Waga w ciąży

napisał/a: Victoria1990 2016-05-16 09:47
Dziewczyny mam pytanie odnoście wagi w ciąży. Mam 26 lat. Kiedy zaszłam w ciążę ważyłam 70kg przy wzroście 175cm (BMI wskazywało na prawidłową wagę przy moim wzroście). Ważyłam się w dniu kiedy dowiedziałam się o ciąży. Było to 70kg w 4/5 tygodniu ciąży dokładnie 5.04.2016r. Dzisiaj 16.05.2016r. stanęłam na wagę a tam dalej równe 70kg. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że do tej pory ani razu nie wymiotowałam, doskonale się czuję ale jem co 2 godziny jak nie częściej. Zjadam wszystko co mam w zasięgu ręki i wzroku dopóki nie pójdę spać. Najczęściej są to słodycze albo niezdrowe jedzenie. Wiem, że nie powinnam jadać takich rzeczy w tak dużych ilościach i dzisiaj w końcu się zmobilizowałam i przerzucam się na zdrowe jedzenie (słodycze zastąpię owocami, będę jeść warzywa, ciemny chleb itp.) Wiadomo od czasu do czasu sobie pozwolę na coś niezdrowego ale nie codziennie i nie w takich ilościach jak do tej pory. Powiedzcie mi czy to normalne, że jedząc dosłownie wszystko a przy tym mało się ruszając nic nie przytyłam przez tak długi okres czasu? Czy w początkach ciąży to normalne??
proszę o odpowiedź
napisał/a: jadzika2t 2016-05-16 14:26
Jesteś szczęściarą, moja koleżanka cały czas wymiotowała i bardzo schudła, aż bała się, że nie utrzyma ciąży. Wiele kobiet w tym okresie chudnie przez to, że płód uciska na żołądek. Masz naprawdę szczęście, że nie masz tych dolegliwości. Moja bratowa miała tak jak ty, ale przy drugiej ciąży synek dał jej w kość i sporo zwracała :)