Wasze objawy w hashimoto ! ankieta

napisał/a: Migonek 2016-02-11 14:38
Myślę że na wzór thyroid sexy czy thyroid nation można by zrobić ankiete z objawami hashi /dlatego taką zrobiłem/zobaczyć czy ma się podobne objawy do innych osób, na forach angielskich dobrze się taki pomysł przyjął.
napisał/a: Brutal Bugatti 2016-02-11 14:43
Najbardziej doskwiera mi nerwowość , niepokój i często czuje się trochę jak nie ja.
Wyniki całkiem ok ft3,ft4 ponad 80 % biorę tylko euthyrox n25 i łykam nawął supli.
Kiedyś może to jakoś zalecze że nie będzie objawów bo tpo notorycznie idzie w dół.
Trzeba być dobrej myśli ale choroba mega wredna.
napisał/a: Eugeniusz Leśnik 2016-02-11 17:27
Generalnie dieta z tego forum + suple zbijają tpo ale mimo tego szczególnie w zimie mam objawy.
W lecie, wczesna jesien poza lekkim brakiem nocy jest całkiem ok ale w zimie już 3 raz z rzędu czuje się :
*jakby po kieliszku
*wszystko jest jak w spowolnionym filmie
*ciśnienie lubi być niskie typu 90/55
*w dzień lekka senność w nocy umiarkowana bezseność
*nerwowość, niepokój, rozdrażnianie
*zamglony mózg
*puls czasami lubi wędrować w granice 90-99
napisał/a: Tak86 2016-02-14 10:32
Odnośnie innych objawów, które mi doskwierają, a które nie zostały wymienione to:
- problemy z pamięcią i koncentracją,
- czasami czuję się jakbym była pod wpływem alkoholu, lekko wstawiona (choć nie wiem czy to wiązać z hashi),
- niskie ciśnienie.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-02-14 12:47
Choruje 5 lat ..
od marca 2011 do kwietnia 2012 czułem się fatalnie : niepokój ruchowy, rozdrażnienie, stany depresyjny, nadciśnienie, szybki puls.
Jednak dieta i suple zbiły tpo z 199 na 58 jakoś to wszystko się wyciszyło i praktycznie nie miałem objawów od maja 2012 do grudnia 2013 .. no może jedynie trochę mniejsza moc
Od stycznia 2014 do marca 2014 objawy powróciły , do tego wykryto podwyższony kortyzol i acht, test cushinga ok.
Od marca 2014 do grudnia 2015 forma nawet nawet , trochę mniejsza moc.
Od stycznia 2016 znowu mam objawy typu : rozdrażnienie,nerwowość.

Z suplementacji najczęściej biorę : pure way c 500 mg, omega 3 65 % - 3000 mg, zielona herbata olimp 1 kaps, selen 55 mcg - 1 kaps, ashwaganda swanson 4-6 kaps , multiwitamina Vita po 100 % rda, magnez 35 % rda mleczan magnezu
W karierze brałem też : czystek herbaty / pół roku/ olej z czarnuszki / pół roku/ rhodiolę, miłorząb, 6 odmian żeń szenia, stress control itp


Generalnie przez 5 lat zauważyłem że jeśli mam objawy najczęściej są to :
- najczęściej uczucie jak pod wpływem alkoholu.
często ciśnienie lubi być niskie a puls trochę podwyższony.
często nerwowość , rozdrażnienie
napisał/a: Bosingwa 2016-03-16 18:43
Myśle że najbardziej to :
Niepokój ruchowy - mega wredy i w sumie objawiał się 4 lata na 5 lat choroby.
Mała wydolność - nawet kiedy wydawało mi się że nie mam objawów to fizyczna prawa męczyła mnie z 10 x szybciej niż dawniej.
Kardio - często dziwne , raz niskie ciśnienie , innym razem normowe ciśnienie ale za to szybki puls ok 97
Rozdrażnienie, nerwowość - takie uczucie jakby za chwilę miało się stać coś złego, jakby wiedział że na czasie np. mam umrzeć.