Walka z hashimoto

napisał/a: Magneto1 2016-01-15 09:10
Witam,

Mam pytanie odnośnie wyników i opisu od endo. Co o tym myślicie:
Diagnoza: Subkliniczna niedoczynność tarczycy w przebiegu choroby Hashimoto.
TSH - 5,99 ulU/ml ; FT4 - 1,17 ng/dl ; AntyTPO - 128,6 IU/ml
Gruczoł o niejednorodnej nieco obniżonej echogeniczności z drobnym włóknieniem. Na granicy pp/ciesni torbielka 3mm.
LP: 13x15x46mm ; Cieśn. 2 mm : LP 14x13x43mm

Zalecony Euthyrox 25ug/doba.

Czy ktoś mi napiszę czy taka tarczyca jest całkowicie zniszczona i nie ma szans na dobre funkcjonowanie ? Proszę jeszcze o informację czy leki takie jak Armour Thyroid lub tajski Thiroyd to dobre leki czy raczej ściema i można się otruć ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-01-15 10:31
Leczenie masz zastosowane prawidłowe. Dieta + suple na pewno nie zaszkodzą.
Jak wygląda tarczyca wie tylko radiolog, opis masz klasyczny jak przy chorobie autoimmunologicznej i nie można "wyczytać" w ilu % jest zniszczona.
O lekach naturalnych na naszym forum opinii nie ma. Ponieważ w PL one nie są dostępne, ciężko o opinie. Wg publikacji naukowych działają lepiej niż syntetyczny hormon.
napisał/a: Magneto1 2016-01-15 12:25
Witam,

Po przeczytaniu forum mam wybrane kilka suplementów. Poniżej moje małe opracowanie.

WITAMINY I SUPLEMENTY
Witaminę C i Omega 3 można brać razem. Należy je brać w okolicach posiłku. Selenu nie należy łączyć z magnezem, cynkiem i witaminą C.

OMEGA 3 (dawka 2000-3000) ( 3-4 kapsułki do obiadu – zawsze podczas posiłku)
Proponowane suplementy:
Gold Omega 3 Olimp 65%
OmegaForte 65%
[code:86cldus2]http://www.aptekagemini.pl/olimp-gold-omega-3-1000mg-60-kapsulek-65-omega-3.html[/code:86cldus2]
[code:86cldus2]http://www.aptekagemini.pl/omegaforte-60-kapsulek.html[/code:86cldus2]

Witamina D (minimum 2.000 IU dziennie)
Latem korzystamy ze słońca i nie bierzemy witaminy D.
Proponowane suplementy:
Now Foods Witamina D3 5.000IU (brać co 2-3 dni)
[code:86cldus2]http://allegro.pl/witamina-d3-5-000iu-240-kaps-now-foods-gratis-i5875205520.html[/code:86cldus2]

WITAMINA C (1000 mg – nie brać razem z selenem – bierzemy w porze obiadowej i kolacji)
Proponowane suplementy:
OLIMP Gold-VIT C Forte 1000 mg lub PURITANS PRIDE
[code:86cldus2]http://www.aptekagemini.pl/olimp-gold-vit-c-forte-1000mg-30-kapsulek.html[/code:86cldus2]
[code:86cldus2]http://allegro.pl/witamina-c-1000-z-dzika-roza-100t-puritans-s-pride-i5917108425.html[/code:86cldus2]

SELEN ( 1 tabletka – unikać przyjmowania z witaminą C)
Dawka 100mcg
[code:86cldus2]http://allegro.pl/selen-organiczny-100mcg-az-300k-swanson-i5446918802.html[/code:86cldus2]

ASHWAGANDHA ( 1 kapsułka 450 mg - powinno być 3 kapsułki minimum dziennie lub 2x dziennie po 2 kapsułki)
Proponowane suplementy:
Ashwagandha Swanson 450 mg
[code:86cldus2]http://allegro.pl/ashwagandha-zen-szen-indyjski-pamiec-stres-swanson-i5782362113.html[/code:86cldus2]

I teraz kilka pytań:
1. Czy dawki suplementów są odpowiednie ?
2. Czy wybrane produkty są dobre jakościowo czy może coś wymienić ?
3. Czy trzeba dorzucić jeszcze jakieś witaminy (B, magnez, cynk , tyrozyna)
4. Zamiast Euthyroxu zamierzam brać Thyroid (indyjski). Czy są może jakieś przeciwwskazania naturalnej tarczycy + powyższe suplementy ?
5. Czy w Europie można gdzieś kupić Armour Thyroid ?
6. Czy mięso drobiowe - kurczak, indyk kupujecie tylko z EKO farm czy można kupić w normalnym mięsnym sklepie. Jak wiadomo drób hodowlany często jest naszpikowany antybiotykami i czy to nie zaszkodzi ?
7. Czy masło MIXEŁKO jest mocno szkodliwe ? Nie wyobrażam sobie chleba bez masła. (chleb zamierzam wypiekać samodzielnie bez glutenu)
8. Czy wystarczy picie zielonej herbaty czy lepiej aplikować kapsułki ? Piję tylko zieloną od zawsze bo mi smakuje (4-5 razy dziennie) ( z Lidla - taka z sokiem z opuncji ). Nie wiem czy jest aby na pewno naturalna.
9. Czy można do takich dawek OMEGA-3 dołączyć TRAN czy nie jest to konieczne ? (patrzę pod kątem kosztów suplementacji)
10. Jakie sztuczne białko (dobre) kupić aby ew. wspomóc się przy jego niedoborach ? Z tego co przeczytałem to WCT ale jakiej firmy aby było dobre i może ekonomiczne - DJ FAFA co polecasz ?
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-01-15 18:03
djfafa napisal(a):
O lekach naturalnych na naszym forum opinii nie ma. Ponieważ w PL one nie są dostępne, ciężko o opinie. Wg publikacji naukowych działają lepiej niż syntetyczny hormon.


Brałem thyroid armour czyłem się lepiej ale koszt 59 usd :D
Jednak mam 4 znajomych co po tym preparacie czuli się dobrze ale opadały im w dół hormony tarczycy.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-01-15 18:11
1. Czy dawki suplementów są odpowiednie ? D można by więcej z 4000 I
2. Czy wybrane produkty są dobre jakościowo czy może coś wymienić ? ok
3. Czy trzeba dorzucić jeszcze jakieś witaminy (B, magnez, cynk , tyrozyna) można jak masz kase np. olimp multiple vitamins albo coś typu stress control
4. Zamiast Euthyroxu zamierzam brać Thyroid (indyjski). Czy są może jakieś przeciwwskazania naturalnej tarczycy + powyższe suplementy ? Nie ale nie wiadomo czy Thyroid podbije hormony tarczycy na tyle ile trzeba.
5. Czy w Europie można gdzieś kupić Armour Thyroid ? w UK jak znasz angielski jest 2-3 stronki
6. Czy mięso drobiowe - kurczak, indyk kupujecie tylko z EKO farm czy można kupić w normalnym mięsnym sklepie. Jak wiadomo drób hodowlany często jest naszpikowany antybiotykami i czy to nie zaszkodzi ? Ja bardzie wole indycze mięso ale wszystko kupuje normalnie nie eko
7. Czy masło MIXEŁKO jest mocno szkodliwe ? Nie wyobrażam sobie chleba bez masła. (chleb zamierzam wypiekać samodzielnie bez glutenu)mix nie jest dobry to roślinny tłuszcz trans - zapalny Lepiej prawdziwe masło.
8. Czy wystarczy picie zielonej herbaty czy lepiej aplikować kapsułki ? Piję tylko zieloną od zawsze bo mi smakuje (4-5 razy dziennie) ( z Lidla - taka z sokiem z opuncji ). Nie wiem czy jest aby na pewno naturalna. Ja pije herbaty
9. Czy można do takich dawek OMEGA-3 dołączyć TRAN czy nie jest to konieczne ? (patrzę pod kątem kosztów suplementacji) Omega 3 jest lepsza bardziej antyzapalna
10. Jakie sztuczne białko (dobre) kupić aby ew. wspomóc się przy jego niedoborach ? Pudzian bierze z Olimp Labs .. widziałem jak w realu wcinał bo mieszkam 4 km od fabryki :)
napisał/a: bakelolo 2016-01-15 18:20
Jesli chodzi o drób, to wg. mnie lejepiej kupować indyka bo one raczej nie są tak szpikowane tymi wszystkimi sterydami. Filed z kurczaka dodatkowo nasącza się róznymi dziwnymi substancjami, żeby podbić ich wagę. Zresztą, nawet w smaku czuć ogromną óznicę. Ponad to, nie ma znaczenia czy filet z indyka kupisz w normalnym sklepie, czy niby ECO - wszędzie jest jedno i to samo a kurczak eco jest tylko z nazwy, która tak właściwie, to nic nie znaczy.
Mięso z indyka jest droższe ale zdrowsze. A jak chcesz kupować kurczaka, to w sklepie nie dostaniesz innego poza tymi faszerowanymi sterydami.
napisał/a: Magneto1 2016-01-16 12:23
Los napisal(a):5. Czy w Europie można gdzieś kupić Armour Thyroid ? w UK jak znasz angielski jest 2-3 stronki


Czy można prosić o namiary (może być na pw) ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-01-16 18:16
Magneto, Galaxy już Ci raczej na wszystko odpowiedział, ale w razie czego to jeszcze pytaj.
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2016-01-16 18:28
Magneto napisal(a):
Los napisal(a):5. Czy w Europie można gdzieś kupić Armour Thyroid ? w UK jak znasz angielski jest 2-3 stronki


Czy można prosić o namiary (może być na pw) ?


Zaloguj się i internetowo opłać .
https://www.inhousepharmacy.vu/p-70-armour-thyroid.aspx

ja jadłem dokładnie to :
https://www.inhousepharmacy.vu/p-67-armour-thyroid.aspx
napisał/a: Magneto1 2016-01-16 23:44
Ok, dzięki za informację. Czy do tych suplementów warto dorzucić np. :
1. probiotyk (swanson) dla wsparcia jelit i żołądka ?
2. Witamina K2 (podobno trzeba brać przy dużych dawkach witaminy D3 - chodzi o właściwe przekierowanie wapnia)
3, Czy Stress Control jest potrzebny jak włączona jest ASHWAGANDHA ?
4. Co myślicie o witaminie B przy hashimoto ?
djfafa
napisał/a: djfafa 2016-01-17 13:13
1. Probiotyki warto stosować zawsze. Nawet jak się jest zdrowym.
2. Przy dawkowaniu wit. D rzędu 5.000 co 2-3 dni warto włączyć 100 mcg wit. K2 (mk7).
3. Nie.
4. Dobry B complex również jest wskazany.
napisał/a: Magneto1 2016-01-19 14:33
Witam wszystkich ponownie,

Przy hashimoto unikamy glutenu. Przeanalizowałem produkty i napiszcie co o tym myślicie:

1. Chciałem upiec chleb bezglutenowy ( na każdej mące - jaglana, gryczana itd. ) jest napisane, że może zawierać śladowe ilości glutenu. Nie znalazłem natomiast absolutnie żadnej bez tego wpisu. Na organizmy z hashimoto szkodzą nawet najmniejsze ilości glutenu więc wychodzi na to, że trzeba by było całkowicie odstawić chleby itd.

2. Pieczywo ryżowe - na tym pieczywie również jest napisane, że może zawierać śladowe ilości glutenu. Czy znalazł ktoś takie pieczywo w 100% bez glutenu ?

3. Czy ktoś mógłby mi podać jakie białko kupić ponieważ z pożywienia nie zawsze jestem w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości (min. 0,8 na kg masy ciała) ?

Ogólnie dieta to załamka :/