Wątroba?, 3 nie potrafi postawić diagnozy

napisał/a: chory_wojtek 2013-11-18 21:51
Witam, pomóżcie proszę, bo juz tracę cierpliwość do naszych lekarzy z mojego prywatnego centrum medycznego, które mam za darmo z pracy. Nie pozostaje mi nic innego jak tutaj zapytać, może znajdzie się, ktoś, co poradzi coś sensownego, bo lekarze nie chcą mnie na nic leczyć, nie potrafią postawić diagnozy, mówią, że to dziwne i nie rozumieją wyników.
Mam podwyższone poziomy GGTP i GPT od 2 lat. Mam 30 lat, ważę 83 kg, jestem szczupły, brzuszek może mi się pojawił ale minimalny, nie jestem osobą otyłą, nie cierpie alkoholu i go nie piję, nawet w święta, raz w roku jak jest impreza firmowa to się napiję. Nie palę.

Jeśli chodzi o objawy, to aktualnie nie mam żadnych oprócz lekkiego, niesprecyzowanego ćmienia czasem w prawym boku pod żebrami i całkiem z prawej po boku ciała. Jeśli chodzi o objawy z dwóch ostatnich lat to występowały w 2012 IX - 2013 IV to:
Objaw 1 Gęsta ślina w nocy, budzenie z powodu trudności z jej przełknięciem. Uczucie, jakby coś gęstego spływało po gardle (takie jak podczas przeziębienia, kataru), mimo że byłem zdrowy (opinie internisty i laryngologa, zbadane zatoki) a objawy trawy ponad 6 miesięcy.
Objaw 2Po wstaniu rano bardzo wrażliwy język, umycie zębów to wielka trudność, podrażnienie tylnej części języka powoduje odruchy wymiotne. Problem stanowiło także schylanie się, nacisk na brzuch także obracanie szyi podczas zawracania samochodem, zapięcie kurtki pod samą górę, zawiązany szalik – odruchy wymiotne. Nasilają się jak dłużej pracuję i idę spać 1h później ok 23. Problemy unikały po godzinie od wstania.
Objaw 3 Kucia w sercu, w czerwcu i lipcu 2013 wystąpiło 3-4 razy, takie paraliżujące, nie można wtedy wziąć głębszego oddechu i nie da się ruszać, raz trwało 7-10 minut, pozostałe 3min.

Żaden z powyższych objawów nie został skojarzony z wątrobą

W związku z objawami miałem takie badania:
Gastroskopia - nic nie wykazała, objawy przepukliny przełykowej
EKG - nic nie wykazała, nietypowe przewodzenie, mam się nie przejmować, bo to ponoć indywidualne kwestie
Echo serca - nic nie wykazało
USG brzucha - nic nie wykazało
Badania moczu - wszystko w normie
Badania krwi wykazały podwyższone enzymy wątrobowe


Badanie 1 (daty przy wartościach)
Kreatynina - surowica 23/06/2012
Kreatynina (jedn. tradyc.) 0,99 mg/dl 0,70 - 1,20
Aminotransferaza alaninowa - ALT (GPT) 23/06/2012
ALT (GPT) 58 U/l < 40
Hormon tyreotropowy - TSH 23/06/2012
TSH (s) 2,2 uIU/ml 0,27 - 4,2
Mocz - badanie ogólne 23/06/2012
Bakterie pojedyncze w polu widzenia
Pasma śluzu dość liczne w polu widzenia
Leukocyty 1-2 w polu widzenia 0-5
Nabłonki płaskie nieliczne w polu widzenia nieliczne
Bilirubina nieobecna nieobecna
Urobilinogen prawidłowy prawidłowy
Ciała ketonowe nieobecne nieobecne
Glukoza nieobecna nieobecna
Białko nieobecne nieobecne
Azotyny nieobecne nieobecne
pH 5,0 4,5 - 8,0
Ciężar właściwy 1,025 g/ml 1,015 - 1,025
Przejrzystość zupełna zupełna
Barwa żółta j.żółta/żółta/c.żółta
Morfologia pełna - analizator - krew 23/06/2012
erytroblasty 0,00 x10´3/ul
Liczba bazocytów 0,03 x10´3/ul 0,01 - 0,08
Liczba eozynocytów 0,21 x10´3/ul 0,04 - 0,54
Liczba Monocytów 0,37 x10´3/ul 0,30 - 0,82
Liczba limfocytów 2,56 x10´3/ul 1,32 - 3,57
Liczba Neutrocytów 3,05 x10´3/ul 1,78 - 5,38
% bazocytów 0,5 % 0,2 - 1,2
% Eozynocytów 3,4 % 0,8 - 7,0
% Monocytów 5,9 % 5,3 - 12,2
% limfocytów 41,2 % 21,8 - 53,1
% neutrocytów 49,0 % 34,0 - 67,9
PCT 0,20 % 0,16 - 0,35
P-LCR 32,7 % 19,2 - 47,0
MPV 10,8 fl 9,4 - 12,6
PDW 13,9 fl 9,8 - 16,1
RDW-CV 12,1 % 11,6 - 14,4
RDW-SD 39,0 fl 35,1 - 43,9
Płytki krwi 183 x10´3/ul 150 - 400
MCHC 34,5 g/dl 32,6 - 36,2
MCH 30,7 pg 27,5 - 33,5
MCV 88,9 fl 80,0 - 97,0
Hematokryt 43,2 % 38,0 - 49,0
Hemoglobina 14,9 g/dl 12,6 - 17,2
Krwinki czerwone (RBC) 4,86 x10´6/ul 4,20 - 5,60
Krwinki białe (WBC) 6,22 x10´3/ul 4,40 - 11,30
Cholesterol całkowity 23/06/2012
Cholesterol całkowity (jedn. tradyc.) 193 mg/dl 140 - 190
Glukoza na czczo we krwi żylnej 23/06/2012
Glukoza (jedn. tradyc.) 86 mg/dl 60 - 99


Badanie 2 (daty przy wartościach)
HBs-antygen 16/04/2013
Antygen HBs (s) ujemny ujemny
P.ciała przeciw - HCV 16/04/2013
P-ciała p/HCV (s) ujemny ujemny
P.ciała przeciw - HAV IgM 16/04/2013
anty-HAV-IgM ujemny ujemny
PT (INR,Quick) 16/04/2013
INR 0,95 0,78 - 1,32
wskaźnik PT 104 % 80 - 120
PT 12,4 sek. 10,4 - 15,6
Fosfataza alkaliczna - ALP 16/04/2013
Fosfataza alkaliczna (ALP) 120 U/l 40 - 129
Gammaglutamylotranspeptydaza - GGTP 16/04/2013
GGTP 70 U/l 10 - 66

Badanie 3 (daty przy wartościach)
Aminotransferaza alaninowa - ALT (GPT) 28/09/2013
ALT (GPT) 60 U/l < 40
Gammaglutamylotranspeptydaza - GGTP 28/09/2013
GGTP 74 U/l 10 - 66


Badanie 4 (daty przy wartościach) UWAGA NA WYSOKIE WSKAZANIA< KTORE ZARAZ SPADNA
Aminotransferaza alaninowa - ALT (GPT) 09/11/2013
ALT (GPT) 107 U/l < 40
Aminotransferaza asparaginianowa - AST (GOT) 09/11/2013
AST (GOT) 52 U/l < 38
Fosfataza alkaliczna - ALP 09/11/2013
Fosfataza alkaliczna (ALP) 108 U/l 40 - 129
Gammaglutamylotranspeptydaza - GGTP 09/11/2013
GGTP 100 U/l 10 - 66
Lipaza - surowica 09/11/2013
Lipaza 59,64 U/l 0 - 60
P.ciała przeciw - HBc total 09/11/2013
P-ciała p/HBc (s) ujemny ujemny
P.ciała przeciw - HBs całkowite 09/11/2013
P-ciała p/HBs > 1000 IU/l wynik ujemny < 10,0 pożądane miano p/c po szczepieniu >100
Lipidogram 09/11/2013
Cholesterol całkowity (jedn. tradyc.) 182 mg/dl < 190
Cholesterol HDL (jedn. tradyc.) 52,3 mg/dl > 40,0
Cholesterol LDL (jedn. tradyc.) 99 mg/dl < 115 U osób bez dodatkowych czynników ryzyka.
Triglicerydy (jedn. tradyc.) 151 mg/dl < 150

Badanie 5 (daty przy wartościach) - SPADEK PO KILKU DNIACH... OD POPRZEDNIEGO BADANIA NIE JEM CUKRU ANI TŁUSZCZU, CUKIER BRZOZOWY KUPIŁEM lekarz twierdzi, że tak szybko by nie spadło, że to nie dieta, nie pasożyty, nie uczulenie, nie ma objawów na to, nie WZW B ani C
Aminotransferaza alaninowa - ALT (GPT) 13/11/2013
ALT (GPT) 67 U/l < 40
Aminotransferaza asparaginianowa - AST (GOT) 13/11/2013
AST (GOT) 29 U/l < 38
Fosfataza alkaliczna - ALP 13/11/2013
Fosfataza alkaliczna (ALP) 104 U/l 40 - 129
Gammaglutamylotranspeptydaza - GGTP 13/11/2013
GGTP 78 U/l 10 - 66
Mocz - badanie ogólne 13/11/2013
Barwa c.żółta j.żółta/żółta/c.żółta
Przejrzystość zupełna zupełna
Ciężar właściwy 1,032 g/ml 1,015 - 1,025
pH 5,0 4,5 - 8,0
Azotyny nieobecne nieobecne
Białko nieobecne nieobecne
Glukoza nieobecna nieobecna
Ciała ketonowe 5 mg/dl nieobecne
Urobilinogen prawidłowy prawidłowy
Bilirubina 1 mg/dl nieobecna
Krwinki czerwone 11,9 /ul < 25,0
Krwinki czerwone (wpw) 2 wpw 0 - 8
Krwinki białe 1,7 /ul < 20,0
Krwinki białe (wpw) 0 wpw 0 - 5
Nabłonki płaskie 0,0 /ul 0,0 - 20,0
Nabłonki płaskie (wpw) pojedyncze wpw
Bakterie 2,9 /ul 0,0 - 130,0
Bakterie (wpw) nieobecne
Kryształy mineralne 0,0 /ul < 25,0
Kryształy mineralne (wpw) nieobecne
Pasma śluzu 1,79 /ul < 10,0
Pasma śluzu (wpw) pojedyncze
napisał/a: wiki451 2014-07-24 14:33
Witaj..Borykam sie dokladnie z tym samym problemem.Czytajac Twoje objawy, to wiele z nich pasuje do mnie ale ogolnie do marca nic mi nie bylo.Potem nie moglam nic jesc,jedzenie roslo mi wrecz w buzi i mialam uczucie jakbym juz zjadla syty obiad.do tego doszly bole bruchu po prawej stronie pod zebrami.Wyladowalam w szpitalu wskutek wycienczenie, bo balam sie jesc,a a bol byl tak mocny ze myslalam o najgrszym.Lekarze tez w pierwszej wersji szukali kamieni,potem guza ale nic nie znalezli.Wszystkie badania wyszly dobrze,Endoskopia watroby,woreczka,przebadano jelita ,zoladek i w sumie nic specialnego.Wyniki watrobowe mam bardzo dobre poza jednym GGT czasami jest 200, raz bylo 300 potem nagle 160,80.,140.Ostatni wynik 150.Lekarze po wywiadzie ze mna stwierdzili, ze po lekach tak sie stalo.O uszkodzeniu watroby nikt nie mowil,bo jest normalna i wyniki watrobowe dobre,zadnej zoltaczki i zadnego stanu zapalnego.Mieszkam w niemczech.Jeszcze nie wyczerpalam wszystkich mozliwosci ale mam zamiar dojsc do tego dlaczego ten jeden wynik mi tak skacze.Dodam ze nigdy nie pilam i nie pije alkoholu.Tabletki bralam w sporadycznych przypadkach.Ogolnie teraz czuje sie dobrze,zajelo mi to pol roku.Musilalam calkowicie odstawic nabial-zwlaszcza surowe mleko ktorego pilam bardzo duzo.Czesto powieksza mi sie obwod w pasie nawet jak nic nie zjem ,zbieraa mi sie powietrze,czasami slychac przelewanie...tylko nawet jesli to cos z jelitami,to po pierwsze wynik wyszly dobre a po drugie co to ma wspolnego z GGt.Mozna przyjac teorie, ze wtedy dochodzi do jakis uciskow...sama juz nic nie wiem.Tez usilnie szukam pomocy.Mam przed soba kilka innych badan moze one cos pomoga ale i w to watpie.Pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-07-24 15:50
Witajcie :)
Tak, dieta ma bardzo dużo wspólnego ze stanem wątroby.
Na pewno od razu/natychmiast/na zawsze należy wykluczyc z menu nabial i wszelkie pochodne mleka, cukier pod każdą postacią (słodycze, utajony, jak np. w musztardzie, kechupie), owoce spożywać w minimalnej ilości a najlepiej na 2 m-ce ograniczyć do zera, zboża najlepiej bezglutenowe (tez na okres 2-3 m-cy), a jesli to możliwe wykluczyc.

Dlaczego?
ponieważ wątroba węgle przetwarzana cukier !!!! a to własnie cukier najbardziej ją obciąża i upośledza prawidłowe funkcjonowanie. Nie musicie pic ani palić, a możecie miec np. stłuszczenie wątroby w zaawansowanym stopniu. Właśnie przez wieloletnie jedzenie zbóż (chleba i innych weglowodanów),przetworzonego jedzenia, słodyczy.

Można tez i należy wspomóc pracę wątroby, woreczka żółciowego odpowiednimi ziołami, które maja działanie żółciopedne, jak dymnica lekarska, korzeń mniszka, karczoch oraz rumianek, mięta, dziurawiec. Nie zaszkodzą też na początek enzymy trawienne. Należy równiez pić dużo soku z cytryny, który wspomaga wydzielanie żółci, pomaga trawic tłuszcz.

Reasumując: wprowadzic dietę opartą na białku (mięso, ryby, jajka) plus warzywa plus zdrowe tłuszcze (wątroba uwielbia tłuszcz ale sam tłuszcz bez łączenia z cukrem !!!!!! ) jak awokado, olej lniany Budwigowy, olej kokosowy, masło klarowane.

To pokrótce tyle :)

Jeśli będą pytania, proszę pisać :)
Pozdrawiam i życzę zdrowia.
napisał/a: wiki451 2014-07-24 17:46
Witaj! Dzieki za odpowiedz.Musi byc w tym sporo racji, bo moj pierwszy lekarz zalecil mi zmiane zywienia i stwierdzil, ze byc moze wlasnie jedzenie wplywa tak na ten wynik.Jakos trudno mi w to uwierzyc,ale musze przyznac ze czuje sie duzo lepiej jak wiele przysmakow odstawilam .Dostalam tez skierowanie na badania ktore maja potwierdzic czy mam tolerancje na glukoze,fruktoze , bialko itp...nie wiem dokladnie jak to sie nazywa (rozumiem dobrze po niemiecku,ale te medyczne slownictwo czasem powala mnie)))i tam dostane liste co moge jesc a co nie.Tak czy tak wielkie dzieki...Mam tylko nadzieje, ze nie wroca te bole brzucha, bo zaczynam nowa prace.Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.
napisał/a: Konstans 2014-07-24 17:54
wiki45 napisal(a):Witaj! Dzieki za odpowiedz.Musi byc w tym sporo racji, bo moj pierwszy lekarz zalecil mi zmiane zywienia i stwierdzil, ze byc moze wlasnie jedzenie wplywa tak na ten wynik.Jakos trudno mi w to uwierzyc,ale musze przyznac ze czuje sie duzo lepiej jak wiele przysmakow odstawilam .Dostalam tez skierowanie na badania ktore maja potwierdzic czy mam tolerancje na glukoze,fruktoze , bialko itp...nie wiem dokladnie jak to sie nazywa (rozumiem dobrze po niemiecku,ale te medyczne slownictwo czasem powala mnie)))i tam dostane liste co moge jesc a co nie.Tak czy tak wielkie dzieki...Mam tylko nadzieje, ze nie wroca te bole brzucha, bo zaczynam nowa prace.Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki.


Proszę i polecam się ;)
najlepiej byłoby odstawic całkowicie z diety gluten, nabiał i cukier !!!
Wiem wiem, dla niektórych to bariera nie do pokonania :)))))
Ale niestety to potwierdzone, ze te własnie grupy produktów niekorzystnie wpływają na uk. pokarmowy, narządy (wątroba, woreczek), wywołują szereg nietolerancji pokarmowych i przyczyniają sie do chorób z autoagresji.

Pozdrawiam i zdrówka życzę :)
napisał/a: wiki451 2014-07-25 20:43
Witaj!! Jakos ciezko mi bedzie odstawic tyle przysmakow tak z dnia na dzien,ale masz racje warto sprobowac.Odstawilam mleko juz dawno ale dalej wcinam paczkami ,ciastka..itp....i cierpialam...Poczytalam duzo na tym forum i chyba musze troszke to serio zastosowac a nie tylko czekac na cud.Mam nadzieje, ze da sie zyc z tym prawie odstawieniem wszystkiego...kawa musi jednak zostac bo by mi chyba glowa bekla z bolu.....Pozdrawiam serdecznie i dzieki za rady.Odstawie wiekszosc i zobacze jaki wynik bedzie w pazdzierniku...no zobaczymy...???
napisał/a: Konstans 2014-07-25 20:48
wiki45 napisal(a):Witaj!! Jakos ciezko mi bedzie odstawic tyle przysmakow tak z dnia na dzien,ale masz racje warto sprobowac.Odstawilam mleko juz dawno ale dalej wcinam paczkami ,ciastka..itp....i cierpialam...Poczytalam duzo na tym forum i chyba musze troszke to serio zastosowac a nie tylko czekac na cud.Mam nadzieje, ze da sie zyc z tym prawie odstawieniem wszystkiego...kawa musi jednak zostac bo by mi chyba glowa bekla z bolu.....Pozdrawiam serdecznie i dzieki za rady.Odstawie wiekszosc i zobacze jaki wynik bedzie w pazdzierniku...no zobaczymy...???


A często boli Cie głowa ? Czy wiesz, że w dużej mierze odpowiedzialne sa za to nieszczelne jelita, a za tym idące nietolerancje pokarmowe, dalej niedrożna funkcja wątroby, woreczka etc. Zobaczysz, że bóle głowy znikną gdy tylko odstawisz alergeny, które przedostają sie do krwi a stamtąd do mózgu,stąd te bóle.
Uwierz da sie żyć bez takich produktów jak gluten, mleko (możesz zastapic kokosowym), nabiał, słodycze (gorzka czeko zawsze ci pozostaje). Nie powiem, ze na początku nie trzeba wytęzyć silnej woli ale komfort lepszego samopoczucie jest tego wart :))) Wszak robimy to dla siebie :))))

Powodzenia i pozdrawiam :)
napisał/a: wiki451 2014-07-26 10:16
Witaj! Od bolow glowy to sie zaczelo...prawie przez 3 miesiac non stop.Kazdego dnia tabletka...szlo zwariowac i dlatego poszlam do lekarza...potem doszly bole brzucha no i nagle wyszedl ten jeden wynik zle a cala reszta ok.Nie mam nic przeciwko ograniczemiu jedzenia ale w jakis sposob musze dostarczec organizmowi tez witaminy a chwilowo nie moge jesc zadnych owocow poza musem jablkowym, a z warzyw zostala gotowana marchew.Jem gotowane ryby,kurczak gotowany czasem klopsiki gotowane i tylko kartofle.Ta liste stworzylam sama po 4 miesiacach obserwacji i proby zlagodzenia bolu.....No coz mam skierowanie na te badania jesli chodzi o tolerancje laktozy, fruktozy ....wiec zobaczymy jak to wyjdzie.Chwilowo duzo ograniczylam i tmysle, ze tylko dlatego czuje sie lepiej....Czytalam o tej nieszczelnosci jelit ale musze poczytac dokladniej...szukalam cos o diecie przy takiej chorobie ale nic ciekawego nie znalazlam...
Pozdrawiam i zcze milego dnia...
napisał/a: wiki451 2014-07-26 11:01
Hejka...zapomnialam dodac,ze strasznie mnie wydyma...powieksza mi sie brzuch nawet jak nic nie jem...mase powietrza w brzuchu.Masz na to jakas rade?W takich momentach biore espumisan i pije ziolowe herbatki ale dlaczego tak sie dzieje?Troszke wydaje mi sie ze jak zjem jakis sernik albo cos z serem ,ale az mi sie wierzyc nie chce ze nagle wrecz nic prawie nie moge jesc.Jak tak cofne sie pamiecia to oboje moje dzieci maja skaze bialkowa i mialy zawsze problemy.Bialko bylo u nich odstawione,moj wnusio ktory sie niedawno urodzil tez ma silna skaze bialkowa.Prawie nic nie moze jesc i tez czesto bierze espumisan.Czesto tez ma bule brzuszka jak Ja...Ja nigdy nie odczuwalam tego do teraz....Sama juz nie wiem,ale dziekuje za Twoje rady...pozdrawiam
napisał/a: Konstans 2014-07-26 12:34
Witaj wiki :)
ja 3 m-ce byłam na ścisłej diecie i jadłam tylko rosół na kościach, plus dećko mięsa, plus marchew gotowana w tymże rosole (3-4 h), nakoniec obowiązkowo zakwaszany (albo cytryną albo octem jabłkowym). W tym okresie nie martwiłam się o dobór mikroelementów. Bo co Ci to da,że rzekomo człowiek je witaminy (w pożywieniu czy tabletkach) jak de facto NIC się nie wchłania !!!! nieprawdaż ?
I tak żyłam na tym uszczelniając jelita, odciążając uk. pokarmowy. To była dieta eliminacyjna i pomogła. Jak ręką odjął bóle głowy i inne dolegliwości.
Wzdyma Cię nawet jak nic nie jesz?
Owszem, jest to mozliwe ale to nie tak, że jak nic nie jesz.
Wcześniej (kilka godzin, dzień, dwa dni wcześniej) zjadłaś jakiś alergen (np. koszmarny nabiał) i miałaś opóxniona reakcję i stąd ten dyskomfort. Proste, prawda? Ludzie często nie łączą tego z jedzeniem po-nie-wczasie ale tak zwykle bywa.
Odstaw kategorycznie nabiał a poczujesz różnicę.
Nie wiem ską bierzesz kurczaka ale jeśli jest on z handlu masowego to raczej nie jedz go. Lepsza alternatywą jest indyk. Ale nie sucha pierś a udziec najlepiej z kością (pychota :) . Na nim możesz gotowac rosół plus inne kości, które dostarczą Ci kolagenu.
Moje dziecka tez ma silną skazę na nabiał, bo mało jest teraz dzieci tym nie obciążonych ale nim tez sie "zajęłam" :) i ma się lepiej.
Jeśli xle tolerujesz owoce - to nawet dobrze, bo nie bedzie Cie kusić, by je teraz jeść. A zatem nic na siłę - odstaw. Możesz jeśc ewentualnie prażone jabłka na wodzie lub dojrzałe banany. Ja mogłam tylko to.
Testy na nietolerancje możesz oczywiście robic ale jeśli wyjdzie Ci wynik ujemny a Ty nadal się czujesz źle po ich jedzeniu, więc sama rozumiesz, że najlepsza jest własna empiryczna diagnostyka (poparty niczym innym jak słuchaniem własnego organizmu).

Jeśli po takiej (jak powyżej) diecie przez 1 m-c nie poczujesz się lepiej to trzeba byłoby zając się np. pasożytami, które moga sobie u Ciebie grasować i zaburzać proces zdrowienia.

Jesli służą Ci ziemniaki to możesz je jeśc. Wszak mają zbawienny wpływ na jelita, śluzówkę. Ale nie każdy może je jeść.

Jak masz dalsze pytania, z chęcią z Tobą porozmawiam.
Pozdrawiam :)
napisał/a: Konstans 2014-07-26 13:05
Ps (zapominalska gapa ze mnie) :)
zapomniałam dodać, ze powinnas obowiązkowo wprowadzić do diety ostropest plamisty (1-2 łyżki dziennie przez 2-3 m-ce, potem dawkę można zmniejszyć)
napisał/a: wiki451 2014-07-27 10:39
Witaj...chyba zastosuje kilka Twoich rad,zaszkodzic nie zaszkodza a proba mnie nic nie kosztuje.Pije duzo ziolowych herbat zwlaszcza zielona i melise,bo tak myslalam ze mam moze wrazliwe jelita.Herbatki pomogly mi duzo.Poza tym dostalam od lekarza po Colonoskopi fajny ziolowy preparat ktory dziala cuda.Zero problemow w toalecie a o to tez idzie aby pozbyc sie dziadostwa z jelit.Co do tego ostropest plamisty to doktorka chwilowo mi zakazala brac cokolwiek na watrobe...bo ona wlasciwie jest zdrowa.Nie jest ani powiekszona i wyniki mam tez bardzo dobre poza tym GGT,ale to podejrzewaja albo od lekow albo od niewlasciwego jedzenia.Musze poczekac do pazdzienika i bede miec robione nowe wyiki wtedy jej spytam czy moge to brac.Sama nie chce nic pic i cudowac bo tak mi sie opieprz zebral w szpitalu od lekarzy ze szok.Nawet jak boli mnie glowa to nie moge nic brac....Ostatnio bylam chora i meczylam sie dwa tygodnie-zero antybiotykow i wogole tylko jakies ziolowe tabletki do ssania.Ogolnie juz zapomnialam ze wogole istnieja tabletki a kiedys jak mnie cos bolalo od razu ibuprom.
Dzieki za Twoje rady i cierplowosc.Fajnie jest z kims pogadac o chorobach,bo moj maz to juz ma troszke dosc.On nic nie rozumie.Powiedzial ,,kobieto jedz wszystko na co masz ochote " i tak zaczelam robic a po paru dniach myslalam, ze sie wykoncze.Teraz slucham sama siebie a wlasciwie swoich reakcji na jedzenie i jest ok.Pozdrawiam Ciebie i zycze milej niedzieli))