Używanie dwóch różnych par szkieł. Czy to jest zdrowe?

napisał/a: fmgracz 2015-04-16 17:32
Witam. Posiadam dość silną wadę wzroku 5.25 na jedno oko i 4.00 na drugie. Jakiś czas temu okulista zapisał mi nowe szkła, troszkę słabsze od obecnych. Wkrótce idę do optyka zamówić szkła i nowe oprawki. Mam pytanie. Czy będę mógł korzystać na co dzień z dwóch par okularów tzn. obecnych silniejszych i nowych słabszych. Na przykład do pracy ubierałbym stare okulary, a po powrocie zakładał nowe. Czy będzie to bezpieczne dla wzroku? Czy może należy używać tylko jedną parę szkieł o tej samej mocy? Pozdrawiam.
napisał/a: theblackcat 2015-04-17 12:22
Raczej by się nic stało ale mógłby się pewnie wzrok męczyć od za słabych okularów.
A pozatym skoro będziesz mieć nowe szkła to po co chcesz używać obu?
napisał/a: fmgracz 2015-04-22 00:38
theblackcat napisal(a):Raczej by się nic stało ale mógłby się pewnie wzrok męczyć od za słabych okularów.
A pozatym skoro będziesz mieć nowe szkła to po co chcesz używać obu?


Chciałem starszą parę okularów mieć do pracy. Pracuję fizycznie, więc nie jest trudno o uszkodzenie okularów. Do tego dochodzi pył, który może porysować szkła. Dlatego właśnie do pracy chciałem nosić jeszcze stare okulary, aby nowych nie zniszczyć.
napisał/a: theblackcat 2015-04-23 11:00
Może stosuj na nie jakieś okulary ochronne lub do tych starych oprawek dorob szkla z nowa mocą.