Watroba, bardzo wysoka bilirubina

napisał/a: Johny91 2013-09-02 09:58
Witam wszystkich,
Od około roku czasu zmagam się ze przewlekłym zmęczeniem, bólami głowy, męty przed oczami, lekkim pieczeniem z lewej strony poniżej żeber i lekkim uciskiem w okolicach wątroby oraz bólami karku, zimne dłonie i stopy. Ostatnio miałem więcej czasu żeby się tym zainteresować więc wybrałem się do lekarzy. Przy wizycie u lekarza pierwszego kontaktu i opowiedzenia mu o wszystkich dolegliwościach, oczu i głowy skierował mnie do szpitala, na oddział neurologi. Lekarz od razu zwrócił uwagę na kolor moich oczu, zażółcone białka. Mam takie odkąd pamiętam. Wykonali mi tomografie głowy, rtg karku, przepływy żył, i badanie krwi.
W tomografii wyszła asymetria wielkości komór bocznych 16mm prawa i lewa 10mm.
w rtg lekka dyskopatia odcinku szyjnego
przepływy OK
a w Badaniu krwi, Bilirubina całkowita o wartości 4,64mg/dl , wolna 4,05, związana 0,59
Wirusowe zapalenie C,B wyszło negatywne, LDH ok,reticulocyty ok, GGTP ok, fosfotaza zasadowa ok, AST i ALT ok,
z innych badań które wyszły poza normy to Neutrofile 2,3tys/ul(2.5-7), eo,baza,mono 16,9%(3-14)

Czy te wszystkie dolegliwości mogą brać się od tej bilirubiny? Czy to rzeczywiście wygląda na ten zespół gilberta?
Z tego co czytałem ludzie z tą wadą maja bilirubine w granicach 1-2mg nie 4,5..
napisał/a: aaggaa3 2013-09-02 21:09
napisal(a):Czy te wszystkie dolegliwości mogą brać się od tej bilirubiny? Czy to rzeczywiście wygląda na ten zespół gilberta?


może to byc ten zespół

napisal(a):Bilirubina całkowita o wartości 4,64mg/dl , wolna 4,05, związana 0,59


w ZG bilirunina związana nie powinna stanowic więcej niż 20% całkowitej

u Ciebie wynosi ok 12,5%

reszta badań w porządku

ZG wbrew temu co mówią lekarze w PL daje wiele objawów typu zmęczenie, bóle brzucha, zaburzenia ze strony ukł pokarmowego

można wykonać badnanie genetyczne (koszt od 150-300zł) które na ok 95% potwierdzi lub wykluczy czy jesteś posiadaczem ZG