdzecznie i życzę szczęścia w "zafasolkowaniu".
napisał/a: ewamm 2009-03-07 14:31
testy ciążowe, jesli wykażą ciążę to ona jest napewno, błąd jedynie może zajść w przypadku bardzo młodej ciąży, kiedy to test nie jest jej w stanie wychcwycić gonadotropiny kosmówkowej. Dodatkowe objawy to nabrzmiałe i bolesne piersi, podwyższona temp., uczucie napięcia w brzuchu i częstsze oddawanie moczu, może ale nie musi być gorsze samopoczucie. Mnie osobiście dodatkowo bolał brzuch dokladnie tak samo jak przed miesiączką.
napisał/a: ewamm 2009-03-07 14:37
butterfly - z tego co opisujesz jestem pewna, że jesteś w ciąży młodą ciążę trudno stwierdzić za pomocą zwykłego badania, nie rozumiem tylko czemu ginekolozka kazała powtórzyć jeszcze raz test skoro już 3 wyszły pozytywne :-0 Poproś ją o usg, to będziesz miała pewność w 100% A na razie łykaj kwas foliowy i dbaj o siebie. Powodzenia