Wada wzroku

napisał/a: Wiktoria2001 2016-02-27 22:43
Witam, mam prawie 15 lat. Od 3 klasy podstawówki mam problemy ze wzrokiem, z początku była to wada +0.75 i cylindry, później z cylindrów wyrosłam, natomiast zwiększyła mi się wada do +1.75. Problem tkwi w tym, iż mam problem z wyraźnym widzeniem z daleka i z bliska, ale głównie z daleka i okulary (o mocy +0.75)/soczewki (o mocy +1.75), które noszę nie poprawiają w ogóle obrazu, który widzę. I w sumie nie wiem dlaczego każą mi nosić plusy skoro z widzeniem z daleka też mam problemy. Proszę o rady dotyczące tego co mogłabym w tej sytuacji zrobić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie. :)
napisał/a: endeavor 2016-10-05 10:58
Jeśli masz same plusy to z daleka powinnaś widzieć bardzo dobrze. Z tego co napisałaś to nie wszystko się zgadza - prawdopodobnie wciąż masz astygmatyzm o którym nie wiesz albo Twoim oczom dolega jeszcze coś innego.
Pozdrawiam
napisał/a: stoganka 2016-11-21 10:15
Wiktoria2001 napisal(a):Witam, mam prawie 15 lat. Od 3 klasy podstawówki mam problemy ze wzrokiem, z początku była to wada +0.75 i cylindry, później z cylindrów wyrosłam, natomiast zwiększyła mi się wada do +1.75. Problem tkwi w tym, iż mam problem z wyraźnym widzeniem z daleka i z bliska, ale głównie z daleka i okulary (o mocy +0.75)/soczewki (o mocy +1.75), które noszę nie poprawiają w ogóle obrazu, który widzę. I w sumie nie wiem dlaczego każą mi nosić plusy skoro z widzeniem z daleka też mam problemy. Proszę o rady dotyczące tego co mogłabym w tej sytuacji zrobić.
Z góry dziękuję i pozdrawiam serdecznie. :)

Po prostu iść do okulisty, któremu to wytłumaczysz. I być może wcale z astygmatyzmu nie wyrosłas.