VASOSAN/COLESTYRAMINUM

napisał/a: wikam2 2015-12-09 14:31
Czy ktoś jest w stanie udzielić mi odp. jak można zdobyć powyższy produkt?

Receptę na ww. dostała moja babcia już kilkukrotnie. A problem polega na tym, że w aptekach leku nie mają.
No nie mają bo należy go sprowadzić z Niemiec tylko, że w aptekach NIE WIEDZĄ JAK.
Znalazł się jeden farmaceuta, który kazał pisać wniosek do NFZ potem ministerstwa etc.
Znowu na forach i w necie piszą, że to lekarz ma wypełnić druk. Tylko, ze ilu lekarzy na naszej drodze to żaden nie wie JAK!

Tak więc jak wygląda droga "zdobywania" tego leku? Może ktoś się orientuje?
Bo tak poza tym to chyba muszę zadzw, do...nfz?
A zresztą jak ktoś wie jak go kupić poza NFZ-tem tzn w Niemczech to i taka wskazówka mile widziana :)

Recepty mam, ale póki co są warte tyle co rachunek ze sklepu za 1 szt gumy do żucia.
napisał/a: wikam2 2016-02-11 19:16
U mnie lek nie jest już potrzebny niemniej tematu nie zamykam, a chyba fajnie go odświeżyć bo może...ktoś kiedyś odpowie i przyda się to komuś innemu :)

Dopowiem, że ww. zostały zastąpione sertralinami (o ile dobrze pamiętam i wymawiam) kolestipolem czy hydroksyzyną ale nie pomogły choremu.
napisał/a: Woland100 2016-03-06 12:17
Witam,

Leki te mogą zostać sprowadzone przez aptekę. Jednak nie jest to łatwe.

Lekarz musi się zwrócić do Ministerstwa Zdrowia o wydanie zgody na sprowadzenie tego leku. Wtedy z tą zgodą i receptą udajemy się do apteki i oni wtedy mogą sprowadzić taki lek (informacje pozyskane w aptece).

Będę się starał o zdobycie tego leku, tylko jeszcze nie wiem czy przez aptekę by bezpośrednio z Czech czy Niemiec.

Jak już zdobędę te leki, zamieszczę informacje na forum jak udało mi się tego dokonać.

Pozdrawiam,
J
napisał/a: wikam2 2016-03-06 12:36
To super! :)
Trzymam kciuki aby wszystko poszło szybko i bezproblemowo!