VERMOX

napisał/a: kasita2 2014-04-12 19:14
Czy lek Vermox można stosować zapobiegawczo? Jeśli nie jaki lek, lub jakie naturalne metody można stosować aby w organizmie nie zagnieździły się jakiekolwiek robaki?
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-13 11:58
Witam.
Naturalnym sposobem jest m.in. sok z kwaszonej kapusty, ona sama lub np. ogórki kwaszone. Jednakże w przypadku objawów świadczących o możliwości obecności pasożytów przy ujemnych wynikach lekarze stosuję leczenie środkami farmakologicznymi. Pozdrawiam !
napisał/a: placid1 2014-04-13 21:28
Vermox zapobiegawczo to nie za dobry pomysł ,coś ziołowego np Vernicadis .
napisał/a: klinacz 2014-04-13 22:15
Ja chciałbym się dowiedzieć, czemu Vermox nie jest dobrym pomysłem jako profilaktyka ?
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-13 22:57
klinacz napisal(a):Ja chciałbym się dowiedzieć, czemu Vermox nie jest dobrym pomysłem jako profilaktyka ?


Dlatego, że jest to lek, a nie substytut diety/produkt naturalny. Gdyby podawać profilaktycznie antybiotyki, mielibyśmy teraz powrót i brak sposobu leczenia czarnej ospy, dżumy, malarii czy cholery - analogicznie rzecz biorąc.
napisał/a: klinacz 2014-04-13 23:05
Oczywiście, że to lek, ale sama etykieta to nie wszystko. Są preparaty magnezowe oznaczone jako lek i czy nagle one stają się z tego tytułu bardziej szkodliwe ? Chodzi mi bardziej o konkrety, ponieważ wszędzie gdzie szukałem skutki uboczne są raczej niegroźne. Picie alkoholu już ma więcej skutków ubocznych, chyba że informacje na temat mebendazolu w internecie są zbyt lakoniczne.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-04-14 06:24
Jeżeli nie masz objawów choroby pasożytniczej, to profilaktycznie skupiłbym się na produktach żywnościowych i/lub suplementach diety. Kiszona kapusta, czosnek, świeże pestki dyni, są pomocne przy niektórych zakażeniach pasożytami (np. owsikami) do tego takie suplementy jak czarnych orzech, Vernikabon również powinny pomóc.
Jeżeli natomiast masz jakieś objawy świadczące o obecności pasożytów możesz porozmawiać z lekarzem o przepisaniu leku.
napisał/a: ratownik_0395 2014-04-14 18:41
klinacz napisal(a):Oczywiście, że to lek, ale sama etykieta to nie wszystko. Są preparaty magnezowe oznaczone jako lek i czy nagle one stają się z tego tytułu bardziej szkodliwe ? Chodzi mi bardziej o konkrety, ponieważ wszędzie gdzie szukałem skutki uboczne są raczej niegroźne. Picie alkoholu już ma więcej skutków ubocznych, chyba że informacje na temat mebendazolu w internecie są zbyt lakoniczne.


Często preparaty magnezowe oznaczone jako lek wydawane są z przepisu lekarza.
Wiadomości zawarte w Internecie zaś zawsze będą lakoniczne, gdyż dokładnych informacji na temat funkcjonowania, działania, interakcji, składu leków ludzie uczą się na studiach medycznych.