Visanne a wyniki badań krwi

napisał/a: monikamak 2014-09-11 10:46
Witam serdecznie,
Od 5 miesięcy zażywam Visanne w związku z endometriozą. Ostatnio lekarz zalecił mi wykonanie badań krwi. Czy zażywanie tego leku może mieć wpływ na wyniki? Od maja brak miesiączki w związku z przyjmowaniem leku. Wcześniej cykle regularne.
Martwi mnie niski poziom estradiolu.
Poniżej wyniki:

TSH 2,26 µU/ml
Estradiol 40,1 pg/ml
Prolaktyna 432,7 µU/ml
Antygen HBs ujemny
P-ciała p/HCV ujemny
P-ciała p/Toxoplasma gondii IgM ujemny
P-ciała p/Toxoplasma gondii IgG 195,5 IU/ml
Hormon anty-Mullerian 1,6 ng/ml

Za 3 tygodnie kończę kurację Visanne. Czy wyniki mogą ulec zmianie?
Z góry dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam,
Monika
napisał/a: soaring 2014-09-11 23:35
Przyjmujesz progesteron, więc oczywiście wpływa on na inne hormony rozrodcze. Po odstawieniu miesiączki powinny wrócić.
Natomiast żeby ocenić badania, które wykonałaś, musisz podać normy laboratoryjne. Jedyne co widać na pierwszy rzut oka to prawdopodobnie jesteś nosicielką toksoplazmozy.
napisał/a: monikamak 2014-09-12 07:15
Dzień dobry,

Dziękuję za odpowiedź.
Poniżej dołączam normy:

TSH 2,26 µU/ml 0,270 — 4,200

Estradiol 40,1 pg/ml faza folikularna : 12,5 - 166
faza owulacyjna : 85,8 - 498
faza lutealna : 43,8 - 211
postmenopauza : 5,0 - 54,7

Prolaktyna 432,7 µU/ml 127 — 637

Antygen HBs ujemny

P-ciała p/HCV ujemny

P-ciała p/Toxoplasma gondii IgM ujemny

P-ciała p/Toxoplasma gondii IgG 195,5 IU/ml Ujemny: < 1
Wątpliwy: >= 1 - = 3

Hormon anty-Mullerian 1,6 ng/ml Faza płodna: 1,4 - 8
Postmenopauza: < 0,4

Jeśli chodzi o toxpolazmoze, jęli IgM ujemny a IgG dodatni to czy będzie podjęte leczenie?

Pozdrawiam,
Monika

soaring napisal(a):Przyjmujesz progesteron, więc oczywiście wpływa on na inne hormony rozrodcze. Po odstawieniu miesiączki powinny wrócić.
Natomiast żeby ocenić badania, które wykonałaś, musisz podać normy laboratoryjne. Jedyne co widać na pierwszy rzut oka to prawdopodobnie jesteś nosicielką toksoplazmozy.
napisał/a: soaring 2014-09-12 08:33
chyba nie ma leczenia w takim przypadku, bo wyniki oznaczają, że kiedyś chorowałaś, a teraz masz tylko przeciwciała wirusa.
pozostałe wyniki są w porządku. nie wiem po co zostały wykonane, więc oczywiście powinien je zobaczyć lekarz.
napisał/a: monikamak 2014-09-12 10:02
Dziękuję za pomoc.
Pozdrawiam.

soaring napisal(a):chyba nie ma leczenia w takim przypadku, bo wyniki oznaczają, że kiedyś chorowałaś, a teraz masz tylko przeciwciała wirusa.
pozostałe wyniki są w porządku. nie wiem po co zostały wykonane, więc oczywiście powinien je zobaczyć lekarz.