Wątroba, czas się tym zająć.

napisał/a: Malware1990 2015-05-29 13:11
Cześć, postanowiłem napisać tutaj na forum ponieważ od jakiegoś czasu borykam się ze słabymi wynikami wątroby. Od razu moja prośba aby ktoś zerkną na moje wyniki, które tutaj zamieszczam http://www.fotoszok.pl/show.php/2422554_imag0020.jpg.html . Są jak najbardziej aktualne. Nic nie skłaniało mnie w sensie bóle i różne takie aby iść na wyniki jednak rutynowo lubię się kontorolować i wychodzą niestety mi wyniki jak widzicie. Biorę essentiale forte po 6x kapsułek dziennie, usłyszałem dzisiaj że powinienem jeszcze dodatkowo łykać sobie ostropes co tak też zrobię. Miałem już robione wyniki również na wirusa żółtaczki i tutaj też jest wszystko w porządku, nie mam bólów brzucha, zaparć, problemów z kałem. Czy słabe wyniki wątroby mogą mieć związek ze sprawami żołądka jakimiś ? Martwi mnie ten ALT w wynikach. Jakiś czas temu, kiedy jescze nie brałem Essentiale miałem właśnie 120, po około miesiącu brania leku ALT zmniejszył mi się do 90 a teraz mam znowu 120.. Co się dzieje ? Dietę starałem się trzymać, no od czasu do czasu jak każdy człowiek pozwalałem sobie na pizzę, czy makaron z sosem, ale czy to możliwe aby znowu wzrosło na 120, przecież regularnie biorę Essentiale ? Jestem zapisany na sierpień na tomografię komputerową wątroby (brzucha), czy na takiej tomografii jeśli coś byłoby nie tak np z żołądkiem, wyszłoby coś tam ? Proszę również o ogólną intepretację wyników gdyż moja lekarka jakoś na moje oko nie zbyt znała się na rzeczy..
napisał/a: wikam2 2015-05-29 14:06
http://commed.polki.pl/dbajmy-o-watrobe-vt99066.html
napisał/a: Malware1990 2015-05-29 15:26
No dobrze, ale ten link nie dał mi odpowiedzi na inne moje pytania...
napisał/a: wikam2 2015-05-29 15:40
Wiem ;)
Ale możesz go śledzić, a odp na pewno otrzymasz w swoim temacie ;)))
napisał/a: Konstans 2015-05-29 15:50
Malware1990 napisal(a):No dobrze, ale ten link nie dał mi odpowiedzi na inne moje pytania...


Nie jest wesoło, więc idź na tę tomografię.
Masz zaburzonych wiele procesów, jak sam widzisz i morfo i płytki, a próby wątrobowe to juz w ogóle.
Kup sobie sylimarynę czy ten essential. Jeśli bierzesz to w taqk wysokiej dawce, nie potrzeba dodatkowo ostropestu.
Ale jak widzisz nie bardzo pomaga, a przynajmniej fluktuuje :/
Bo to bez diety nic nie zdziałasz !!!
Nie ma jedzenie pizzy, przetworzonej żywności, gotowych dań. Nie ma piwa, alko, cukru !!!
Owoce też do wyrzucenia.
Musisz jeśc zdrowo czyli wspomagać proces trawienia zdrowymi tłuszczami (olej lniany, oliwa, awokado, masło). Jedz torchę białka, dużo warzyw i tłuszczu.
Zakwaszaj żołądek octem bio jabłkowym (1 łyżka na szkl. wody) przed posiłkiem.
Odstaw wszelkie nabiał i gluten. W ogóle zbóż powinieneś jeśc mało ale zawsze coś.

Musisz oczyścić organizm, bo inaczej stoisz w miejscu. Pijesz sylimarynę ale to zbyt mało. Dieta i suple p.zapalne, bo masz stan zapalny (omega3, olej z wiesiołka)
Pozdrawiam
napisał/a: Malware1990 2015-05-29 16:00
Konstans, dzięki za konkretną odpowiedź, o takie mi właśnie chodzi:) Strasznie martwię się o te badania typu gastroskopia itp. bo moja lekarz kieruje mnie do gastrologa, ale czy te wyniki mogą mieć związek z problemami żołądkowymi ? Chodzi mi głównie o te czynniki złe, które mam w wątrobie.
napisał/a: Konstans 2015-05-29 16:05
Malware1990 napisal(a):Konstans, dzięki za konkretną odpowiedź, o takie mi właśnie chodzi:) Strasznie martwię się o te badania typu gastroskopia itp. bo moja lekarz kieruje mnie do gastrologa, ale czy te wyniki mogą mieć związek z problemami żołądkowymi ? Chodzi mi głównie o te czynniki złe, które mam w wątrobie.


Im bardziej bedziesz ze mną szczery,tym lepiej Ci pomogę, bo poznam Twój problem :)
Ile masz lat i jaki styl życia prowadzisz?

Dlaczego przypuszczenie, ze sprawa wątroby ma zw. z problemami żołądkowymi?
Jakie masz kłopoty jelitowe?
Oczywiście, ze ma to związek, bo to system naczyń połączonych a nasze jelita to nasz drugi mózg ! To już nie mrzonka, to udowodnione!
Dobra, odpowiadaj :)
napisał/a: Konstans 2015-05-29 16:06
ps nie bój się gastroskopii ! Fakt, do przyjemnych nie należy ale trwa raptem kilka minut i po sprawie !
A może pokazać duuuzo, więc warto! Jeśli masz jakies objawy skłaniające do takiego badania,bo na razie nic nie wiem :p
napisał/a: Malware1990 2015-05-29 16:21
Poza zgagą, ale to biorę lek i pewnie połowa ludzi ją ma więc z tego powodu mimo wszystko nie pali mi się do gastroskopii;/ Nie mam objawów właściwie żadnych, ale mi chodziło o to co dzieje się w wynikach, wątroby szczególnie czy to może powodować coś od żołądka ?
napisał/a: Konstans 2015-05-29 16:28
Malware1990 napisal(a):Poza zgagą, ale to biorę lek i pewnie połowa ludzi ją ma więc z tego powodu mimo wszystko nie pali mi się do gastroskopii;/ Nie mam objawów właściwie żadnych, ale mi chodziło o to co dzieje się w wynikach, wątroby szczególnie czy to może powodować coś od żołądka ?


Ty nie słuchasz, co ja mówię !!!!!
I tu jest już problem na poziomie komunikacji !!!!

To, ze masz tak fatalne próby wątrobowe nie wzięło się z niczego !!!!!!!!!!!!!!
A teraz mimo chodem piszesz, ze bierzesz IPP, który nie dośc, ze szkodzi wydzielanie kwasu solnego to przyczynia sie do dalszych chorób wlaśnie z tego powodu.

Zgaga to duuuuuży problem !! A wiesz dlaczego? bo jest odpowiedzią orga. że źle trawi, źle przyswaja, źle reaguje na pozywnienie.A w wyniku tego zaburzają się inne narządy.
Odstaw leki na zgagę, które ją nie lecza a stymulują dalsze choroby.
Stosuj dietę.
I wyjdziesz z tego ale na pewni nie od razu.

Pozdrawiam
napisał/a: Malware1990 2015-05-29 21:41
Konstans napisal(a):Ile masz lat i jaki styl życia prowadzisz?
Dlaczego przypuszczenie, ze sprawa wątroby ma zw. z problemami żołądkowymi?
Jakie masz kłopoty jelitowe?
Oczywiście, ze ma to związek, bo to system naczyń połączonych a nasze jelita to nasz drugi mózg ! To już nie mrzonka, to udowodnione!
Dobra, odpowiadaj :)


Mam 25 lat prawie a styl życia niestety dość osiadły.. Mam mało ruchu, ostatnio biegałem, ale to też nie jest u mnie systematyczne. Przypuszczenia pojawiły się właściwie od tego iż moja lekarka skierowała mnie do gastrologia więc zacząłem się bać tego bo jako takich objawów typowo żołądkowych nie mam. Jedyna rzecz, której mogłbym się czepić to dość "wydęty" brzuch, ale to może być też przyczyną braku ruchu po prostu. Poza tym nic mi się nie dzieje, nie mam rozwolnień, zatwardzeń, bólów brzucha. Na zgagę brałem contix jedną tabletkę dziennie i po tym nie mam w ogóle zgagi, ale jak tylko przestanę i nie wezmę jej rano to już pod wieczór zwłaszcza jak robię się głodny to zgaga się pojawia. Czym jestem bardziej głodny, pusty mam żołądek to zgaga jakby większa. To jest ta jedyna rzecz, która jest taka dokuczliwa dla mnie. Pomyślałem sobie, czy mogę spróbować poza oczywiście dietą i tym co pisałeś brać lek o nazwie "losek" ? nie wiem jak to się pisze prawidłowo;) Pamiętam, że moja mama i znajomi brali na wrzody i był skuteczny, opinie wiem że ma też bardzo dobre a jako dziecko pamiętam brałem go, ale już nie pamiętam czy miałem bóle brzucha.. ale coś mnie do tego skoniło i pamiętam tylko tyle, że był bardzo skuteczny.
napisał/a: Konstans 2015-05-29 21:53
Jestem kobietą, wiesz o tym? :)

A teraz mi piszesz, ze juz w dzieciństwie miałeś przygody z lekami hamującymi wydzielanie kwasu. O Chryste :( Załamka :((
Współczuję lekarzy i braku odpowiedzialności, by dziecku podawać podobne świństwa.
Ale mleko się rozlało !

Ja swoje juz powiedziałam - dieta eliminacyjna czyli bez glutenu i nabiału, bez kawy , alko i gotowych potraw, bez tłuszczów trans.
Nie bierz leków, ktore Ci przepisali, bo wprowadzenie diety pomoże.

A zgagę masz właśnie przez dotychczasowe zalecenia.
I jesteś strasznie młodym człowiekiem, zbyt młodym na takie objawy.
Ale rób, co tam chcesz :p
Pozdrawiam