WBC - za duzy poziom białych krwinek

napisał/a: Ilona2 2006-11-09 11:11
Witam. Robiłam sobie ostatnio badania morfologiczne z powodu osłabienia organizmu wywołanego długotrwałym braniem antybiotyków (Unidox) . Według laboranta o którego odbierałam wyniki są w miarę dobre: WBC - 10,3 , RBC - 4,53 , HGB - 13,6 , HCT - 41,2
MCV - 90,9 , MCH - 30,0 , MCHC - 33,0 , PŁT - 282 ,

Nie pokoi mnie duzy poziom WBC czyli białych krwinek .
Czy ktos móglby mi powiedzieć cos więcej ? Bardzo bym była wdzieczna za wypowiedzi

Wedlug tego co pisze w internecie i na wynikach norma WBC powinna wynosic od 4 ,0 do 10 tysięcy , a ja mam ich wiecej
napisał/a: Peter 2006-11-09 13:44
Antybiotyk, który zażywałaś przy długotrwałym stosowaniu może powodować we krwi pewne zmiany chemodynamiczne. Jednakże Twoje wyniki można uznać za prawidłowe, pomimo, że niektóre normy mówią od 4,0 - 7,5 tys. WBC. O dużej ilości mówimy, gdy ich ilość zdecydowanie przekracza 10 tys. np. podczas infekcji ich ilość wzrasta do 20-25 tys i jest to normalne. Jeśli masz wątpliwości, to możesz wykonać badanie jakościowe dot. leukocytów tj. białych krwinek z ich podziałem procentowym na limfocyty, monocyty, leukocyty obojętnochłonne, kwasochłonne i zasadochłonne oraz pałeczkowate. Jeśli ich procentowy udział jest prawidłowy, to zapewniam, że nie ma powodów do obaw.
napisał/a: Ilona2 2006-11-09 15:34
Dziekuje za odpowiedź. Troche sie uspokoiłam , za kilka dni ide do lekarza i wszystko moze sie wyjasni.

[ Dodano: 2006-11-09, 15:43 ]
Ooo ale mam cos takiego:

Segmenty 65
Eozynofile 7
Monocyty 4
Limfocyty 24


Tak ostatnio bralam przez dluzszy czas antybiotyki, ale slabo sie czulam i przestalam.
napisał/a: plb1985 2006-11-12 16:51
podwyższone eozynofile... może to być na skutek zakażenia pasożytami albo reakcją alergiczną
napisał/a: Peter 2006-11-13 12:24
Do plb 1985, myślisz dobrze, z tym, że ukierunkuję: podwyższony poziom eozynofili jest też przy infekcjach grzybiczych, co przy tak długotrwałej antybiotykoterapii jest b. możliwe. Oczywiście reakcja alergiczna na ten antybiotyk też niewykluczona, ale myślę, że powinny byc dodatkowe objawy np. pokrzywka skórna.
Do isikora: skonsultuj ten temat z lekarzem i zwróć uwagę na ewentualne nietypowe objawy: wzdęcia, uczucie sytości, nieokreślona biegunka, nieokreślony umiarkowany świąd pewnych części ciała, biały nalot na języku lub gardle itp.).