Wada wzroku -0,5 i -0,75 można to wyleczyć okularami/soczewk

napisał/a: arkosw 2014-11-18 21:22
Witam. Mam 16 lat i dzisiaj dowiedziałem się, że mam wadę wzroku w lewym oku minus 0,5 a w prawym minus 0,75. Okulista mówił, że przyjdę za rok i będzie dobrze, może już nie będę musiał okularów nosić, więc w to wierzyłem, cieszyłem się, że nie będę musiał całe życie okularów nosić... ale czytalem w internecie i pisze, że wady wzroku na minusie nie można wyleczyć i się załamałem, proszę o prawdę, jak to jest. Czyli jak tego nie można wyleczyć to noszenie okularów jest bez sensu ? Okulary mam takie jak wada- -0,5 i -0,75. Pozdrawiam
napisał/a: Pingwinka 2014-11-21 10:24
Noszenie okularów nie jest bezsensu, bo wtedy lepiej widzisz:) To raz.
Dwa: ja mam krótkowzroczność, zaczynała sie od -0,5 na obu oczach i nikt mi nigdy nie mówił, żeł okulary to wyleczą - okulary są po to, żeby wada wolniej rosła i żeby widzieć dobrze, ale to nie jest "lek". Więc: nie wyleczysz okularami problemu, ale musisz je nosić, żeby nie było gorzej. Choć i to zależy od oka, bo wada z czasem się może pogarszać.
Ja mam dziś wadę -2,5 na obu oczach i przymierzam się do operacji laserowej wzroku w Sopocie (dr. Czuszyński) - i to jest "lek" żeby wady nie mieć, ale Ty i tak ma 16 lat więc co najmniej co chyba 18stu czy 20 stu będziesz musiał poczekać, bo wada musi być stabilna, żeby ją operować - tzn nie możesz już rosnąć.

P.S Spoko, facet w okularach wyglada inteligentnie;)
napisał/a: AleksandraMM 2014-11-24 10:35
Lepiej bym tego nie wyjaśniła:)
Pingul ma rację - okulary nie wyleczą wady do zera, nie ma takiej możliwości.
A co do operacji to się napalaj - to może być nawet 21 lat, wszystko zależy do osoby, ale tak jak pisze wyżej P. - najlepiej pytac w klinikach bezpośrednio, czy to w tym Sopocie, czy gdzie się tam mieszka.