Wątroba czy żołądek?

napisał/a: Agnes2706 2013-06-24 12:30
Witam :)
Wizyta u lekarza zaplanowana pod koniec tygodnia, a mnie niepokój nie daje normalnie funkcjonować.
Mam pytanie odnośnie lokalizacji bólu - otóż od kilku dni odczuwam - niemalże bez przerwy- ból w prawym podżebrzu. Czasem rozchodzi się na cała prawą stronę. Czasem ulgę przynosi zjedzenie czegoś, a i wtedy odczuwam jakby ciężar w nadbrzuszu. Ponadto od dawna boli mnie (przy dotyku) żołądek. Robiona kilka tyg temu gastroskopia wykazała: znaczny refluks, zaczerwienienie śluzówki żołądka, nadżerki żołądka i dwunastnicy (helicobacter).
Czy ten ból po prawej stronie może pochodzić właśnie od żołądka i dwunastnicy, czy może raczej wątroba?? Dodam, że w przeszłości leczyłam przewlekłą chorobę wątroby. Od kilku lat nie pobieram żadnych leków, wyniki krwi w normie. Ob/ crp również. Usg - wykonane w 2 różnych gabinetach - skrajnie różne.
napisał/a: Ell 2013-06-25 10:39
moze byc od zoladka, od watroby. Mnie rowniez tam boli, ale to znowu od jelita. A jakie sa wyniki USG?
napisał/a: Agnes2706 2013-06-25 12:07
Usg:
1. cechy nasilonego włóknienia, oraz wzmożone opory w tętnicy wątrobowej;
2. dr wykonujący badanie żadnych "oporów" nie widział. Jego zdaniem "taką wątrobę widział u osób całkowicie zdrowych.
No ale to tylko usg ;/
Pozostaje mi chyba cierpliwie czekać na wizytę u hepatologa.
napisał/a: radek42 2013-06-30 14:49
część ja też mam taki sam problem z tym że u mnie to trwa osiemnaście miesięcy też wykazała gastroskopia bakterie dostałem antybiotyk w tamtym roku we wrześniu i nic nie pomogło trzy tygodnie temu też miałem gastroskopie i jest stan zapalny błony śluzowej nadżerka i bakteria znów dostałem antybiotyk trochę pomogło ale tylko trochę cały czas coś odczuwam po prawej stronie i ciężar z nad brzuszu dodam że też choruje na tą samą chorobę co ty i cały czas się zastanawiam wątroba czy może żołądek ale mi się wydaje że wątroba
napisał/a: isa_ 2013-07-03 18:23
Ja bym postawiła na woreczek ( jakiś przewlekły stan zapalny).
Wątroba jest organem ,który nie boli nawet jak juz nie pracuje.
Bardzo rzadko wątroba daje dolegliwości bólowe
napisał/a: radek42 2013-07-04 16:21
cześć izunia może masz racje że to wcale nie jest wątroba,cały czas się zastanawiam czy umnie wątroba boli czy żołądek a może pęcherzyk żółćiowy nie wiem,jeśli chodzi o warszawę to będziemy dzwonić do tego drugiego profesora,na razie jestem na wczasach bez alkoholowych,muszę trochę odreagować pozdrowienia ze słonecznego Drawska radek.
napisał/a: Agnes2706 2013-07-10 14:03
Jestem już po wizycie u hepatologa. Mojemu dr mało prawdopodobne wydaje się, żeby te dolegliwości dawała wątroba. Wskazał raczej na refluks i te nadżerki na dwunastnicy. Do tego znów odezwał się ibs. No i muszę wyluzować, bo jestem b. zestresowana i to zwiększa moje dolegliwości. Biorę leki od kilku dni i już nic mnie nie "kłuje".
Isa, wiem że wątroba nie boli. Ale gdy się coś z nią dzieje bolą jej okolice.
napisał/a: aaggaa3 2013-07-11 15:58
wg. mnie Twoje dolegliwości powoduje żołądek:

napisal(a):Robiona kilka tyg temu gastroskopia wykazała: znaczny refluks, zaczerwienienie śluzówki żołądka, nadżerki żołądka i dwunastnicy (helicobacter).


niestety stany zapalne w żołądku są bardzo dokuczliwe, promieniujące

sama mam podobne problemy żołądkowe i bardzo podobne objawy :(

napisal(a):Czasem ulgę przynosi zjedzenie czegoś, a i wtedy odczuwam jakby ciężar w nadbrzuszu. Ponadto od dawna boli mnie (przy dotyku) żołądek.
typowe dolegliwości przy chorym, żoładku :(

jeśli wyniki prób wątrobowych masz w normie, nie wydaje mi się, aby to była wątroba
napisał/a: Agnes2706 2013-07-12 08:18
Dzięki aaggaa za odpowiedź. Właśnie tego samego zdania jest mój hepatolog :) Problemy z żoładkiem wracaja do mnie cyklicznie co jakiś czas, ale nigdy nie były tak dokuczliwe.
napisał/a: aaggaa3 2013-07-12 20:58
napisal(a):Problemy z żoładkiem wracaja do mnie cyklicznie co jakiś czas, ale nigdy nie były tak dokuczliwe.
bardzo współczuje :( u mnie jest okresowo podobnie.

Jeśli masz stan zapalny lub nadżerki też w dwunastnicy tym bardziej może być wrażenie bólu po prawej stronie, niestety również
miałam podobny problem :(