Wapn nie wchlania sie do kosci

napisał/a: Palcia09 2014-05-05 15:48
Witam.
Mamy mały problem. Córcia ma skonczone 6 miesiecy. Bylismy ostatnio na usg stawow biodrowych i chirurg powiedzial, ze dziecku nie uwapniaja sie kosci. Mojego pediatry nie bedzie jeszcze pare tyg, a pani doktor ktora jest na zastępstwie nie widzi żadnego problemu. Kazała zrobić badanie na wit d i wapn, oto wyniki:
Wapn calkowity 11.37 mg/dl Z.Ref.: 9.00-11.00
(25-OH) Witamina D 70 ng/ml Z. Ref.: 30-80

Jak widac wapn we krwi jest podwyzszony. Rozumiem to tak, ze wapn zostaje we krwi zamiast uwapniac kosci, bardzo prosze o analize tych wynikow i podpowiedz jak rozwiazac ta sprawe.
Martwi mnie fakt, ze pediatra nic z tym nie chce zrobic, a chirurg podejrzewa, ze dziecko moze miec krzywice ( pediatra mowi, że brak innych objawów, oprócz lekkiego pocenia sie główki).
Co zrobic, aby wapn dobrze sie wchlanial? Dodam jeszcze ze witamine D podaje w dawce 400mg dziennie i zawsze z mlekiem ( albo zmieszane na lyzeczce, albo prosto z kapsułki i popijamy mlekiem).
Pozdrawiam i mam nadzieje na rychłą odpowiedź. ;)
napisał/a: klinacz 2014-05-05 18:17
Nie wiem jak w przypadku małych dzieci, ale podawanie witaminy K2 MK-4 i MK-7 dorosłym uwapnia kości i odwapnia tętnice, jednakże podawanie tak małemu dziecku jakichkolwiek preparatów należy skonsultować z lekarzem.