uzalezniony od komputera..

napisał/a: Locket 2014-04-24 20:15
Witam, jestem nowy na tym forum. Założyłem specjalnie konto po to, aby poradzić się co mam robić w tej trudnej dla mnie sytuacji.. otóż od "dzieciaka" jak prawie większość teraz młodzieży używam komputera, na początku używałem go sporadycznie do gier, nauki. Po kilku latach zacząłem się wciągać w gry typu Counter Strike, League Of legends itd. są to gry bardzo wciągające i jak zauważyłem już, patrząc na innych ludzi którzy mnie otaczają od tych gier można bardzo łatwo się uzależnić. Od średnio dwóch lat spędzam bardzo dużo czasu przy komputerze, w okresie świąt Wielkanocnych które były niedawno spędzałem przy komputerze cały dzień.. ostatnie dwa dni łącznie z dzisiejszym również spędziłem przy komputerze gdyż jestem chory.. kiedyś łatwo było mi się zmusić i zrezygnować z kompa wyjść na dwór itd. dzisiaj jest to dla mnie bardzo trudne zadanie.. od jakichś 2 tygodni lub miesiąca (już sam nie wiem) .. czuję się bardzo dziwnie, czuję się jakbym nie był sobą, prawie w ogóle nie okazuję emocji.. czuję się jakbym nie wiedział co robię, jestem często zmęczony, ogłupiały, zaspany, nic mi się nie chce. Jednak bardzo chcę to zmienić, nie chcę zostać maniakiem komputerowym.. chcę być normalnym chłopakiem z dziewczyną i przyjaciółmi.. (których mam ale nie chce mi się wychodzić z nimi na spacery, imprezy). Może jednak, powodem tego jest zbyt dużo wolnego czasu i zbyt dużo myślę o tym wszystkim i sobie to po prostu wmawiam.. może powinienem zrobić jakieś badania krwi etc.? Dodam że mam 17 lat. Bardzo proszę o pomoc !
napisał/a: Djagnozuje_24 2014-04-25 20:20
Moim zdaniem masz potrzebe czy też ja to nazywasz uzależnienie od komputera, w twoim wieku to normalne może być to spowodowanem tym że przed tem nie miałeś komputera? czy też oznaką twojego myślenia, że komputer cie uspokoi i da ci wszystko, musisz z tym walczyć i zacząć fukcjonować roszke innaczej, nie każe ci odrazu pożucać komputera ale musisz stawiać małe kroczki znaleść sobie wiecej zajęć bo myśle że to siędzenie przed komputerem u ciebie jest spowodowane dużą ilością wonego czasu, dam ci kilka porad jak unikać tego komputera. komputer w miejscu uniemożliwiającym izolowanie się, Korzystać z komputera w obecności innych osób, Odnotowywać codziennie swoje wszystkie aktywności, Rozmawiać o swoim problemie z bliskimi i znajomymi, Wykonywać ćwiczenia fizyczne, Robić, stopniowo coraz dłuższe, przerwy w korzystaniu z internetu, Stosować techniki relaksacyjne.
Myśle że to ci pomoże i trzymam za ciebie kciuki. Pozdrawiam