WAKACJE nad Bałtykiem

napisał/a: mariolan11_ 2015-02-07 22:48
Oczywiście kofu ah tablety..
napisał/a: mariolan11_ 2015-07-11 22:37
Hej, hej.. wrciam z hotelu Utopia World de lux w Turcji - mowa o tym:

http://www.wezyrholidays.pl/hotel/UTOPIA_WORLD,628.html

Wszystko wspaniałe, luksusowe i jak najbardziej godne polecenia, poza małymi ale.. ;)

Nie będzie zadowolony ten, kto chciałby żyć życiem nocnym w mieście i zaliczyć trochę lokali,bo hotel jest na końcu miasta, ale jest samowystarczalny - dyskoteka codziennie do 2.00.
Nie będzie zadowolony ten, kto uwielbia plaże piaszczyste, bo w UW de lux jest żwirkowa, piasek z Sahary sprowadzany jest na lipiec, a my byliśmy w czerwcu. Zresztą Turcja, jak i Chorwacja, czy Grecja, Albania itp. jest żwirkowa.
80% Rosjan, jak w każdym hotelu w Turcji.

Poza tym nie ma żadnych minusów.

Ponoć jedyną konkurencję w Turcji hotel ów ma w Hotelu Turunc - mam nadzieje, że szybko sprawdzę konkurencję i - jak twierdzili Polacy "trudno będzie przebić ten hotel".

Temperatury i klimat: będśc od 1 czerwca do 12 czerwca cały czas ok. 30 do 36, noce mega ciepłe, spaliśmy przy otwartym balkonie, godzina różnicy, rano szybciej jasno, wieczorem szybciej ciemniej, co było odczuwalne, ok. 20.30 robiło się ciemno.

Polecam :) woda w morzu 24 stopnie w dniu 1 czerwca.
djfafa
napisał/a: djfafa 2015-07-12 07:24
[attachment=0:2cywqxm1]3.JPG[/attachment:2cywqxm1]
[attachment=1:2cywqxm1]2.JPG[/attachment:2cywqxm1]
[attachment=2:2cywqxm1]1.JPG[/attachment:2cywqxm1]
W to pamiątkowe zdjęcia Marioli :)

Bardzo ładne widoki i faktycznie widać, że można tam wypocząć :)
napisał/a: Konstans 2015-07-12 07:40
Zdjęcia budzą mój zachwyt !!
Gratuluję wypoczynku Mariolu :)))
napisał/a: mariolan11_ 2015-07-12 10:34
Marcin wielkie dzięki za wstawienie fotek.

Konstans naprawdę pierwszy raz w życiu wypoczęłam, adekwatne ultra all inclusive + wspaniałe widoki, klimat, jedzenie...
Niezapomniane..

Hotel ma stałych klientów, bardzo dużo osób z dziećmi, wspaniałe codziennej animacje wieczorne zaczynające się po mini dico - tj. cyrk, akrobatyka, koncerty, pożeracze ogni, zabawa światłami - na najwyższym poziomie.
Dopracowany, perfekcyjny w każdym calu, bez zarzutu..

I had a dream.. :)
napisał/a: wikam2 2015-07-12 11:18
Mariola widoki przecudowne!!! :))) W sumie to chyba najładniejsze jakie widziałam kiedykolwiek na fotkach z wakacji ;)
Ja raczej takich mieć nie będę! ;)

Miałam się nie przyznawać bo gafa cholerna, ale ... wiesz jak się martwiłam ostatnio o Cb ;)
Nawet Krzyśkowi jęczałam non stop co z Mariolą po tych...uwagach - atakach. Pomyliłam Turcję z Tunezją!!!
Dopiero M. mnie naprostował.
Nie wiem jak mogłam tak zrobić skoro Twój hotel oglądałam kilkanaście razy bo tak podobały mi się widok, usytuowanie itp :)
Mam na głowie co raz więcej czarnych włosów ale jak widać średnio to działa :P
Za to Ty dośc ognista jesteś! :)))

Mariola jak Bartuś i Wojtek znieśli całą podróż?
napisał/a: mariolan11_ 2015-07-12 16:27
Zostaję przy rudościach, choć ostatnio już byłam blond, bo przed położeniem pomarańczy przed wylotem do Turcji zrobiła mi jeszcze dekoloryzację, ale rudy naprawdę wygląda ładnie, wolę ciepłe kolory.

Ze zdjęciami to jest taki problem, bo albo jestem biała na tych z pierwszego dnia, albo czerwona na tych z 2-5, a na tych ostatnich to już jestem cięższa o 4 kg. Jedzenie przepyszne i w ogromnych ilościach, drinki, piwa, likiery przepyszne sączone cały dzień..
Wszystko markowe i na najwyższym poziomie.

Lecieliśmy samolotem linii tureckiej Pegasus z Katowic - Antalya i z powrotem. W Antalyi lotnisko ogromnie i wsiadanie z rękawa.
Bartek płakał jak zobaczył samolot przez 10 min. w Katowicach, a to dlatego, że jest to maszyna dla niego za szybka i nie w jego typie :/ ale lot już mu się podobał, podobnie powrót. A dla Wojtka samoloty to spełnienie marzeń i w obie strony siedział z buzią przy szybie.

Sam lot samolotem to duża atrakcja :)

W marcu pytałam speców od polityki zagranicznej o Turcję i uspokojono mnie, że Turcji zamachy nie zagrażają, więc poleciałam spokojnie. Turcy podchodzą inaczej do kwestii "świętej wojny". Mimo to daruje sobie wyjazd tam w przyszłym roku.

Czeka nas zakup auta, więc raczej pojedziemy do Bułgarii w lipcu.
napisał/a: wikam2 2015-07-12 20:14
mariola_n napisal(a):Zostaję przy rudościach, choć ostatnio już byłam blond, bo przed położeniem pomarańczy przed wylotem do Turcji zrobiła mi jeszcze dekoloryzację, ale rudy naprawdę wygląda ładnie, wolę ciepłe kolory.


Ja zdecydowanie wolę zimne, ale rudy to kolor mega wyrazisty, seksowny i myślę, że kiedyś tam
pociągał/pociągnie każdą kobietę ;) Na pewno wśród innych się wyróżniasz i wiele osób zwraca uwagę.

mariola_n napisal(a):Ze zdjęciami to jest taki problem, bo albo jestem biała na tych z pierwszego dnia, albo czerwona na tych z 2-5,


Doskonale Cię rozumiem!
Widzisz ze mnie śmieją się, że biegam na solarium. Przecież ja tego nie robię BO MI SIĘ CHCE, tylko MUSZĘ.
Tyle razy mówiłam - jak mnie sieknie słońce to mam KONIEC. Czerwona, wszystko boli, zaraz skróa schodzi....
Opalać musiałabym się na słońcu sukcesywnie, przez chwilkę i najlepiej tak z miesiąc.
Wyjeżdżam gdzie temp. zapewne będą wysokie więc kierowana doświadczeniem musiałam się przygotować.

Ciekawa jestem moich rodziców. Za 4 dni lecą na Lazurowe Wybrzeże i się nie przygotowali ;) Szczególnie tato!

Fajnie, że Ty nie cierpiałaś! ;)

mariola_n napisal(a):Jedzenie przepyszne i w ogromnych ilościach, drinki, piwa, likiery przepyszne sączone cały dzień..
Wszystko markowe i na najwyższym poziomie.

a na tych ostatnich to już jestem cięższa o 4 kg.


To też rozumiem ;)))) Teraz intensywnie ćwiczę, dbam o siebie, jem niby zdrowo ale przecież nie zrobię tego na wakacjach!
I znam siebie - najem się, nie poćwiczę, brzuchol mi wybije do przodu i ......z ręką na sercu - nie dopnę spodenek!
Chyba będę używać tylko pareo - serio!

Super, że miałaś fajne jedzenie itp. Ja do tej pory się nie przygotowałam do tego co powinnam zamawiać w restauracjach. Nie znam nazw dań regionalnych etc. Czas się za ti zabrać.
No sorry - wiem, ze na plaży jest mohito i to tanie :P
A plaże chcę tylko płatną - tam są parasole ;)))) Parasol, mohito i ja....:P


mariola_n napisal(a):Lecieliśmy samolotem linii tureckiej Pegasus z Katowic - Antalya i z powrotem. W Antalyi lotnisko ogromnie i wsiadanie z rękawa.
Bartek płakał jak zobaczył samolot przez 10 min. w Katowicach, a to dlatego, że jest to maszyna dla niego za szybka i nie w jego typie :/ ale lot już mu się podobał, podobnie powrót. A dla Wojtka samoloty to spełnienie marzeń i w obie strony siedział z buzią przy szybie.

Sam lot samolotem to duża atrakcja :)


O tak! Ja tego nie lubię! ;) Dobrze, że dzieci czuły się okey!


mariola_n napisal(a):Czeka nas zakup auta, więc raczej pojedziemy do Bułgarii w lipcu.


A ja....ja nie wiem.
Generalnie umówiłam się ze znajomymi, ze jedziemy an spokojnie na Mazury. Pomysł padł. Ostało się polskie morze. No też coś im nie podchodzi. Więc zagranica i samolot. A gdzie? Ja już od dawna mówiłam o Bułgarii.
Ale wiesz co? Wezmę (a bynajmniej mam taki zamiar - wziąć) serio last minute!
Przedwczoraj ogladałam ceny i wydały mi się tak atrakcyjne, że moze warto spróbować.

A z ciekawostek to jestem w fazie błagania dziecka aby z nami teraz pojechało. Nie chce!
Za rok pewnie będzie jeszcze ciężej :/
napisał/a: mariolan11_ 2015-07-13 19:41
Dzisiaj byłam w biurze podróży (bo kosmetyczka miała opóźnienie) "urlopy.pl" i dowiedziałam się, że hotel Utopia nie jest dostępny na lastach i generalnie w tym roku nie poleca Riwiery Tureckiej, raczej okolice Bodrum..
ale zapytałam o Bułgarię, to była nieco tylko tańsza, bo 8 tys. za lipiec (2 tyg., 4 osoby 2+2). Ona osobiście poza Turcją poleca Grecję, a Bułgarię porównuje do polskiego Bałyku, więc będzie zonk na przyszły rok, bo Grecja też jest niepewna.

Pomyślę w listopadzie :)

Kama udanego urlopu na Węgrzech :) daj potem szybko znać co i jak :)

ps. Mohito to najlepszy dzienny drink :)
napisał/a: wikam2 2015-07-13 19:46
Aaa....bo Ty płacisz dużo bo aż 2 tyg!

Dzięki Mariola! :) Prześlę Ci zdj :)
napisał/a: Marcela111 2016-08-11 21:02
Jak nad morze to koniecznie do Unitral w Mielnie. Super hotel, bardzo wysoki standard. Są jeszcze oferty specjalne na te wakacje, więc warto je przeglądnąć! No i aktywni też nie będą się nudzić. Ja nie moge usiedzieć na miejscu, musze byc w ruchu. A mam tam do dyspozycji basen, jest nordic walking, jest sala fitness i zajęcia z jogi. Dla mnie idealnie :D