Vitafon(Terapia wibroakustyczna)

napisał/a: ana831 2009-09-10 00:18
Doznałam poważnego urazu pleców i teraz chodzę na masaże. Masażystka poradziła mi, abym kupiła urządzenie wibroakustyczne Vitafon, aby móc go stosować między zabiegami.
Chciałam o coś spytać – cz ktoś używał tego urządzenia i czy były jakieś wyniki? Lista chorób, na które pomaga to urządzenie, robi wrażenie.
napisał/a: jacek771 2009-09-10 00:42
Moja mama używa tego, kiedy skacze jej ciśnienie. Często zdarza się, że pomaga, ale nie od razu. Po kilku zabiegach. Ja używałam tego po złamaniu uda. Byłam w gipsie i zabiegi robiłam przez gips. Nie wiem, czy to dzięki temu, czy tabletkom, ale kość zrosła się bardzo szybko. W ogóle zwróć uwagę na przeciwwskazania. Jeśli masz wysokie ciśnienie, nie można tego stosować na szyję. Leczyłam jeszcze gardło przy przeziębieniu. Ale piszczy, cholera, więc trzeba trzymać nerwy na wodzy.
napisał/a: unapola 2009-09-10 00:52
ana83 napisal(a):Doznałam poważnego urazu pleców i teraz chodzę na masaże. Masażystka poradziła mi, abym kupiła urządzenie wibroakustyczne Vitafon, aby móc go stosować między zabiegami.
Chciałam o coś spytać – cz ktoś używał tego urządzenia i czy były jakieś wyniki? Lista chorób, na które pomaga to urządzenie, robi wrażenie.


Głośno piszczy, nie da się tego słuchać. Teść tego używał i był BARDZO zadowolony. Na męża to nie zadziałało, więc nie ufaj do końca...
napisał/a: bera 2009-09-10 16:46
To może ja na temat. Osoby z chorym kręgosłupem często mają problem z
„jelitami”. Przywieziono mi urządzenie z Ukrainy jeszcze w 2004 roku i
w szpitalu robiono zabiegi w okolicy kości ogonowej. Pomogło, mogłam
obejść się bez środków przeczyszczających (teraz leży gdzieś na półce,
będę musiała go wyciągnąć).
Mama stosowała go na ból zęba, tata na zapalenie korzonków i ból
kolana. Świetne urządzenie, do tego niedrogie. My wtedy kupiliśmy
BIOPTRON lampa więc sporo zapłaciliśmy.
napisał/a: bioptron1 2009-12-12 13:44
Jestem masażystą.
Polecałbym ostrożność przy masażach.
Nie każdy masażysta czy masażystka z pokorą podchodzi do swoich czynności.
Przede wszystkim nie szkodzić - takie powinno być motto.
Masaż należy bardzo ostrożnie stosować na samym początku.
Obserwować jak się czujemy po masażu, jeśli lepiej, to można zwiększać intensywność i ew. jego siłę.
Oczywiście polecam raz na trzy zabiegi zrobić masaż ogólny całego ciała.
Na pewno się przyda.
Poza tym...
Każde domowe zabiegi, które przynoszą ulgę są wskazane.
Proszę porozmawiać z rehabilitantem co i jak robić.
napisał/a: bera 2010-01-19 15:31
Zapytałam mojego lekarza, czy stosowanie Vitafonu jest bezpieczne. Powiedział, że jeśli urządzenie opatrzone jest symbolem СЕ, to jest bezpieczne. Trzeba tylko pamiętać o przeciwwskazaniach.
napisał/a: jacek771 2010-02-02 13:30
Fajnie odwiedzić to forum po raz pierwszy od zalogowania kiedyśtam i zobaczyć, że nie tylko się na nim wypowiadało, ale to w formie żeńskiej!! Moja szanowna małżonka chyba nie patrzy, z czyjego konta korzysta :/ Ale skoro już tu jestem, to potwierdzę - faktycznie, ten Vitafon jej pomógł. Tylko piszczy trochę, ale znośnie.
napisał/a: unapola 2010-02-02 13:46
A tak na temat, to faktycznie
jacek77 napisal(a):Fajnie odwiedzić to forum po raz pierwszy od zalogowania kiedyśtam i zobaczyć, że nie tylko się na nim wypowiadało, ale to w formie żeńskiej!! Moja szanowna małżonka chyba nie patrzy, z czyjego konta korzysta :/ Ale skoro już tu jestem, to potwierdzę - faktycznie, ten Vitafon jej pomógł. Tylko piszczy trochę, ale znośnie.


no i w ten sposób kobieta cię sfeminizowała ;) I mówiłam, że piszczy! Ale faktycznie, da się to znieść, jeżeli się to samemu robi (jak teść używał, to wbijało mi się w mózg, ale jak już sama sobie tym robiłam masaż, to mniejszą uwagę na to zwracałam)
napisał/a: bera 2010-02-02 13:53
Ja szczerze mowiąc w ogóle nie zwracalam uwagi zeby jakiś irytujący dzwiek wydawalo...
napisał/a: witold491 2010-03-03 16:45
bera napisal(a):Ja szczerze mowiąc w ogóle nie zwracalam uwagi zeby jakiś irytujący dzwiek wydawalo...

Przy zapaleniu korzonków nerwowych pomaga. To sprawdzone. A skoro pomaga, nawet głośne piszczenie nie przeszkadza :)
napisał/a: bera 2010-04-25 12:30
Co do pytań o efektywność i bezpieczeństwo Vitafonu, to jest on zalecany przez PTF i instytut reumatologii w Warszawie. Tak więc jest zalecany nie tylko na forach.
napisał/a: trojany 2010-06-15 22:32
Przy bólach pleców Vitafon świetnie i szybko pomaga. Brzęczy co prawda okropnie, ale zdaje się, że nie przyciąga komarów :)