Wada wzroku u dziecka

napisał/a: olasis 2012-08-15 15:55
Witam serdecznie. Pisze do Państwa, gdyż bardzo martwię się o wzrok mojego 11.5-letniego syna. Od 3 lat syn nosi okulary, miał wtedy wadę -1,5. W grudniu 2011 po wizycie u okulisty okazało się, że wada wynosi juz -2,5 na oboje oczu. Wczoraj byłam na kontroli i wada powiększyła sie do -4 i -4.5. Syn cały czas nosi okulary, mimo to wada pogłębiła sie bardzo szybko. Od dawna walczę z nim o ograniczenie czasu spedzanego przy komputerze i teraz juz będzie maksymalnie 1 godzinę dziennie. Za 3 tygodnie idziemy po recepte na nowe okulary, okulista na razie da mu najmniejsze, jakie bedzie mógł, żeby powoli przyzwyczaic oczy. Mój syn obecnie zaczął rosąc wzwyż, czy to może byc przyczyna takiego postepu wady? Jestem bardzo zaniepokojona takim stanem rzeczy, nie mam pojęcia jak to się dalej rozwinie. czy jest szansa, że wada się zatrzyma, lub cofnie chociaż trochę??? czy sa jakies ćwiczenia lub srodki farmakologiczne, które wspomogą pracę okularów? Pozdrawiam serdecznie i liczę na Państwa pomoc. A. S.
napisał/a: Ja_godam 2012-09-26 17:47
A rozpatrywałaś kiedyś ortokorekcje? Wiem, ze to może brzmi zagadkowo, ale jest to ratunek dla Twojego syna. W okresie dojrzewania nie ma mowy o leczeniu laserowym a ortokorekcja spowalnia albo całkowicie zatrzymuje postęp wady co jest niezmiernie wazne. Twój syn kwalifikuje sie wiekowo, wiec możesz porozmawiać z okulista na ten temat. Wiem, ze bardzo sie martwisz - mój chrześniak tez mial ten sam problem. Jego rodzice zdecydowali sie na ta metode i zatrzymalo to postep wady. Z tego co pamiętam konsultowali sie w klinice Nowy Wzrok w Warszawie. ps co jest jeszcze ważne dla tak młodego człowieka, może prowadzić normalny tryb życia. Jeśli masz jakieś pytania służę pomocą. Zycze duzo zdrowia i nie poddawaj sie.
napisał/a: qbat9 2015-02-10 13:12
AgusiaM możesz coś więcej napisac jak się Twój chcreśniak czuł w pierwszych dniach stosowania tych soczewek? czy podczas snu mu sie przesuwają , bo tak , też słyszałam . zawsze możesz też napiać na priv , moja córa ma lat 9 i nosi -2 także zastanawiam się nad ortosoczewkami . Dzięki i pozdrawiam
napisał/a: krzysmo77 2015-02-12 19:04
to nie jest łatwa decyzja... to prawda, ale warto pomyśleć nad dobrem dziecka ;) u przyjaciół był taki przypadek w rodzinie, dziecku nie przesuwały się, bo starali się, że spał równo i nie kręcił się :( do tego pierwsze dni nie są przyjemne.... ;/ nie wiem, czy oni się tym zajmują, ale wiem, że można u nich liczyć na pomoc w kwestia larygnologicznych i okulistycznych (http://www.mml.com.pl/) może tam Ci coś będą w stanie pomóc, ale pamiętaj, że to prywatnie
napisał/a: qbat9 2015-02-12 21:28
dzieki krzysmo77 , to nie można spać z tym swobodnie? MOŻE BYŚ PODPYTAŁ , GDzie dziecko znajomych miało robione te ortosoczewki i czy oni są ogólnie zadowoleni? tak wiem ,że prywatnie w sumie na 2 lata jeśi faktycznie miało by to spowolnic narastanie wady to jestem za . dzięki
napisał/a: Lusiada 2015-02-12 21:32
Ja z dzieckiem też bym poszła tylko do prywatnej kliniki. Jeszcze z tak poważną sprawą... :/
napisał/a: qbat9 2015-02-12 21:46
w grę wchodzi tylko prywatna klinika tylko gdzie? aby było coś sprawdzonego to szperam , buszuję w necie ale już mam dość
napisał/a: gniewko2 2015-03-03 15:36
qbat9 napisal(a):w grę wchodzi tylko prywatna klinika tylko gdzie? aby było coś sprawdzonego to szperam , buszuję w necie ale już mam dość


Hej, też mam taki problem z synem. Wada (krótkowzroczność obu oczu) stale się pogłębia. Również chcemy spróbować ortokorekcji. My jeździmy do Wrocławia( EyeLaser, ul. Oławska 9).Przy następnej wizycie będziemy robić badania kwalifikacyjne do ortokotrekcji. Jeśli chcesz więcej informacji możesz pisać na priv.
Serdecznie pozdrawiam:)
napisał/a: OKULUX 2016-05-05 10:01
Ortokorekcja jest metodą, która z wysoką skutecznością hamuje narastanie krótkowzroczności. Jest polecana szczególnie u dzieci w wieku szkolnym. Są to twarde soczewki, które zakłada się na noc, a nstępnie w ciągu dnia zachowana jest dobra ostrość widzenia bez konieczności noszenia okularów. Ortosoczewki nie sprawiają bólu pacjentom, jedynie lekki dyskomfort, kóry często opisywany jest jako uczucie „piasku pod powieką”. W Warszawie doborem takich soczewek zajmuje się dr Mariusz Koziak w gabinecie Oku-Lux. Więcej informacji można również uzyskać odwiedzając jego strony internetowe.
http://www.kontrolakrotkowzrocznosci.waw.pl/ oraz http://www.ortokorekcja.waw.pl/ .
napisał/a: Aniołek9320 2016-05-11 20:11
Olasis, czy Twój syn ma jakąś wadę towarzyszącą? Np. zeza? Sama jestem młodą osobą, ze skomplikowanymi problemami. Jako małe dziecko miałam bardzo małą wadę wzroku, okuliści dosłownie co 3 miesiące zwiększali mi moc szkieł, doszło do sytuacji, gdy stwierdzili, że nie da się już dopasować odpowiednich okularach i nawet w nich będę widzieć słabo. Na szczęście, 7 lat temu, w wieku lat 16 trafiłam do odpowiedniego specjalisty, który potrafił zatrzymać mi wadę, odpowiednim leczeniem, Co prawda, nie da się naprawić błędów poprzednich 'specjalistów', podwyższanie mocy okularów często prowadzi do pogorszenia się wzroku - mózg i oczy muszą przyzwyczajać się do nowej korekcji. Nie wiem, skąd jesteś, ale jeśli z Wielkopolski, mogę podać namiary na okulistę, która uratowała mnie przed ślepotą i umożliwiła normalne funkcjonowanie. Twój syn jest młody, czym wcześniej będzie odpowiednio leczony - tym lepiej :) !