Wadliwa antykoncepcja "nowej generacji"??

napisał/a: Sig 2008-01-09 01:06
Witam.
Od niecałych 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne. Jako,że gdy zaczynałam miałam lekką nadwagę,a jak wiadomo po tabletkach się tyje bo to w końcu hormony, prosiłam lekarza by przepisał mi któryś z leków "nowej generacji". Ponoć tabletki takie jak yasmin czy harmonet nie powodowały przybierania na wadze.Gdy brałam yasmin nie zauważyłam żeby nagle przybyło mi za dużo,natomiast gdy przerzuciłam się na harmonet przytyłam i to dużo.Nie mogę zwalić tych kilogramów na karb złego trybu życia.Odżywiam się w miarę zdrowo,nie jem dużo, w miarę możliwości uprawiam sport(pływam,dużo chodzę),a jednak nic to nie dawało. Musiałam odrzucić te tabletki. I tu pojawia się problem. Będąc w stałym związku i regularnie współżyjąc potrzebuję dobrego i skutecznego środka antykoncepcyjnego. Nie ukrywam,że byłoby lepiej gdyby było to coś na kształt tabletek. Moja kuzynka bierze od jakiegoś czasu jakieś tabletki,ale o dziwo nie przytyła ani trochę,powiedziałabym nawet,że schudła.
Prosiłabym o opinie tak lekarzy jak i samych zainteresowanych pań na temat różnych metod.
napisał/a: malenah 2008-01-09 19:47
ja rowniez po harmonet przytylam, po jasmin bolaly mnie piersi i poszlam do lekarza i powiedzialam zeby zrobil badanie ale nie zlozylo sie i przepisal mi mikrogynon21 i nie przytylam a biore 6 miesiecy, co do plasterkow anty tez mi nie podpasowaly-przytylam, wiec mozesz zrobic badanie hormonalne albo metoda prob i bledow, pozdrawiam
napisał/a: Madonna 2008-01-10 18:44
Teraz odstawiłaś?
napisał/a: Sig 2008-01-10 19:06
Tak.Odstawiłam dokłądnie miesiąc temu(właśnie mi normalny cykl wrócił). Chciałabym znów zacząć brać tabletki bo są chyba najskuteczniejszą metodą anty (nie licząc wszelkich mechanicznych cudów).Tylko się zastanawiam jak wybrać takie po których nie przytyję, bo to przecież od danego organizmu zależy,jedna przytyje a inna schudnie po tych samych tabletkach. Martwi mnie tylko to,że nie bardzo wiem jak znaleźć te odpowiednie,a wolę nie przyjmować metody prób i błędów, bo nie chcę już wyglądać gorzej niż obecnie :P Czy takie badania hormonalne będą w stanie ustalić jaki lek były dla mnie odpowiedni?
napisał/a: malenah 2008-01-11 14:54
wydaje mi sie ze takie badania hormonalne w 100 no moze w 99% ustala jakie tabletki Ci pasuja, wiec udaj sie do ginekologa, on Cie dalej pokieruje pozdrawiam
napisał/a: Madonna 2008-01-14 09:28
Masz już przepisany nowy preparat?
napisał/a: AGAPOLO 2008-01-19 03:10
Brałam zarówno Yasmin i Harmonet i i wogóle nie przytyłam. Zwróć sie do lekarza o badania harmonalne to powinno pomóc.
napisał/a: Madonna 2008-04-10 12:01
Na co się zdecydowałaś?