WAKACJE nad Bałtykiem

napisał/a: wikam2 2015-01-08 20:07
A czy ma ktoś do powiedzenia coś nt. Balatonu?
Zwł. o pogodzie....np. tej pod koniec....czerwca :)
napisał/a: mariolan11_ 2015-01-12 21:20
Moi sąsiedzi jeżdżą co rok od wielu lat i właśnie chyba w czerwcu, no to chyba.. fajnie jest :) ale szczegółów nie znam.
napisał/a: wikam2 2015-01-12 21:32
Szukam właśnie informacji bo czas rezerwowac i chyba zdecydujemy się na Tihany.
Ogólnie cięzko bo z tego co widzę to tam albo drogie hotele, albo domki ew. apartamenty u osób prywatnych.
Plaż brak, trawy mega....ale wiele atrakcji dla ruchu.
Jeśli zamówię to z necekermana. Może jakoś to bedzie :)
napisał/a: mariolan11_ 2015-01-12 21:35
Ja będę się decydowała na lasty na czerwiec pod koniec maja, a Ty widzę dla odmiany na firsty :P nawet słyszałam, że bardziej się opłacają.. biuro podróży sprawdzone?
napisał/a: wikam2 2015-01-12 21:38
Sprawdzone :)
Boję się czekać do czerwca - sama nie wiem dlaczego :) Zresztą Wiktoria chce na kolonie do Hiszpanii i mnie drażni, że my w jedno miejsce, ona w inne ....chce to załatwić :/
Ponadto jedziemy z bratem i on tez chce mieć już wszystko "z głowy" :)
napisał/a: mariolan11_ 2015-01-12 22:06
Widzisz.. małe dzieci nie dają spać, a duże nie dają żyć - jest w tym coś, z roku na rok począwszy od jakiegoś 14 r.ż. wszystko się komplikuje, potęguje itp. Moi bracia przez kilka dobrych lat nigdzie nie chcieli ze mną jeździć w sensie wycieczek, wkurzałam się strasznie, ale ja też miałam taki okres, że nie chciałam jeździć z mamą w sumie można to zrozumieć i ustąpić.
Mój brat ma dziewczynę 17 l. i jedzie z nią i jej rodzicami do Zakopanego w lipcu na 2 tyg., bo samej jej z nim nie puszczą, a biedy Darek już się stresuje. Rodzice nie pozwalają jej u niego nocować, a wakacje są tylko na ich zasadach Jastrzębia Góra i Zakopane na zmianę co roku w tym samym terminie i nie ma gadania.

Małe dzieci mały kłopot - na szczęście :) ..
napisał/a: mariolan11_ 2015-02-07 15:16
Kupione i zapłacone z biura Wezer na 12 noclegów/13 dni - odlot z Katowic :)

ultra all inclusive na 4 osoby

http://www.booking.com/hotel/tr/utopia-world.pl.html?aid=318615;label=New_Polish_PL_5226412585-lzUQRAmhXdvf57L7g1ZE1gS46933006465%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=e3f940729fd035382f2f89c7026ee59e;dcid=4;ucfs=1;srfid=05abc2f103c6a56d54d2c6239a8f9e9ff6026ec7X1;highlight_room=
napisał/a: wikam2 2015-02-07 15:49
Turcja tak?
Odprowadzić Cię na samolot? :)
napisał/a: mariolan11_ 2015-02-07 16:00
Jednak Turcja bo..
1. najdalej stąd :))
2. ok. 30 st., a na Majorce wietrznie - jak to na wyspie
3. jakby nie było - najtańsza (jeszcze ew. Grecja)
- choć paszporty + (póki co) wizy

Będę taka zestresowania lotem i odprawą i OKIEŁZNANIEM dwóch moich bomb energetycznych, że będę na WKR na pewno. Wyobraź sobie: 3,30 h lot, wcześniej odprawa 1,5 h, 3 godz. drogi Opole-Katowice, a potem w Turcji 3 h autokarem, a lot o 15.00, więc moi będą w szczycie energetycznym.

także mogę mieć minę mega odstraszającą :)

Ale na pewno wybiorę sie do Chorzowskiego WM - a właśnie ponoć na trasie do Krakowa wybudowali jakiś nowy obiekt typu WM? Byłaś lub słyszałaś? Mamy zamiar wybrać się latem do Krakowa do mojej kuzynki, która ma apartament na rynku, więc nawet ja jest to bliżej Krakowa to nieszkodzi... nawet nie znam nazwy.

W lipcu jedziemy PKS do warszawy na kilka dni, więc zaciskam pasa jak tylko mogę..
napisał/a: wikam2 2015-02-07 16:59
My w końcu zarezerwowaliśmy na 2 dni Budapeszt, hotel w samiutkim centrum, a potem... dom w Banatonlelle.
Tihany odpadło bo wyczytaliśmy, że mniej rozrywkowe/turystyczne a i jezioro głębsze/niebezpieczniejsze.

Najchętniej pojechałabym w inne miejsce niż Wegry ale mnie po prostu nie stać.

Zapoznałam się z ofertą kolonijną dla Wiktorii. Myślałam, że kolonie w Hiszpanii to koszt ok. 2200zł.
I tak jest. Ale bez dodatkowych atrakcji....Dzieci w drodze do celu przejeżdżają Paryż a tam m.in Disneyland.
Potem są w Barcelonie i moga zwiedzać m.in stadion. Wszystkie te opcje są dodatkowo płatne, choć niekonieczne.
Ale puść dziecko i każ mu stać pod dinsneylandem kiedy inne tam pójdą....
Tak więc kwota zaczyna przekraczać 3 tyś a do tego należy dać kieszonkowe.
Proponują 100 euro, czyli trzeba by dać tak ze 200.
Reasumując - kolonie Wiktorii mnie rujnują.

Moglibyśmy pojechać do Hiszpanii rodziną, ale ona z nami jechac nie chce.....

Natomiast Wegry....tu wyjdzie taniutko. Z dojazdem, spaniem, jedzeniem - zamknę się w kwocie 2500-3000zł.

Choć dopowiem tak po przemyśleniu, że wakacje bedą kosztowac mnie max. 7tyś ...czyli w 3 osoby za to do Hipszapni bym w sumie nie poleciała :/
Strasznie to wszystko drogie! :/
...i niestety pasa też zaciskam. Nie ma w tym roku nart co weekend. Nie dałabym rady.

Zresztą ja uważam, że albo bawimy się dostojnie zimą albo latem. Trzeba wybrac. Mój mąż niestety ma inne podejście...
I tu wynika wiele kłótni.

Mariolka Bartek i Wojtek może będą znużeni już samą drogą z Opola i kolejką przed odprawą co? :)))
Rozumiem Twój stres i przyznam szczerze, że mój przed kolejnym lotem osiągnąłby szczyt!!!!
Nie lubię tego...
Dzieci zaś na pewno zniosą to całkiem okey.
Jakimi liniami lecisz?

Słońce ja nadal ŚWM nie polecam ....choć lepszy rydz niż nic ;)
Drogę KT - KRW przemiarzam dość często ale żadnego fajnego obiektu tam nie widziałam....Hmm...Krzysiek coś mi wspominał, ale niestety nie kojarzę. Tak więc nic w tym temacie nie wiem - bedziesz pionierem :)
Samego Krakowa nie lubię, ale W-we oj....zwiedziłabym!
Niestety Wiktoria była i z nami jechać nie chce...i jak zwykle zaczyna się u nas ... szoł :/

Twoi panowie chyba zadowoleni co? :)
napisał/a: mariolan11_ 2015-02-07 17:44
Kolonię w Hiszpanii wspominam najlepiej, w ogóle Hiszpania jest wypasiona :P dlatego trzyma cenę. W Chorwacji w ogóle mi się nie podobało. Hiszpania - wszystko wypasione. Chorwacja - bieda aż piszczy - klient niedopieszczony. Włochy pośrednie.

Jak pojadę do Krakowa w sierpniu to podjadę do (okazało się: Energyland w Zatorze) może zamiast WM Chorzów.

Wczasy będą mnie kosztowały 9.200 zł. + wizy i paszpoty (zdjęcia) więc ok. 10.000.

Ogólnie marzy mi się, że tak za 10 lat będziemy śmigać na nartach a wakacje spędzać w polskich górach. Póki co - panowie chodzić nie chcą, a Bałtyk jest dla mnie za zimny i dość drogi.

Wiele znajomych oraz osób z pracy było w Turcji i każdy mówi jednogłośnie, że mają najlepsze oferty i najlepsze ceny. Hotel 4 gwiazdkowy w Turcji = 5 gwiazdkowy w Grecji.

Moje wczasy będą w I połowie czerwca. Zrezygnowałam z lastów na rzez firstów, bo chciałabym najlepszy hotel, a nie byle co z tego, co zostało niewybrane.. Poza tym Grzesiek ma problem z urlopem i musimy trzymać się "grafiku", a na lasty trzeba mieć czas.

Wybrałam hotel 5 gwiazdkowy, ultra all inclusive więc nic nas nie obchodzi - jemy, pijemy we wszystkich restauracjach i snack barach na plaży przez 24h/dobę, do tego sauny,korty, siłownie etc. za darmo - a raczej w cenie :)

W lipcu warszawa w sierpniu Kraków.

Wiktoria pewnie uwielbia kolonie :) U mnie zakład pracy trochę zawraca - o ile nic nie nie zmieniło, także teoretycznie 3 tys. powinny się zwrócić, choć lepiej nie zapeszać ;)
napisał/a: mariolan11_ 2015-02-07 17:56
Tu mam lepszy podgląd na hotel

http://www.travelplanet.pl/wczasy/turcja/alanya/kargicak/utopia-world,03052015WEZY2851.html?czas=3:3&wyzywienie=1&osoby=2&lotnisko=Katowice&dojazd=F