W którym dniu cyklu zrobić badania na te hormony?

napisał/a: dzej2 2012-10-06 22:28
hej
Od 2lat zauważyłam znaczy porost włosów w takich miejscach jak broda - szyja - brzuch (od roku odnoszę wrażenie, że nastąpiło pogorszenie - rośnie więcej i szybciej:/) poszłam do lekarki rodzinnej ta wypisała skierowanie do endokrynologa, ale poradziła żebym wcześniej zrobiła sobie badanie na te hormony:
- TSH
- FT3
- FT4
- Anty-TPO
- LH
- Androstendion
- Estradiol
- Progesteron
- Testosteron
- Prolaktyna
- Progesteron

Czy ktoś mógłby mi doradzić w którym dniu cyklu przebadać te hormony?? Słyszałam, że ponoć jest to dość istotne (a lekarka nic o tym nie wspominała)
napisał/a: Los Angeles Galaxy 2012-10-07 09:07
-TSH
- FT3
- FT4
- Anty-TPO
te badania można robić w dowolnym dniu cyklu
natomiast na ręszte doradzi Ci już Dj FaFa bo ja nie jestem pewny.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-10-07 09:36
Eeee ja zawsze do Wikam odsyłam ona się na tym lepiej zna :) Zaraz poprosze ją o pomoc.
napisał/a: dzej2 2012-10-07 09:55
Będę bardzo wdzięczna za pomoc:). Do endokrynologa skierowała mnie rodzinna nie tylko przez nadmierny porost włosów, ale też przez to, że ciągle chodzę zmęczona(pomimo iż sypiam min.7-8godz.), mam masakryczne zimne dłonie i garściami wypadają mi włosy. Szukałam informacji na " własną rękę", ale na rożnych stronkach rożnie piszą, wiec wole zapytać się Was:).
napisał/a: wikam2 2012-10-07 11:25
- LH - 3dc ew. 2-4dc (jeśli już badasz wszystko to może zrób razem z LH i FSH) - to może mieć znaczenie przy interpretacji ew. podwyższonego testosteronu etc.
- Androstendion - możesz zbadać kiedy prog. i estr.
- Estradiol - 7 dni po owulacji (to badanie pierwszego rzutu bo tak ogolnie bada się go 3 razy w ciągu cyklu.)
- Progesteron - 7 dni po owulacji
- Testosteron - możesz zbadać kiedy prog. i estr.
- Prolaktyna - obojętne ale omiń okres krwawienia i okołoowulacyjny

U Ciebie zapewne najistotniejsze będą badania hormonów tarczycowych, męskich hormonów płciowych i prl. Reszta to swego rodzaju "podgląd" a bardziej szczegółowe jego badania wykonuje się w problemach z owulacją, miesiączkowaniem itp.
napisał/a: dzej2 2012-10-07 18:52
Wielkie dzięki za odpowiedź :)