Wczasy za lekarstwa

djfafa
napisał/a: djfafa 2012-08-23 07:56
Zapraszam do lektury:

http://biznes.onet.pl/wczasy-za-lekarstwa,18570,5221743,1,news-detal
napisał/a: wikam2 2012-08-23 11:19
Już lata temu (co najmniej 10) gdzie nie było tak szerokiego dostępu do sieci, gdzie nie poruszało się wielu tematów jak dzisiaj, chodziłam do lekarki, której "leczenie" wzburzało mnie i wiele starszych pań. Dlaczego?
Otóż p. ginekolożka siedziała za biurkiem a po bokach stały kartoniki z...prezencikami :) Tj. kosmetyczki,lusterka, pudełeczka na pigułki a wszystko z Harmonetu. Lekarka przed przepisaniem anty nie robiła badań, nie zwracała na nic uwagi tylko wciskała ww. lek. Na zaburzenia hormonalne u starszych pań - od ręki - Harmonet. Ktoś się burzył - dostawał podarek ;) A jak był grzeczny....2 podarki :P
Zakładam zatem, że masowe przepisywanie ww. leku (już pomijam głupotę nie wykonywania stosownych badań) nie leżało w dobrej wierze lekarki a było podytktowane tylko i wyłącznie ew. korzyścią.
Podobnie dzieje się teraz (tak zakładam) z lekiem o nazwie Bonviva ale to nie dot. mnie więc tematu nie będę rozwijać.
Interesuje mnie za to jak to jest u pediatry...Wielu z nich nagradza dzieci naklejkami, długopisami z logo "leku". Przychodnia dostaje takie prezenty za free, za kasę czy w jakimś porozumieniu na zasadzie - przepiszesz taką a taką ilośc leku otrzymasz bonus w postaci...naklejki?
Bo raz jedna miła pediatra powiedziała mi, że właśnie polega to na tej ostatniej zależności...
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-08-23 11:31
U mnie w mieście to nawet wiadomo kiedy jaki przedstawiciel byl u naszych lekarzy :))) Ponieważ jest ich mało, więc szybko idzie się połamać :) Ostatnio jedynym skutecznym preparatem soli morskiej jest Quixx!!! Począwszy od lekarzy rodzinnych, po laryngologa i pediatrów wszyscy masowo zalecają ten produkt. Moja pediatra dla córki która zawsze polecała Sterimar nagle poleciła nam Quixx-mimo że w ogóle nie pytaliśmy o sol morską :))) I każdy kto ma jakiś problem z nosem ma zalecany Quixx i wszyscy jak jeden mąż przepisują tylko Quixx :)) Zbieg okoliczności? Oczywiście pediatra na pytanie dlaczego ten a nie Sterimar nie umiała odpowiedzieć :)))
Ogólnie jak ktoś ma kilka chorób to może łatwo odgadnąć jaka firma farmaceutyczna zwiększyła wydatki na marketing :)))
napisał/a: wikam2 2012-08-23 11:56
Wiesz gdyby tak każdy poszukał w pamięci i przeanalizował czym był leczony to pewnie przykłady jak Twój "leciałby" tu jeden za drugim ;)
No ale cóż...liczy się kasa, co nie? ;)
Oczywiście nie generalizujemy - to tak w kwestii aby nie obrazić lekarzy "nieukładowych"(?).