VIBIN i bóle nóg

napisał/a: leganes 2013-03-30 20:01
Witam. Dzisiaj wezmę 6 tabletkę leku Vibin. Od 4 dni pobolewają mnie nogi, z różną częstotliwością, najczęściej pod kolanem, raz jedna noga, raz druga. Tutaj pojawia się moje pytanie - czy w ciągu tak krótkiego okresu brania tych tabletek mogłam nabawić się jakiś schorzeń? Dodam, że to moje pierwsze tabletki antykoncepcyjne. Nie palę papierosów w ogóle. Odkąd zażywam tabletki nie piję alkoholu.
Proszę o szybką odpowiedź, z góry dziękuję, pozdrawiam.
napisał/a: Ewcia10i3 2013-07-04 18:14
Myślę ze po tak krótkim czasie nie powinno się nic dziać, mam tu na myśli zakrzepice spowodowaną tabletkami... Masz jeszcze jakieś inne objawy? Ostry kaszel, duszności, bóle w klatce piersiowej? Radziłabym udać się do lekarza jednak, może nie koniecznie ginekologa, najpierw pierwszego kontaktu chyba ale w razie czego możesz wspomnieć o tabletkach...
napisał/a: agrestowa 2013-07-08 17:37
A co to za tabletki, ten Vibin? Tak z ciekawości..
napisał/a: Ewcia10i3 2013-07-08 23:21
antykoncepcyjne, dla ścisłości brane w systemie 21 +7 placebo, bardzo to wygodne, nie powiem ;)
napisał/a: agrestowa 2013-07-19 08:31
Placebo? W jakim sensie? Mam rozumieć, że nie we wszystkich są hormony? Brzmi dość rozsądnie, no i nie wypada się z rytmu brania...
napisał/a: Ewcia10i3 2013-07-19 10:47
dokładnie tak, tabletki placebo to tak zwane puste tabletki, bez hormonów, właśnie po to żeby nie zapominać wracać do tabletek po przerwie. Przyzwyczajenie to nasza druga natura więc to spore ułatwienie dla większości kobiet ;)
napisał/a: agrestowa 2013-07-19 14:54
Dzięki za info :) Zapytam o nie swojego ginekologa, bo szczerze mówiąc zdarza mi się pogubić, albo w nieodpowiednim dniu rozpocząć blistr.. To byłoby rozwiązanie problemu.
napisał/a: Ewcia10i3 2013-07-21 22:53
a w razie pomocy możesz sobie pobrać "różowe lusterko" na telefon (jeżeli masz androida), przypominacz i sporo innych opcji, świetna pomoc dla biorących vibin i vibin mini ;)
napisał/a: agrestowa 2013-07-22 00:35
Ta aplikacja brzmi bardzo praktycznie. Poszukam i przetestuję w takim razie, dzięki za podpowiedź. Jutro idę do doktora podpytam przy okazji o ten Vibin :)
napisał/a: marteczka 2015-01-21 14:25
agrestowa minęło sporo czasu, zaczęłaś brać jakies tabletki anty ? oopsy - aplikacja jest super !