wczesne objawy ciąży

napisał/a: KamCia90 2009-08-21 08:34
witam!:)
od paru dni meczy mnie pewna sprawa. ostatnio dosc czesto kochamy sie z moim chlopakiem i pare razy 'skonczyl we mnie' nie potrafie powiedziec czy bylam wtedy plodna czy nie, bo odkąd odstawilam tabletki okres mi sie strasznie rozlegulowal, w kazdym razie pierwszy raz zdarzylo sie to mniej wiecej tydzien po moim okresie. na brak miesiaczki jeszcze za wczesnie -minimum tydzien, moze nawet i dwa (jak juz wczesniej wspominalam robi mi psikusu :P) , ale caly czas chce mi sie spac w dzien, w nocy za to nie moge, boli mnie glowa, od czasu do czasu pobolewa mnie brzuch, najbardziej w okolicach prawego jajnika. nie wspomne juz o moich napadach glodu i humorkach. z drugiej strony to wcale nie musi o niczym swiadczyc, moze byc wynikiem jakiegos oslabienia ale jednak martiwe sie... no i teraz standardowe pytanie..czy mozliwa jest ciaza?
napisał/a: brazylka26 2009-08-21 09:51
Witaj KamCia90, jak najbardziej mogłaś zajść w ciąże, ale na jakieś objawy ciążowe to moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie..pzdr :)
napisał/a: Madonna 2009-08-21 10:55
Po odstawieniu tabletek bez problemu możesz rozpoznać, kiedy jesteś płodna i niepłodna.
Obliczenia są w tym celu bezużyteczne.
Zrób test 14 dni po współżyciu.
napisał/a: wikam2 2009-08-21 18:36
Ciąża oczywiście możliwa. Ja nie miałam objawów tak szybko ale niejednokrotnie spotkałam się z osobami, które miał zaraz po zapłodnieniu. Jednakże nie jest to moja opinia tylko innych ludzi no a wiadomo jak to jest z takimi przekazywaniami :)
napisał/a: Wloszka 2009-08-22 11:56
Planuje ciaze od 8 miesiecy wczesniej wedlug moich obliczen , W tym miesiacu zakupilismy testy owulacyjne Clear Blue. 12 i 13 mialam dni plodne , tak przynajmniej wskazal test owulacyjny. Zrobilismy wszystko co w naszej mocy by zapewnic ogrom malenkich plemnikow przed owulacja i po niej , Dzis zrobilam test DIGITAL CLEAR BLUE i wyszedl negatywny , Czy to znaczy ze nie mam szansz na ciaze nawet w tym miesiacu? Czy ktoras z pan ma podobna sytuacje
napisał/a: Wloszka 2009-08-22 12:37
Dodam jeszcze iz jestem bardzo poinformowana i wiem ze test powinno sie zrobic minimum 4 dni przed miesiaczke ale oczekiwanie na to w takiej sytuacji jaka mam ja , czyli tak ogromna chec bycia w ciazy i chec dzidziusia ze poprostu sie nie da .
napisał/a: Madonna 2009-08-22 22:38
Obliczenia nie pozwalają rozpoznać płodności.
Test najlepiej zrobić 14. dnia fazy lutealnej, nie wcześniej.
napisał/a: wikam2 2009-08-23 10:47
Jakby nie było pomimo całej skuteczności testów uważam, że najlepiej zrobić go w dniu spodziewanej miesiączki bądz nawet nie dwa ale trzy tygodnie po stosunku. Wcześniej nie ma to sensu. Właśnie z tego powodu, że w ciąży możesz być a test jeszcze jej nie pokazał. Jeśli rozumiem dobrze to stosunek odbyłaś 12 i 13 sierpnia? Bo jeśli tak to nim doszło do domniemanego zapłodnienia a potem zagnieżdżenia to minęło kilka do kilkunastu dni. Więc możesz być w ciąży ale zaledwie kilku dniowej. A test takiej ciązy nie pokaże :)Musisz niestety uzbroić się w cierpliwość. I nie robić testów tak szybko !!! :)
Jednak jesli tak jak mówisz już chciałabyś wiedzieć to moze wybierz się na betę. Ona już teraz na dniach powinna pokażać 100% wynik.
A jeśli nie uda się w tym miesiącu ( choć życzę wszystkiego dobrego) to mniej na względzie, że max szans na ciążę u zdrowej pary to i tak "tylko" 40%. Więc trzeba próbować dalej :)
napisał/a: Wloszka 2009-08-23 11:45
No tak... Ale kazdy miajajacy dzien jest udreka . Gdybym chociaz miala sie czyms zajac , U mnie we Wloszech jest teraz przerwa wakacyjna wiec biuro mam zamkniete i wiec sie mysli i mysli .,.. Wiec tak jak pisalam przed dniami plodnymi juz rganizowalismy STAFF plemnikow wokol przyszlego CIALKA ZOLTEGO . MAM nadzieje ze tym razem sie uda .DZIS MIJA 12 dzien od ewentualnego zaplodnienia , jeszcze kilka dni .......Mam od kilku dni bole podbrzusza z prawej i pod pempkiem . Mam jakies dziwne uczucie w buzi jakbym jadla orzeszki , odbija mi sie wymiotami i jestem oslabiona . Dzis wstalam o 10 30 a raczej zdko mi sie o zdarza , kilka dni temu spalam popoludniu co u mnie nigdy sie nie zdarzylo jestem al contrario ..moja temperatura wynosi 37 a dopochwowa 37 5
napisał/a: Wloszka 2009-08-23 11:57
Dodatkowa obserwacja jest to ze zakazdym razem jak wstaje kreci mi sie w glowie robi ciemno przed oczami i trace rownowage takie cos trwa kilka sekund , a wstaje normalnie
napisał/a: wikam2 2009-08-25 00:19
No to może zrób test z krwi beta hcg. Napewno jest wykonywany we Włoszech. Taki test już nawet jutro da Ci pewność czy ciąża jest czy nie. No albo jeszcze dzień czy dwa i skoro Ci tak zalezy powtórz test domowy:) Jesli ciąża jest to i jest prawdopodobieństwo, że już ją pokaże :) Zresztą pewnie jest biorąc pod uwagę Twoje objawy. No a jeśli wyjdzie, że ciąży nie ma to powtórzysz test za tydzień :) Niektóre kobiety piszą, że nie ma sensu wydawania pieniędzy na "zbyt wczesne" testy. Ja jednak uważam, że jeśli ktoś chce dziecka i na nie czeka to kilka czy kilkanaście złotych wydanych na test nie mają dla niego żadnego znaczenia. Zresztą osoba przygotowana na dzidziusia jest też zapewne stabilna finansowo i przygotowana na "koszty" :D
napisał/a: Wloszka 2009-08-25 10:48
No tak , Ja juz na testy wydalam okolo 160 euro to na nasze jakies 600 zl z tym ze tutaj 1 test kosztuje okolo 50 Zl..... Dzis kolejny negatywny , boje sie ze nic z tego nie wyjdzie